Wizualizacja 1 domu Tarot Wizualizacja 2 domu Tarot
Ocena:
4,3/5 (3 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Tarot - Rzut parteru
Tarot - Rzut parteru
1. wiatrołap 2,60 m²
2. hall 4,30 m²
3. pokój z kuchnią 28,30 m²
4. pokój 7,30 m²
5. wc 1,10 m²
6. pom. gospodarcze 3,20 m²

Rzut poddasza

Tarot - Rzut poddasza
Tarot - Rzut poddasza
7. hall 2,60 m²
8. pokój 12,30 m²
9. pokój 11,80 m²
10. łazienka 5,80 m²

Sytuacja

Tarot - Sytuacja
Tarot - Sytuacja

Elewacje

Tarot - Elewacja przednia
Tarot - Elewacja przednia.
Tarot - Elewacja tylna
Tarot - Elewacja tylna.
Tarot - Elewacja lewa
Tarot - Elewacja lewa.
Tarot - Elewacja prawa
Tarot - Elewacja prawa.

Opis projektu Tarot

Projekt Tarot charakteryzuje się prostą, lecz niebanalną architekturą. Zwróci uwagę osób ceniących wdzięk, elegancję oraz funkcjonalność. Nieskomplikowana konstrukcja oraz oszczędna bryła domu przykryta dwuspadowym dachem pozwala na szybką i niedrogą realizację oraz ekonomiczną późniejszą eksploatację. Formę domu urozmaica niewielki prostokątny wykusz w jadalni oraz łukowy podcień podkreślający drzwi wejściowe znajdujące się we wnęce frontowej ściany. Szczególnie atrakcyjny jest zewnętrzny kamienny kominek o ciekawym kształcie przy wyjściu na taras. Tylną elewację ozdabia długi, kamienny komin wysunięty z bryły domu. Jasna, kremowa elewacja połączona z pomarańczowymi opaskami okiennymi oraz drewnianymi detalami architektonicznymi wpasuje się w każde otoczenie. W projekcie zwracają uwagę symetrycznie rozmieszczone portfenetry oraz ciekawe kształty okien.

Dom Tarot kryje w sobie jasny, czytelny układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń. Do wnętrza przechodzi się przez sień chroniącą dom przed utratą ciepła, z której można przejść do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię. W pobliżu wejścia znajduje się niewielkie WC dla gości. Reprezentacyjnym pomieszczeniem znajdującym się na parterze jest przestronny salon połączony z jadalnią mieszczącą duży stół oraz wygodną, ustawną kuchnią, tworząc otwartą przestrzeń. Płomień kominka rozmieszczonego w pokoju dziennym umili czas mieszkańcom spędzającym czas przy ulubionej lekturze. Duże przeszklone drzwi otwierają dom w okresie letnim na taras idealny jako miejsce popołudniowego relaksu. Znajdujący się na parterze w drugiej części domu pokój sprawdzi się doskonale jako gabinet do pracy w domu.

Przestronne poddasze domu Tarot zaadaptowano na strefę nocną. Zlokalizowano tu dwie duże sypialnie, które można dowolnie zaaranżować. Wyznaczono w nich miejsce na garderoby porządkujące odzież mieszkańców. Wspólna łazienka pozwoli stworzyć małe domowe spa.

Technologia wykonania

 • Ściany budynku: zaprojektowano z betonu komórkowego lub w innej technologii w ramach adaptacji.
 • Strop: gęstożebrowy, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną lub cementową. Inne pokrycia w ramach adaptacji.
 • Elewacje: tynkowane, cokoły i kominy okładane płytką kamienną lub tynkowane.

Koszty budowy domu Tarot

Stan surowy zamknięty
105 tys. zł
Stan deweloperski
165 tys. zł
2295 zł 2066 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Tarot
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Tarot! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

projekt Tarot 2
 • Tarot 2
 • Pow. użytkowa:79,3 m²
 • Technologia:murowany
 • Garaż:bez garażu
 • Min. wymiary działki:17,5 x 15,1 m
2 246,00 zł
projekt Kawa
 • Kawa
 • Pow. użytkowa:92,2 m²
 • Technologia:murowany
 • Garaż:bez garażu
 • Min. wymiary działki:15,1 x 17,7 m
2 066,00 zł

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł
autor: Krajobrazy

Architekt radzi

Czy kształt pokoju nr 9 na poddaszu można zmienić na prostokąt? Chodzi o to, aby zlikwidować skośną ścianę przy drzwiach.

Tak, architekt adaptujący może wprowadzić taką zmianę. Proszę pamiętać, że jej efektem jednocześnie będzie zmniejszenie powierzchni łazienki. 

Czy w projekcie Tarot można zaplanować kotłownię z piecem na paliwo stałe?

W pomieszczeniu gospodarczym na parterze zaprojektowano piec gazowy. Wielkość tego pomieszczenia nie spełnia warunków wymaganych dla kotłowni na paliwo stałe. Jeżeli jednak zależy Państwu na zainstalowaniu tego rodzaju pieca, to można na ten cel przeznaczyć dodatkowy pokój na parterze. 

Jestem zainteresowany projektem Tarot i w związku z tym chciałbym dowiedzieć się, czy istnieje możliwość powiększenia łazienki na parterze tak, aby oprócz w.c. i umywalki zmieściła się w niej także kabina prysznicowa.

Łazienkę można powiększyć kosztem pokoju dziennego. Aby osiągnąć zamierzony cel, trzeba przesunąć także klatkę schodową, która znajduje się tuż obok łazienki. Proszę zwrócić uwagę, że taki zabieg wpłynie na układ wnętrz na poddaszu. Ponieważ w kotłowni zaplanowano piec gazowy, to ewentualnie można pomyśleć o połączeniu w.c. z kotłownią i w tak powiększonym pomieszczeniu zaplanować również kabinę prysznicową.  

Czy możliwa jest budowa domu według projektu Tarot w technologii drewnianej (z bali lub półbali)?

Dom może zostać wybudowany także w technologii drewnianej, ale wprowadzenie stosownych zmian wiąże się z poniesieniem dodatkowych, wysokich kosztów. Zamiast więc wprowadzać tak duże zmiany w tym projekcie, lepiej jest wybrać inny, w którym nie będzie to konieczne. Inną możliwością jest skorzystanie z usług firm wykonawczych, które oferują kompleksową obsługę w tym zakresie.