Projekt Jaskółka 7 z garażem 2-st. (THQ-819)
Dane ogólne:
CENA:3299 zł
pow. użytkowa: 119,7m²
pow. zabudowy: 141,8 m²
min. wym. działki: 17,57 x 23,57 m
kondygnacje: parterowy
poddasze: null
rodzaj zabudowy: wolnostojący
technologia: murowany
styl: nowoczesna elewacja
piwnica: nie
garaż: dwustanowiskowy
rodzaj dachu: dwuspadowy
pow. dachu: 230,3 m²
nachylenie dachu: 40°
wysokość domu: 8,74 m
kubatura: 522,9 m³
liczba pokoi: 5
liczba łazienek: 2
kominek: tak
Opis projektu:

Dom został zaprojektowany dla potrzeb 4-ro lub 5-cio osobowej rodziny. Kompaktowa, zwarta bryła domu jest przekryta dwuspadowym dachem o bardzo prostej konstrukcji drewnianej. Dom zaprojektowano dodatkowo z przestronnym garażem dwustanowiskowym w bryle budynku. Proste i funkcjonalne wnętrze zakłada strefę dzienną wraz z pokojem gościnnym na parterze oraz w pełni rozkładową strefę nocną na poddaszu. Przestronny, otwierający się na ogród salon z jadalnią dopełniono częściowo zadaszonym tarasem, który doskonale sprawdzi się jako miejsce na letnie posiłki. Nad pomieszczeniem garażu znajduje się strych użytkowy który można przeznaczyć na dodatkowy pokój lub pomieszczenie rekreacyjne. Optymalna wysokość ścianki kolankowej (106 cm), jaka została zaprojektowana, pozwala na uzyskanie komfortowej powierzchni mieszkalnej na poddaszu i zachowanie idealnych proporcji bryły obiektu. Budynek stanowi kompromis tradycyjnej formy, współczesnej estetyki oraz nowoczesnych materiałów, takich jak elewacyjna okładzina drewniana, okładzina klinkierowa, czy szlachetna dachówka ceramiczna. Ponadczasowa architektura tego średniej wielkości domu sprawi, że z łatwością wpisze się w niemal każdy krajobraz.

Technologia wykonania:

 • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.

 • Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15cm.

 • Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W.

 • Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021).

 • Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej.

 • Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm.

 • Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20. Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C24, więźba dachowa krokwiowo-jętkowa.

 • Budynek, w wersji podstawowej, jest zaprojektowany z pomieszczeniem kotłowni wyposażonej w kocioł ekologiczny na paliwo stałe, biomasę (granulat drzewny – pellet) i spełnia wszystkie wymagania dotyczące WT2021.

 • Istnieje możliwość zamówienia dokumentacji projektowej w wersji ogrzewania gazowego ze wspomaganiem instalacją solarną lub ogrzewania nowoczesną pompa ciepła typu powietrze – woda i ogrzewaniem podłogowym.

 • Standard energetyczny budynku, w każdej wersji ogrzewania jest w pełni spełniający wymagania WT2021, przegrody spełniają wymagania dla standardu NF40.

 • Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami.

Rzuty:
Rzut parteru
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Rzut parteru
Opis pomieszczeń:
1.Wiatrołap - 4.6 m²
2.Salon + jadalnia - 30.8 m²
3.Kuchnia - 10.0 m²
4.Spiżarnia - 2.8 m²
5.Pokój - 9.8 m²
6.Gardeoba - 2.2 m²
7.Łazienka - 6.9 m²
8.Garaż - 37.2 m²
9.Kotłownia - 4.5 m²
Rzut poddasza
Jaskółka 7 z garażem 2-st. - Rzut poddasza
Opis pomieszczeń:
1.Korytarz - 3.9 m²
2.Pokój - 10.7 m²
3.Pokój - 14.2 m²
4.Pokój - 16.5 m²
5.Łazienka - 7.3 m²
6.Strych - 32.3 m²
Elewacje:
Elewacja przednia
Elewacja tylna
Elewacja lewa
Elewacja prawa

Potrzebujesz porady...?
Skontaktuj się z nami - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

kom: 502 363 539 email: projekty@regiodom.pl