projekt Willa Anna Maria projekt Willa Anna Maria
Ocena:
4,8/5 (17 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Projekt Willa Anna Maria - aranżacje wnętrz

więcej aranżacji

Rzut parteru

Willa Anna Maria - Rzut parteru
Willa Anna Maria - Rzut parteru.
1. Sień 5,79 m²
2. Hol 21,39 m²
3. Kuchnia 15,78 m²
4. Spiżarnia 1,56 m²
5. Salon + jadalnia 59,89 m²
6. Gabinet 15,04 m²
7. Pokój 12,60 m²
8. Łazienka 4,08 m²
9. Kotłownia 8,39 m²
10. Garaż 35,27 m²

Rzut piętra

Willa Anna Maria - Rzut piętra
Willa Anna Maria - Rzut piętra.
1. Hol 24,57 m²
2. Sypialnia 16,36 m²
3. Sypialnia 19,90 m²
4. Garderoba 8,40 m²
5. Łazienka 12,87 m²
6. Sypialnia 13,30 m² (14,53 m²)
7. Łazienka 8,66 m² (10,40 m²)
8. Sauna 4,09 m²
9. Pokój rekreacyjny 33,45 m² (36,93 m²)
10. Pralnia 8,44 m² (9,21 m²)
*Antresola
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Rzut piwnicy

Willa Anna Maria - Rzut piwnicy
Willa Anna Maria - Rzut piwnicy.
1. Komunikacja 21,09 m²
2. Piwnica 7,84 m²
3. Piwnica 13,12 m²

Sytuacja

Willa Anna Maria - Sytuacja
Willa Anna Maria - Sytuacja.

Elewacja przednia

Willa Anna Maria - Elewacja przednia
Willa Anna Maria - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Willa Anna Maria - Elewacja tylna
Willa Anna Maria - Elewacja tylna.

Elewacja lewa

Willa Anna Maria - Elewacja lewa
Willa Anna Maria - Elewacja lewa.

Elewacja prawa

Willa Anna Maria - Elewacja prawa
Willa Anna Maria - Elewacja prawa.
Willa Anna Maria wariant B
Pow. użytkowa:290,52 m²
Cechy wariantu:Wariant projektu ze zlikwidowaną piwnicą, garażem poszerzonym o 1 m, zlikwidowana kotłownia - (przystosowany do podłączenia do sieci ciepłowniczej) ze zmienioną funkcja i układem pomieszczeń na parterze i piętrze.
Willa Anna Maria wariant C
Pow. użytkowa:286,17 m²
Cechy wariantu:Wariant projektu bez piwnicy.
Willa Anna Maria wariant D
Pow. użytkowa:278,34 m²
Cechy wariantu:Wariant projektu zwężony o 60 cm, ze zlikwidowaną ścianą nośną, ze zmienionymi oknami na poddaszu z półokrągłych na prostokątne.

Opis projektu Willa Anna Maria

Willa Ana Maria to propozycja dla Inwestorów, którzy od swoje przyszłego domu oczekują przede wszystkim komfortu przestronnych, doskonale zaplanowanych pomieszczeń zawartych w eleganckiej, reprezentacyjnej bryle. Program funkcjonalny rozplanowano tutaj na dwóch pełnowymiarowych kondygnacjach, aranżacji wnętrz nie utrudnią więc skosy, tak charakterystyczne dla domów z poddaszem użytkowym. Pod częścią mieszkalną przewidziano częściowe podpiwniczenie z dwoma pomieszczeniami gospodarczymi, a z poziomu parteru jest dostępny duży, dwustanowiskowy garaż. Willa Anna Maria została zaprojektowana w stylu nawiązującym do podmiejskich rezydencji okresu międzywojennego. Historyzujące detale łączą się tutaj z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz wnętrzem zaplanowanym zgodnie ze współczesnymi trendami. Budynek jest przy tym bardzo dobrze izolowany, wyposażony w energooszczędne technologie i instalacje, nie będzie więc drogi w utrzymaniu. Na zgrabną, proporcjonalną formę domu składają się wzajemnie przenikające się bryły przekryte symetrycznymi dachami dwuspadowymi. Całość urozmaicają wykuszowe okna, podcienie oraz zadaszone tarasy. Willa Anna Maria to reprezentacyjna rezydencja, ale bardzo powściągliwa w swej okazałości.

