Wizualizacja 1 domu Sezam Wizualizacja 2 domu Sezam
Ocena:
4,4/5 (139 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Aranżacje wnętrz

Aranżacja wnętrz 1 domu Sezam
Aranżacja wnętrz 2 domu Sezam
Aranżacja wnętrz 3 domu Sezam
Aranżacja wnętrz 4 domu Sezam

Rzut parteru

Sezam - Rzut parteru
Sezam - Rzut parteru
powierzchnia 77,84 m²
1. wiatrołap 3,21 m²
2. komunikacja 4,89 m²
3. salon + kuchnia 28,23 m²
4. pokój 9,00 m²
5. pokój 12,52 m²
6. pokój 10,01 m²
7. łazienka 4,85 m²
8. pomieszczenie gospodarcze 5,13 m²

Sytuacja

Sezam - Sytuacja
Sezam - Sytuacja

Przekrój

Sezam - Przekrój
Sezam - Przekrój

Elewacje

Sezam - Elewacja przednia
Sezam - Elewacja przednia.
Sezam - Elewacja tylna
Sezam - Elewacja tylna.
Sezam - Elewacja lewa
Sezam - Elewacja lewa.
Sezam - Elewacja prawa
Sezam - Elewacja prawa.

Opis projektu Sezam

Osoby, które szukają domu parterowego dla cztero- lub nawet pięcioosobowej rodziny, powinny zwrócić uwagę na projekt domu Sezam. Dzięki dobrze zagospodarowanej przestrzeni nawet niewielkie rozmiary budynku okażą się bardzo funkcjonalne. Dom doskonale pasuje do małych działek o minimalnej szerokości 18,69 m. Jego powierzchnia użytkowa wynosi zaledwie 77,84 m², a już od pierwszego spojrzenia zachwyca przytulnym klimatem i skromną elewacją.

Tani w budowie projekt Sezam

Poza tym prosta bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta i przykryta dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 35° będzie szybka i stosunkowo niedroga w realizacji. Wejście do domu podkreślono trójkątnym daszkiem. Dom mimo prostej, tradycyjnej bryły prezentuje się ciekawie dzięki nowoczesnemu wykończeniu – połączono białą, tynkową elewację z żółtymi opaskami okiennymi oraz drewnianą okładziną. Duże przeszklenia zapewniają dobre doświetlenie wnętrza oraz widok na kwiecisty, piękny ogród.

Wygodny i częściowo zadaszony taras w projekcie Sezam

Oprócz wejścia do domu, zadaszony jest także taras, dzięki przedłużonej połaci dachu. To idealne miejsce codziennego wypoczynku w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Pomyśl o wystawieniu jadalni na zewnątrz, gdy tylko pojawią się pierwsze letnie promienie słońca! Na pewno zostanie to docenione przez domowników, jeżeli obiad będą mogli jeść na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury.

Pomyśl także o organizacji przyjęcia, grilla czy przyjęcia urodzinowego.

Dom dla nawet pięcioosobowej rodziny

W projekcie Sezam wszystkie pomieszczenia umieszczono na jednym poziomie. Dzięki temu wygodnie zamieszkają w nim seniorzy, dzieci oraz dorośli - nikt nie będzie musiał martwić się problemami związanymi z regularnym wchodzeniem po schodach.

Część dzienna projektu domu Sezam

Pomimo umieszczenia wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji udało się oddzielić część dzienną i nocną, pozwalając zachować mieszkańcom prywatność. Do środka wchodzi się przez przedsionek chroniący dom przed wilgocią. Znajduje się tam miejsce na wieszaki lub inne meble. Korytarz łączy się z częścią dzienną, na którą składa się salon, kuchnia i jadalnia o łącznej powierzchni 28,23 m².

Trzy sypialnie w strefie nocnej

Pośrodku pięknie prezentuje się kominek, który ogrzewa dom w chłodniejsze dni. Po prawej części można wejść do trzech wygodnych sypialni. Każda z nich jest dobrze doświetlona dużymi oknami. Ich powierzchnia wynosi: 9,00 m², 10,01 m² i 12,52 m².

Kotłownia o powierzchni ponad 5 m2 – sam wybierz rodzaj ogrzewania

Ponadto w domu przewidziano także łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze przewidziane na kotłownię (5,13 m²). Projekt zawiera rozbudowany pakiet instalacji, w skład których wchodzi: projekt ogrzewania na paliwo stałe – biomasę, projekt ogrzewania gazowego wraz z opcjonalną wentylacją mechaniczną, oraz schemat instalacji solarnych. Na etapie adaptacji inwestor może wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie opcję.

Projekt Sezam posiada także przykładowe aranżacje 3D, które idealnie sprawdzą się, jeżeli inwestor będzie szukał inspiracji. To jasne, przestronne i przytulne wnętrza. Warto przyjrzeć się im kilka chwil, a kto wie? Może akurat okażą się rozwiązaniem atrakcyjnym dla wszystkich członków rodziny!

Technologia wykonania

  • Fundamenty żelbetowe.
  • Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych.
  • Strop gęstożebrowy.
  • Konstrukcja dachu drewniana.
  • Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Koszty budowy domu Sezam

Stan surowy zamknięty
108 tys. zł
Stan deweloperski
brak danych
3190 zł 2890 zł

Zadzwoń 502 363 539

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Sezam
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Sezam! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Dodatkowy egzemplarz projektu
290,00 zł
autor: Archand

Architekt radzi

Czy można przenieść taras na boczną ścianę domu?

Owszem, taka modyfikacja będzie wymagała także zamiany okien na drzwi balkonowe na bocznej ścianie. Do projektu dołączymy niezbędne zgody na zmiany.

Interesuje mnie projekt Sezam. Czy można zmienić strop na drewniany?

W projekcie zastosowano strop gęstożebrowy. W projektach parterowych, w których nie przewiduje się adaptacji poddasza, często projektuje się stropy drewniane, w tym przypadku jednak na stropie opierają się belki podpierające dach. Należałoby przeliczyć konstrukcję i zaproponować inne rozwiązanie dla wzmocnienia dachu.

Bardzo podoba mi się projekt domu Sezam. Chciałbym jednak przenieść kotłownię do piwnicy. Czy jest to możliwe?

Wprawdzie w projekcie nie przewidziano podpiwniczenia, ale można je wykonać na etapie adaptacji projektu do działki. Architekt zaprojektuje częściowe lub całkowite podpiwniczenie, dzięki czemu będzie można na podziemną kondygnację przenieść wszystkie pomieszczenia gospodarcze.