Projekt Terrier 3 z garażem
Dane ogólne:
CENA:2699 zł
pow. użytkowa: 98,5m²
pow. zabudowy: 150,4 m²
min. wym. działki: 19,77 x 23,77 m
kondygnacje: parterowy
poddasze: bez poddasza
rodzaj zabudowy: wolnostojący
technologia: murowany
styl: nowoczesna elewacja
piwnica: nie
garaż: jednostanowiskowy
rodzaj dachu: dwuspadowy
pow. dachu: b/d
nachylenie dachu: 25°
wysokość domu: 5,82 m
kubatura: 708,2 m³
liczba pokoi: 4
liczba łazienek: 1
kominek: tak
Opis projektu:

Terrier 3 z garażem to niewielki, typowo parterowy dom, bez podpiwniczenia i poddasza użytkowego. Zwarta bryła, oparta na rzucie prostokąta, została zaprojektowana z symetryczną fasadą frontową w części głównej oraz wejściem podkreślonym prostym zadaszeniem. Budynek jest przekryty dwuspadowym dachem o tradycyjnej konstrukcji drewnianej i kalenicy usytuowanej równolegle do elewacji frontowej. Funkcjonalne, doskonale doświetlone wnętrze podzielono w klasyczny sposób na strefę dzienną, nocną oraz gospodarczą. Na tę pierwszą składają się kuchnia oraz rozległy pokój dzienny z kominkiem oraz wyjściem na zadaszony taras. Przeciwległą stronę przeznaczono pod część prywatną złożoną z łazienki oraz trzech zgrabnych pokoi sypialnych. Przejście do strefy gospodarczej stanowi przedsionek garażu łączący się z garażem jednostanowiskowym i korytarzem wewnętrznym domu. W budynku zaprojektowano również pomieszczenie kotłowni, standardowo z kotłem na paliwo stałe - ekogroszek, opcjonalnie jest również zaprojektowana instalacja gazu z piecem gazowym. Budynek stanowi kompromis tradycyjnej formy, współczesnej estetyki oraz regionalnych materiałów, takich jak cegła klinkierowa, elewacyjna okładzina drewniana, naturalne drewno. Ponadczasowa architektura tego parterowego domu sprawia, że z łatwością wpisze się w niemal każdy krajobraz.

Technologia wykonania:

  • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20.

  • Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.

  • Ściany zewnętrzne, nośne: bloczki gazobetonowe gr. 25 cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15 cm.

  • Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W.

  • Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada już nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021).

  • Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12 cm.

  • Strop z płyt GK na ruszcie stalowym, podwieszonym do dolnych pasów drewnianych wiązarów dachowych.

  • Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C30, więźba dachu głównego w formie wiązarów opartych na ścianach zewnętrznych, dach dwuspadowy.

  • Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki ceramicznej lub betonowej, alternatywnie można wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej, mocowanej na rąbek stojący.

Rzuty:
Rzut parteru
Opis pomieszczeń:
1.Wiatrołap - 5.5 m²
2.Garderoba - 3.3 m²
3.Korytarz - 6.7 m²
4.Kuchnia - 9.4 m²
5.Pokój dzienny - 25.4 m²
6.Pokój - 11.1 m²
7.Pokój - 12.1 m²
8.Pokój - 11.0 m²
9.Łazienka - 6.4 m²
10.Hol - 2.1 m²
11.Garaż jednostanowiskowy - 20.6 m²
12.Kotłownia - 5.5 m²
Przekrój
Sytuacja
Elewacje:
Elewacja przednia
Elewacja tylna
Elewacja lewa
Elewacja prawa

Potrzebujesz porady...?
Skontaktuj się z nami - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

kom: 502 363 539 email: projekty@regiodom.pl