Jedną z zalet domu jest otwartość jego wnętrz na otoczenie. Dzięki licznym oknom sięgającym podłogi pomieszczenia są skąpane w słońcu i atrakcyjnie łączą się z otaczającym je ogrodem. Strefę wejściową umieszczono tutaj w praktycznym podcieniu. Dalej prowadzi sień, z której można dostać się do dużego garażu z antresolą. Na jego tyłach znajduje się obszerna kotłownia z piecem gazowym, zaopatrzona w użyteczne wyjście prowadzące wprost do ogrodu. Na parterze wydzielono łazienkę oraz dwa dodatkowe pokoje (w tym jeden wstępnie przeznaczony na gabinet). Główną część dolnej kondygnacji zajmuje połączona przestrzeń salonu, jadalni, kuchni oraz holu. Ta najbardziej reprezentacyjna część budynku została urozmaicona otwarciem przestrzennym nad jadalnią oraz obniżeniem podłogi salonu. Wnętrza, poprzez duże przeszklone drzwi, otwierają się na częściowo zadaszony taras okalający dom. Kuchnia została oddzielona od salonu ścianą kominkową, jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba, to w prosty sposób, dostawiając ścianki działowe, można ją całkowicie oddzielić od pozostałych pomieszczeń. Przydatnym uzupełnieniem kuchni jest praktyczna, pojemna spiżarnia. 

Na piętro prowadzą piękne, reprezentacyjne schody, widoczne z wielu pomieszczeń. Na drugiej kondygnacji Willi Anna Maria znajdziemy przede wszystkim pomieszczenia umożliwiające wypoczynek i relaks w domowym zaciszu. Wydzielono tutaj trzy bardzo komfortowe sypialnie. Na szczególną uwagę zasługuje apartament rodziców wyposażony we własną garderobę, łazienkę oraz wyjście na balkon. Jedna z pozostałych dwóch sypialni również posiada prywatną garderobę. Ponadto na piętrze zaplanowano komfortową łazienkę, w której z powodzeniem można zaaranżować wyjątkowy pokój kąpielowy, tym bardziej atrakcyjny, że w pomieszczeniu zaprojektowano także saunę. W pobliżu znalazło się miejsce na przydatne pomieszczenie gospodarcze – pralnię. Nad garażem umieszczono z kolei dodatkowy, duży pokój, który może służyć jako pomieszczenie rekreacyjne (domowa siłownia, kino domowe), ewentualnie z jego powierzchni może zostać wydzielona jedna lub dwie dodatkowe sypialnie.

Technologia wykonania

Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
Stropy - monolityczne wylewane żelbetowe
Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
586 tys. zł
Stan deweloperski
818,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Willa Anna Maria?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Willa Anna Maria
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek Pakiet instalacja solarna
  Pakiet instalacja solarna

  Kolektory solarne dają bardzo duże oszczędności na ogrzewaniu ciepłej wody w domu. Przyjmuje się, że inwestycja w instalację solarną zwraca się po około 8-10 latach, a przeciętny okres bezawaryjnej eksploatacji systemu to 20 lat !

  Dodatkową zachętę stanowi możliwość uzyskania dofinansowania z UE na wykonanie instalacji solarnej, lub z dopłat do kredytów bankowych z funduszu NFOSiGW - do programu przystąpiła większość banków w Polsce.

  Pakiet wraz z projektem jest jednocześnie punktem wyjściowym do wykonania oferty na wykonanie gotowej instalacji.

 • dodatek Pakiet klimatyzacja w domu
  Pakiet klimatyzacja w domu

  Klimatyzacja w domu to pragnienie wielu osób, którym doskwierają letnie i wiosenne upały. Pakiet zawierający projekt klimatyzacji został przygotowany dla wnętrza budynku. Instalacja klimatyzacji w domu według naszego projektu przewiduje kilka jednostek wewnętrznych nawiewających powietrze oraz jednostki zewnętrzne. Całość zaprojektowana jest w zwielokrotnionym układzie „split”  lub „multisplit”.

