Wizualizacja 1 domu Terrier 4 z garażem Wizualizacja 2 domu Terrier 4 z garażem
Ocena:
4,6/5 (157 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Terrier 4 z garażem - Rzut parteru
Terrier 4 z garażem - Rzut parteru
powierzchnia 118,90 m²
1. Wiatrołap 5,40 m²
2. Spiżarnia 3,30 m²
3. Korytarz 5,70 m²
4. Kuchnia 9,50 m²
5. Pokój dzienny 26,40 m²
6. Pokój 11,10 m²
7. Pokój 12,10 m²
8. Pokój 11,00 m²
9. Łazienka 6,40 m²
10. Hol 2,10 m²
11. Garaż jednostanowiskowy 20,60 m²
12. Kotłownia 5,30 m²

Sytuacja

Terrier 4 z garażem - Sytuacja
Terrier 4 z garażem - Sytuacja

Przekrój

Terrier 4 z garażem - Przekrój
Terrier 4 z garażem - Przekrój

Elewacje

Terrier 4 z garażem - Elewacja przednia
Terrier 4 z garażem - Elewacja przednia.
Terrier 4 z garażem - Elewacja tylna
Terrier 4 z garażem - Elewacja tylna.
Terrier 4 z garażem - Elewacja lewa
Terrier 4 z garażem - Elewacja lewa.
Terrier 4 z garażem - Elewacja prawa
Terrier 4 z garażem - Elewacja prawa.

Opis projektu Terrier 4 z garażem

Terrier 4 to projekt niewielkiego domu parterowego, który swoim programem funkcjonalnym zapewni komfort co najmniej czteroosobowej rodzinie. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 98,3 m². Elewacja przyciąga wzrok – została pokryta cegłą klinkierową, okładziną z kamienia elewacyjnego i jasnym tynkiem. Efekt robi wrażenie!

Strefę wejściową i taras podkreślono prostymi zadaszeniami, które pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale również ochronną. Ponadczasowa architektura budynku sprawia, że idealnie łączy się zarówno z urbanistycznym klimatem dużego miasta, jak i spokojną, sielską wsią.

Kalenica budynku jest równoległa do drogi, a wysokość domu wynosi 5,82 m.

Dom parterowy Terrier 4 (z garażem) jest inwestycją na lata

Pomieszczenia rozplanowane na jednym poziomie i brak uciążliwych schodów usprawnią komunikację i poprawią wygodę użytkowania budynku. Takie rozwiązanie jest dedykowane szczególnie rodzinom z dziećmi oraz osobom starszym bądź niepełnosprawnym. Ale nie tylko! Wielu inwestorów rozważa budowę domu parterowego, ponieważ chcą w nim mieszkać przez całe życie, nie martwiąc się chociażby o problem z poruszaniem się po schodach. 

Podział na trzy strefy w budynku parterowym Terrier 4

Układ funkcjonalny został podzielony na trzy strefy – dzienną, nocną i gospodarczą. Część dzienną tworzą rozległy salon z wyjściem na taras, słoneczna jadalnia i kuchnia w kształcie litery U. Otwarta przestrzeń i duża dawka naturalnego światła, wpływająca do środka wielkoformatowymi przeszkleniami, sprawiają, że wnętrze wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Praktyczna spiżarnia obok kuchni

Praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w projekcie jest spiżarnia (3,30 m²) przylegająca do kuchni (9,50 m²). Dzięki temu sprzęty kuchenne i zapasy domowe zawsze będą pod ręką. W salonie (26,40 m²) nie mogło zabraknąć przytulnego kominka, który pozwoli zrelaksować się domownikom i zachwyci wszystkich odwiedzających gości.

Strefa nocna składająca się z trzech dużych sypialni

Przeciwległą stronę budynku Terrier 4 (z garażem) przeznaczono na strefę nocną, która składa się z trzech przestronnych i ustawnych sypialni oraz rodzinnej łazienki z miejscem na wannę i kabinę prysznicową. Na końcu korytarza znajduje się niewielki przedsionek, który prowadzi do części gospodarczej, będącej dopełnieniem programu funkcjonalnego domu.

Zaprojektowano tutaj jednostanowiskowy garaż (20,60 m²), a tuż za nim kotłownię (5,30 m²). Z myślą o względach praktycznych pomieszczenie zostało wyposażone w oddzielne wejście od strony ogrodu.

Tania budowa i niskie koszty ogrzewania

Terrier 4 zalicza się do projektów tanich w realizacji. Dom posiada nieskomplikowaną bryłę, przykrytą dwuspadowych dachem, co przyczyni się do niskich kosztów budowy. Co więcej, projekt uwzględnia montaż kotła na paliwo stałe – ekogroszek bądź instalację gazu z piecem gazowym. Oba rozwiązania są energooszczędne.

Dom wpisze się w każdy rodzaj krajobrazu i będzie atrakcyjny dla kolejnych pokoleń. Istnieje możliwość wyboru projektu w wersji odbicia lustrzanego.

Technologia wykonania

  • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20.
  • Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.
  • Ściany zewnętrzne, nośne: bloczki gazobetonowe gr. 25 cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15 cm.
  • Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W.
  • Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021).
  • Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12 cm.
  • Strop z płyt GK na ruszcie stalowym, podwieszonym do dolnych pasów drewnianych wiązarów dachowych.
  • Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C30, więźba dachu głównego w formie wiązarów opartych na ścianach zewnętrznych, dach dwuspadowy.
  • Pokrycie dachu zaprojektowano z dachówki ceramicznej lub betonowej, alternatywnie można wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej, mocowanej na rąbek stojący.

Koszty budowy domu Terrier 4 z garażem

Stan surowy zamknięty
179 tys. zł
Stan deweloperski
243,5 tys. zł
3499 zł 2999 zł

Zadzwoń 502 363 539

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Terrier 4 z garażem
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Terrier 4 z garażem! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Dodatkowy egzemplarz projektu
500,00 zł
Kosztorys inwestorski
450,00 zł