Projekt MD-22
Dane ogólne:
CENA:2800 zł
pow. użytkowa: 131,6m²
pow. zabudowy: 216,8 m²
min. wym. działki: 44 x 16,5 m
kondygnacje: parterowy
poddasze: bez poddasza
rodzaj zabudowy: wolnostojący
technologia: murowany
styl: nowoczesny
piwnica: nie
garaż: dwustanowiskowy
rodzaj dachu: płaski
pow. dachu: b/d
nachylenie dachu: b/d
wysokość domu: 3,8 m
kubatura: 823 m³
liczba pokoi: 4
liczba łazienek: 1
kominek: b/d
Opis projektu:

Propozycja całorocznego dom jednorodzinnego o pow. użytkowej ok. 169 m2 (łącznie z garażem dwustanowiskowym) może zapewnić spokojny i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą nawet w okolicach przedmieść. Dom zaprojektowano jako parterowy, na rzucie prostokąta (co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Zaproponowany układ funkcjonalny o charakterze liniowym, dostosowano do wąskiej działki o szer. ok. 16,5m (dom na wąską działkę). Od strony północnej umieszczono zadaszone wejście do budynku wraz z wjazdem do garażu. Do budynku dostajemy się poprzez wydłużony podcień wejściowy z elementami „Brise-soleil" (belki stropowe wprowadzające efekt zacienienia chodnika wejściowego). Z wygodnego i przeszklonego wiatrołapu (zaopatrzonego w wygodne i obszerne szafy oraz siedziska) dostajemy się do korytarza oraz pomieszczenia gospodarczo-technicznego (pom. z kotłem, szafami, możliwość składowania mebli ogrodowych w związku z wprowadzonymi dodatkowymi drzwiami prowadzącymi do tarasu wypoczynkowego). Następnie z wiatrołapu dostajemy się do obszernego poszerzenia korytarza z miejscem na szafę, siedzisko itp. Z w/w korytarza dostajemy się
do: części dziennej (z pokojem dziennym, aneksem kuchennym, łazienkami), części nocnej (z 3 dużymi sypialniami) oraz garażu.


Od strony południowej zlokalizowano pokój dzienny z dostępem do przyległego tarasu. Duże otwierane drzwi balkonowe zlokalizowane w w/w pokoju zapewnią kontakt z naturą oraz zapewnią optymalne nasłonecznienie (nadmiar nasłonecznienia niwelowany jest poprzez zadaszenie tarasu oraz ewentualne regulowane żaluzje wewnętrzne).


Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany i częściowo zadaszony obszernym taras zapewniający swobodny dostęp do zewnątrz z pokoju dziennego. Częściowe zadaszenie tarasu ochroni w sezonie letnim przed nadmiarem promieni słonecznych (w tym także pomieszczenia mieszkalne) oraz zapewni możliwość schronienia przed deszczem (weranda). Boczne ścianki tarasu stanowią osłonę przed niepożądanym wglądem sąsiadów oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ścianki te optymalnie wkomponowano w nowoczesną bryłę budynku. W obrębie przedmiotowego tarasu przewiduje się indywidualne zagospodarowanie zestawami mebli i akcesoriów ogrodowych (duży stół rodzinny, leżaki, siedziska, grill, akcesoria dziecięce itp). W tarasie przewidziano wbudowanie opraw oświetleniowych, które stworzą niepowtarzalny klimat w porze wieczornej. Dodatkowo do zespołu pokoi sypialnych zaproponowano niewielki wspólny taras umożliwiający swobodne wyjście z w/w pokojów do ogrodu.


Uwaga! Projekt nie spełnia aktualnych Warunków Technicznych obowiązujących od 01.01.2017 r. i wymaga wprowadzenia zmian na etapie adaptacji.

Technologia wykonania:

  • Fundamenty: żelbetowe.

  • Ściany: dwuwarstwowe: bloczki porotherm gr. 25 cm + docieplenie gr. 16-18 cm wraz z tynkiem mineralnym;

  • Strop: żelbetowy;

  • Pokrycie dachu: dach odwrócony lub tradycyjny.

  • Ściany działowe: szkieletowe lub ceramiczne.

  • Drzwi tarasowe oraz balkonowe: o podwyższonej izolacyjności termicznej (aluminiowe).

Rzuty:
Rzut parteru
Opis pomieszczeń:
1.Wiatrołap - 10.6 m²
2.Pom. techniczne i gosp. - 7.7 m²
3.Pokój dzienny - 37.5 m²
4.Aneks kuchenny - 8.4 m²
5.Korytarz - 23.2 m²
6.WC - 1.5 m²
7.Łazienka - 6.0 m²
8.Sypialnia 1 - 13.1 m²
9.Sypialnia 2 - 13.1 m²
10.Sypialnia 3 - 10.5 m²
11.Garaż dwustanowiskowy - 37.5 m²
12.Taras wyp.1 - 35.6 m²
13.Podest wejściowy - 13.6 m²
14.Taras wyp. 2 - 15.7 m²
Przekrój
Sytuacja
Elewacje:
Elewacja przednia
Elewacja tylna
Elewacja lewa
Elewacja prawa

Potrzebujesz porady...?
Skontaktuj się z nami - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

kom: 502 363 539 email: projekty@regiodom.pl