  Projekt przewiduje obliczenia zapotrzebowania mocy klimatyzatorów dla schłodzenia danej kubatury przy uwzględnieniu naturalnego układu lokalizacji budynku względem stron świata – takiego jak na sytuacji projektu domu. Warto wspomnieć, że klimatyzacja w domu może służyć także do ogrzewania wnętrza w okresach przejściowych między zimą a latem, na jesień i wiosnę, gdy nie mamy włączonego centralnego ogrzewania.

 • dodatek Pakiet kosztorys inwestorski
  Pakiet kosztorys inwestorski

  Kosztorys inwestorski zawiera zestawienie kosztów budowy na poszczególnych etapach wykonywanych prac budowlanych z podziałem na szczegółowe elementy. Jest to opracowanie pośrednie pomiędzy kosztorysem prostym a pełnym. Kosztorys inwestorski stanowi odniesienie dla inwestora, pomaga oszacować koszty prac na budowie, a także przygotować wycenę materiałów budowlanych.

  Kosztorys przygotowany w Pakiecie Kosztorys Inwestorski obejmuje przedmiar robót i wycenę budynku w oparciu o Katalogi Nakładów Rzeczowych. Uwzględnia koszt materiałów, robocizny, sprzętu i transportu. Podaje koszty budowy w rozbiciu na etapy:

  • stan zerowy,
  • stan surowy otwarty,
  • stan surowy zamknięty,
  • roboty wykończeniowe,
  • roboty instalacyjne.

  W skład Pakietu Kosztorys Inwestorski wchodzą poniższe elementy:

  • kosztorys inwestorski części budowlanej,
  • kosztorys inwestorski części instalacyjnej,
  • kosztorys ofertowy części budowlanej,
  • kosztorys ofertowy części instalacyjnej.

  Ze względu na zmieniające się ceny kosztorys jest aktualizowany co pół roku. Ceny podawane w kosztorysie są kwotami netto.

 • dodatek Pakiet kotłownia na paliwo stałe
  Pakiet kotłownia na paliwo stałe

  Pakiet kotłownia na paliwo stałe umożliwia adaptację w projekcie domu z kotłem na gaz ziemny innego, alternatywnego źródła energii. Projekt kotłowni na paliwo stałe to rozwiązanie, które okaże się przydatne zwłaszcza wtedy, gdy na działce inwestora nie ma dostępu do gazu, a paliwo stałe jest najtańszym dostępnym źródłem energii. W projekcie znajduje się kompletny projekt kotłowni z kolektorami, dobranym piecem, wyliczeniami dla instalacji c.o. Piec na paliwo stałe może być zasilany ekogroszkiem, peletami, węglem lub drewnem.

  Pakiet może być zastosowany w tych projektach, które spełniają wymagania dotyczące wielkości pomieszczenia kotłowni.

 • dodatek Pakiet odkurzacz centralny
  Pakiet odkurzacz centralny

  Pakiet Odkurzacz Centralny zawiera projekt instalacji odkurzania centralnego wykorzystującej niezawodne urządzenia dostosowane do konkretnego projektu domu. System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej, sieci przewodów ukrytych w ścianach oraz gniazd ssących zamontowanych na ścianach pomieszczeń, do których podłączane są długie węże zakończone szczotkami o długości 9 m, które umożliwiają dotarcie do wszystkich zakątków pomieszczenia. Możliwe jest także zamontowanie tzw. automatycznych szufelek, czyli montowanych przy podłodze szczelinowych gniazd ssawnych pozwalających na wmiatanie zanieczyszczeń do instalacji.

  Przewaga centralnego odkurzania nad odkurzaniem przy użyciu sprzętu przenośnego polega na wyeliminowaniu cyrkulacji zanieczyszczonego powietrza. Zassane przez odkurzacz powietrze jest filtrowane i wyrzucane na zewnątrz budynku, zatem powietrze, które pozostaje w pomieszczeniu, jest czyste i pozbawione pyłków oraz alergenów. Jednostkę centralną montuje się w pomieszczeniu gospodarczym oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych, z tego względu główną zaletą odkurzacza centralnego jest brak hałasu podczas użytkowania. Poza tym korzystanie z niego jest wygodniejsze, ponieważ w instalacji nie ma plączących się pod nogami kabli i nie trzeba ciągnąć za sobą ciężkiego urządzenia.

