Wizualizacja 1 domu Terrier 5 bez garażu Wizualizacja 2 domu Terrier 5 bez garażu
Ocena:
4,7/5 (28 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Terrier 5 bez garażu - Rzut parteru
Terrier 5 bez garażu - Rzut parteru
powierzchnia 93,40 m²
1. Wiatrołap 5,70 m²
2. Kotłownia 4,10 m²
3. Korytarz 5,40 m²
4. Kuchnia 9,50 m²
5. Pokoj dzienny 27,20 m²
6. Pokój 10,90 m²
7. Pokój 12,30 m²
8. Pokój 12,00 m²
9. Łazienka 6,40 m²

Sytuacja

Terrier 5 bez garażu - Sytuacja
Terrier 5 bez garażu - Sytuacja

Elewacje

Terrier 5 bez garażu - Elewacja przednia
Terrier 5 bez garażu - Elewacja przednia.
Terrier 5 bez garażu - Elewacja tylna
Terrier 5 bez garażu - Elewacja tylna.
Terrier 5 bez garażu - Elewacja lewa
Terrier 5 bez garażu - Elewacja lewa.
Terrier 5 bez garażu - Elewacja prawa
Terrier 5 bez garażu - Elewacja prawa.

Opis projektu Terrier 5 bez garażu

Projekt domu Terrier 5 bez garażu to niewielki, elegancki i parterowy budynek, bez piwnicy oraz poddasza użytkowego. Zwarta bryła na rzucie prostokąta została zaplanowana z symetryczną fasadą frontową oraz wejściem z prostym zadaszeniem.

Projekt z w pełni funkcjonalnym układem pomieszczeń

Wewnątrz domu zadbano o maksymalną wygodę każdego z mieszkańców. Podział na strefę dzienną i nocną to dodatkowy komfort, który na pewno zostanie zauważony. Na parterze znajdują się: wiatrołap, kotłownia, korytarz, kuchnia, pokój dzienny (o powierzchni 27,20 m²), trzy pokoje (10,90 m², 12,00 m², 12,30 m²) oraz łazienka. Układ pomieszczeń pozwala na odpoczynek w prywatnym pokoju, jak i miłą i przyjemną atmosferę w strefie wspólnej. Dodatkowo, w projekcie znajduje się taras, będący przedłużeniem salonu.

Taras – wygodne miejsce dla całej rodziny

Taras to miejsce, gdzie cała rodzina może spotkać się podczas ciepłych wieczorów. W letnie miesiące warto przenieść tam jadalnie, a gdy dzień pełen obowiązków sprawi, że jedyne o czym będziemy myśleć to odpoczynek – wtedy warto usiąść wygodnie i podziwiać własny ogródek podczas zachodu słońca. Posiadanie tarasu to również idealna możliwość, by zorganizować przyjęcie, zrobić grilla dla przyjaciół czy móc w prosty sposób upilnować najmłodszych członków rodziny, którzy bawią się w ogrodzie. Taras to przedłużenie salonu, które w projekcie Terrier 5 bez garażu wypada niezwykle funkcjonalnie. To miejsce doceni cała rodzina, bez wyjątku.

Kotłownia z kotłem na paliwo stałe

W budynku zaprojektowano pomieszczenie kotłowni, standardowo z kotłem na paliwo stałe - ekogroszek, opcjonalnie jest również zaprojektowana instalacja gazu z piecem gazowym. Budynek to niebanalny kompromis między tradycyjną architekturą, współczesną estetyką a regionalnymi, oryginalnymi materiałami. Warto zwrócić też uwagę na płytki klinkierowe oraz naturalne drewno. Ponadczasowa architektura tego niewielkiego budynku o powierzchni 93,4 m² wpisze się w każdy krajobraz: ten miejski, jak i wiejski. Warto dać mu szansę podczas poszukiwań idealnego projektu.

Niebanalny wygląd projektu i funkcjonalne rozwiązania składają się na niezwykły budynek, który długo nie wyjdzie z mody. To jedna z tych propozycji, która wspaniale będzie prezentować się również za wiele lat, dlatego projekt Terrier 5 bez garażu może stanowić inwestycję wielopokoleniową.

Technologia wykonania

  • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20.
  • Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.
  • Ściany zewnętrzne, nośne: bloczki gazobetonowe gr. 25 cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15 cm.
  • Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W.
  • Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021).
  • Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12 cm.
  • Strop z płyt GK na ruszcie stalowym, podwieszonym do dolnych pasów drewnianych wiązarów dachowych.
  • Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C30, więźba dachu głównego w formie wiązarów opartych na ścianach zewnętrznych, dach dwuspadowy.
  • Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki ceramicznej lub betonowej, alternatywnie można wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej, mocowanej na rąbek stojący.

Koszty budowy domu Terrier 5 bez garażu

Stan surowy zamknięty
151,5 tys. zł
Stan deweloperski
225 tys. zł
3199 zł 2699 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Terrier 5 bez garażu
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Terrier 5 bez garażu! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Dodatkowy egzemplarz projektu
500,00 zł
Kosztorys inwestorski
350,00 zł