Rzut parteru
Rzut strychu (do aranżacji)
Opis projektu Tercjusz
Tercjusz to propozycja niedrogiego w budowie i eksploatacji, prostego i zarazem wygodnego domu, który został zaprojektowany w taki sposób, aby możliwe było powiększenie powierzchni mieszkalnej bez konieczności dokonywania dużych zmian w projekcie. Dom jest parterowy, wszystkie pomieszczenia mieszkalne znajdują się więc na dole, u góry natomiast pozostawiono strych, na którym można zaaranżować dodatkowe pokoje. Dom Tercjusz wyróżnia się prostą, nieskomplikowaną konstrukcją. Jego bryłę zaplanowano na rzucie w kształcie prostokąta. Z frontowej elewacji częściowo występuje forma jednostanowiskowego garażu. Całość przykryto dachem dwuspadowym. Dom Tercjusz wykończono z klasyczną elegancją, która gwarantuje, że dom z łatwością wkomponuje się w każdy rodzaj zabudowy.
Drzwi wejściowe do domu Tercjusz umieszczono w wygodnym podcieniu. Dalej prowadzi wiatrołap, z którego jest dostępna duża kotłownia oraz garaż. W kotłowni zaprojektowano dwa rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe (biomasę). W gestii Inwestorów pozostaje wybór jednej z zaproponowanych instalacji. W holu, który rozciąga się za wiatrołapem, umieszczono wejście do łazienki, w której przewidziano miejsce na wannę, kabinę prysznicową oraz pralkę. We wnętrzach budynku zachowano czytelny podział na prywatną oraz dzienną część wnętrz. Ta pierwsza znajduje się po prawej stronie. W jej skład wchodzą trzy ustawne pokoje, w tym jeden z wydzieloną garderobą. Okna wszystkich sypialni wychodzą bezpośrednio na ogród. W korytarzu ponadto umieszczono w.c.
Pokój dzienny to słoneczne i ustawne pomieszczenie, w którym strefa wypoczynkowa z jednej strony sąsiaduje z wyjściem na taras, a z drugiej – z kuchnią, w której można zaaranżować także jadalnię. Kuchnię, zależnie od potrzeb, można oddzielić od pozostałych pomieszczeń, stawiając w tym celu ściankę działową.
W domu Tercjusz między kondygnacjami zaprojektowano strop wylewany, a w narożniku salonu – schody drewniane, które prowadzą na poddasze nieużytkowe. Na poddaszu pozostawiono ponad 60 m². Dodatkowy metraż, po adaptacji, można przeznaczyć na przykład na studio, pokój hobby, pracownię lub dodatkowe pokoje mieszkalne.
Technologia wykonania
- Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
- Ściany wewnętrzne: z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
- Strop: żelbetowy - wylewany.
- Więźba dachowa: drewniana.
- Pokrycie dachu: dachówka cementowa lub ceramiczna.
- Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.
Koszty budowy domu Tercjusz
- Stan surowy zamknięty
- 190,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 259 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Tercjusz! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.