 • dodatek Pakiet ogrzewanie podłogowe
  Pakiet ogrzewanie podłogowe

  Pakiet ogrzewanie podłogowe składa się z kompletnego projektu centralnego ogrzewania podłogowego wodnego. Zawarto w nim obliczenia dotyczące zapotrzebowania ciepła dla poszczególnych posadzek, dobór orurowań i ilości pętli dla domu oraz zestawienie materiałowe. W projekcie instalacji przygotowanej dla konkretnego projektu domu dobrano także odpowiedni kocioł c.o. pracujący w przedziale temperatur właściwych dla ogrzewania podłogowego. Projekt ogrzewania podłogowego jest jednocześnie punktem wyjściowym do przygotowania oferty na wykonanie instalacji.

  Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie zapewniające poczucie komfortu cieplnego mieszkańcom domu. Głównym atutem jest fakt, że ciepło jest oddawane równomiernie w całym pomieszczeniu i nie ucieka do góry. Instalacja nie zajmuje miejsca, przez co pokój staje się bardziej ustawny. Brak tradycyjnego, szpecącego pokój grzejnika wpływa także na estetykę wnętrza.

 • dodatek Pakiet pompa ciepła
  Pakiet pompa ciepła

  Pakiet pompa ciepła zawiera projekt instalacji pompy ciepła połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego. W projekcie znajdują się stosowne obliczenia, dobór pompy ciepła, instalacja c.o. dostosowana do źródła ciepła oraz zestawienia materiałowe. W projekcie uwzględniono teoretyczne warunki klimatyczne i terenowe, które należy dostosować do konkretnej lokalizacji. Projekt jest punktem wyjściowym do przygotowania oferty na wykonanie gotowej instalacji.

  Pompa ciepła jest urządzeniem wykorzystywanym do ogrzewania budynków, które podnosi temperaturę niską do wyższej. Ciepło pobierane jest z powietrza, gruntu lub zbiornika wodnego, a zatem pompa ciepła jest ekologicznym i obecnie najtańszym źródłem energii, dającym niezależność od dostaw gazu, oleju czy paliwa stałego. Ocenia się, że inwestycja w instalację pompy ciepła zwraca się po 10–11 latach, zaś okres bezawaryjnej eksploatacji to 20–22 lata.

 • dodatek Pakiet płaszcz wodny
  Pakiet płaszcz wodny

  Pakiet płaszcz wodny składa się z projektu instalacji płaszcza wodnego połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego. Projekt może być punktem wyjściowym do przygotowania oferty na wykonanie gotowej instalacji.

  Kominek z płaszczem wodnym to coraz częściej wybierany sposób ogrzewania domu ze względu na to, że jest jednym z najtańszych wśród dostępnych obecnie źródeł energii, daje niezależność od dostaw gazu, oleju czy paliwa stałego i jest ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania domu. Instalacja składa się z płaszcza wodnego, który otulając palenisko, odbiera z niego ciepło i ogrzewa wodę, jaka jest kierowana następnie do instalacji grzewczej. Kominek z płaszczem wodnym jest alternatywą na obniżenie kosztów ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Instalację można połączyć z ogrzewaniem grzejnikowym, podłogowym, może ona także służyć do przygotowania ciepłej wody.

 • dodatek Pakiet wentylacja i kominek
  Pakiet wentylacja i kominek

  Projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego jest sprzedawany w pakiecie "Wentylacja i Kominek". Do zamówionego projektu dodawany jest w dwóch dodatkowych teczkach. Projekt taki składa się z: rzutów rozprowadzenia instalacji wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego, opisu technicznego i obliczeń, oraz specyfikacji materiałowej.

 • dodatek Pakiet wersja elektroniczna projektu
  Pakiet wersja elektroniczna projektu

  Pakiet Wersja Elektroniczna Projektu będzie przydatny dla inwestorów, którzy po złożeniu wszystkich drukowanych egzemplarzy projektu chcą zaplanować prace budowlane, uzgodnić szczegóły współpracy z wykonawcami czy zaprojektować wnętrze z architektem. Elektroniczna wersja projektu składa się z nieedytowalnych plików przedstawiających rzuty kondygnacji:

  • rzut fundamentów,
  • rzut piwnicy (jeśli występuje w projekcie),
  • rzut parteru,
  • rzut stropu nad parterem,
  • rzut poddasza lub piętra (jeśli występuje w projekcie),
  • rzut więźby dachowej,
  • rzut dachu,
  • przekroje,
  • elewacje budynku,
  • wykaz stolarki okiennej i drzwiowej.

  Poza tym w Pakiecie Wersja Elektroniczna Projektu znajdują się edytowalne pliki, które okażą się pomocne w chwili, gdy konieczne będzie wprowadzenie zmian w projekcie na etapie adaptacji lub przy projektowaniu wnętrz. Edytowalne pliki przedstawiają:

  • rzut parteru,
  • rzut poddasza lub piętra (jeśli występuje w projekcie),
  • elewacje budynku,
  • przekrój.
 • dodatek Projekty altan i grillów ogrodowych
  Projekty altan i grillów ogrodowych

  Proponujemy Państwu wspaniałe uzupełnienie domowego ogrodu: projekty ogrodowych altan będących idealnym miejscem wypoczynku i rodzinnego biesiadowania. Altana z grillem lub kominkiem zewnętrznym stanowi doskonałe przedłużenie domowego tarasu. Altana może być umieszczona w dowolnym miejscu ogródka. Zgodnie z obowiązującym prawem nie potrzeba na nią pozwolenia na budowę - wystarczy zgłoszenie.

  O więcej szczegółów zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Projekty ogrodzeń
  Projekty ogrodzeń

  Każdy piękny dom potrzebuje pięknego ogrodzenia podkreślającego urok posesji. Prezentujemy Państwu cztery zróżnicowane projekty ogrodzeń, które z łatwością można dopasować do każdego stylu domu.

  Pakiet  projekty ogrodzenia to cztery typy projektów technicznych ogrodzeń zewnętrznych dla posesji, które można wykorzystać do swojego domu:

  • ogrodzenie murowane - z klinkierowymi słupkami i podmurówką, z metalowymi przęsłami parkanu, bramą i furtką,
  • ogrodzenie murowane - z klinkierowymi słupkami i podmurówką oraz z wypełnieniem przęseł ze sztachet drewnianych na metalowej konstrukcji,
  • ogrodzenie nowoczesne - z betonowymi fragmentami pełnymi słupkami, podmurówką i ścianami) oraz metalowymi przęsłami o nowoczesnym wzorze,
  • ogrodzenie klasyczne - z murowanymi słupkami i podmurówką, tynkowanymi, z metalowymi ozdobnymi przęsłami.

  W  każdym projekcie uwzględniono:

  • powtarzalne przęsła ogrodzeniowe,
  • moduł furtki z domofonem i skrzynką na listy,
  • moduł bramy wjazdowej na posesję (w dwóch wersjach: z bramą przesuwną i rozwieraną),
  • moduł narożnika z wiatą śmietnikową  (z wariantowymi daszkami:  czterospadowym lub dwuspadowym),
  • moduł przęsła z szafkami przyłączeniowymi: energetyczną i gazową,
  • powtarzalne przęsła ogrodzenia bocznego i tylnego w dwóch wersjach: z podmurówką i bez podmurówki.

  Projekty zawierają w sobie część architektoniczną i konstrukcyjną oraz zestawienia materiałowe.

 • dodatek Świadectwo energetyczne
  Świadectwo energetyczne

  Wprowadziliśmy usługę w postaci wykonywania świadectwa energetycznego, czyli obliczenia strat ciepła i zapotrzebowania na energię pierwotną i końcową dla wybudowanego już domu. Nasz audytor sprawdza, na ile projekt uległ zmianie podczas realizacji, dodatkowo przy wykonaniu świadectwa bierze pod uwagę dokładną lokalizację i orientację wybudowanego domu względem stron świata.

autor: Michał Gąsiorowski, MG Projekt