symbol: TYE-339
projekt Seweryna G2 projekt Seweryna G2
Ocena:
4,6/5 (15 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Seweryna G2 - Rzut parteru
Seweryna G2 - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 10,21 m²
2. Hol 17,86 m²
3. Kuchnia 16,20 m²
4. Spiżarnia 3,89 m²
5. Pokój dzienny, jadalnia 35,87 m²
6. Gabinet 12,54 m²
7. Toaleta 3,06 m²
8. Łazienka 7,97 m²
9. Sypialnia 16,90 m²
10. Garderoba 8,19 m²
11. Pom. gospodarcze 19,36 m²
12. Pom. gospodarcze 3,04 m²
13. Garaż 34,64 m²

Rzut poddasza

Seweryna G2 - Rzut poddasza
Seweryna G2 - Rzut poddasza.
1. Korytarz 8,69 m²
2. Pokój 10,49 m²
3. Garderoba 1,81 m²
4. Pokój 11,31 m²
5. Garderoba 6,32 m²
6. Sypialnia 11,80 m²
7. Garderoba 4,06 m²
8. Pokój rodzinny 9,17 m²
9. Łazienka 9,77 m²

Usytuowanie

Seweryna G2 - Usytuowanie
Seweryna G2 - Usytuowanie.

Elewacja przednia

Seweryna G2 - Elewacja przednia
Seweryna G2 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Seweryna G2 - Elewacja tylna
Seweryna G2 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Seweryna G2 - Elewacja boczna
Seweryna G2 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Seweryna G2 - Elewacja boczna
Seweryna G2 - Elewacja boczna.
projekt Seweryna mała G2
Pow. użytkowa:173,86 m²
Technologia:murowany
Garaż:dwustanowiskowy
Min. wymiary działki:23,2 x 23,9 m
projekt Seweryna G2 Mocca
Pow. użytkowa:206,11 m²
Technologia:murowany
Garaż:dwustanowiskowy
Min. wymiary działki:29,1 x 27,5 m

Opis projektu Seweryna G2

Ciekawa i oryginalna, a zarazem rozłożysta bryła wzbogacona wyszukanymi detalami w postaci okrągłych okien oraz tzw. bawolich oczek to projekt domu Seweryna. Dużą zaletą powyższej propozycji jest zadaszony taras pokryty osobnym, czterospadowym dachem. Pomimo pokaźnej powierzchni użytkowej (włączając dwustanowiskowy garaż wynosi 255,64 m²) sprawia wrażenie przytulnej i malowniczej posiadłości reprezentującej projekty domów z poddaszem użytkowym. Jej ozdobą jest stonowana kolorystyka elewacji oraz wykończona płytką klinkierową podmurówka, a także nadproża wokół głównych okien.

Na parterze jako pierwszy przykuwa uwagę przestronny hol z centralnie usytuowaną klatką schodową, która stanie się urozmaiceniem tej przestrzeni. W dalszej części zaprojektowano salon z wewnętrznym i zewnętrznym kominkiem, a także efektownym wyjściem na taras. Dzięki dużym przeszkleniom salon jest dobrze doświetlony, a ponadto płynnie łączy się z otaczającą dom zielenią. Wydzielona kuchnia ma dostęp do spiżarni, co stanie się dużym ułatwieniem dla przyszłej pani domu. Na tej kondygnacji zadbano również o obecność łazienki, toalety i sypialni z dostępem do garderoby. Istnieje możliwość zmiany funkcji pomieszczeń 8, 9, 10 na rzecz małego, wydzielonego mieszkania lub niewielkiego biura (33,06 m²) z osobnym wejściem.

Strefa techniczna projektu Seweryna to dwa pomieszczenia gospodarcze i dwustanowiskowy garaż. Poddasze mieści zaś 3 sypialnie, każda z prywatną garderobą oraz ogólnie dostępną łazienkę, i pokój rodzinny, w którym można urządzić siłownię.

Seweryna będzie się idealnie prezentować na dużej działce z przestronnym podjazdem i pięknym ogrodem.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowano w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną.

Wykończenie
Elewację wykonano z tynku strukturalnego i drewna. Stolarka okienna drewniana.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
372 tys. zł
Stan deweloperski
565 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Seweryna G2?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Seweryna G2
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.

Architekt radzi

Czy można nie budować zadaszenia nad tarasem?

Tak, istnieje możliwość usunięcia go z projektu na etapie adaptacji. Taka zmiana znacznie uprości konstrukcję dachu i zmniejszy koszt jego wykonania.

Interesuje mnie projekt Seweryna, ale ze zmianami. Chciałabym kupić ten dom z podpiwniczeniem.

Niestety architekt nie zaprojektował jeszcze wersji tego domu z podpiwniczeniem. Możliwe jest jednak wykonanie piwnicy na etapie adaptacji. Należy jednak pamiętać, że budowa podziemnej kondygnacji znacznie podwyższy koszt budowy tego domu.

Witam, projekt Seweryna od wewnątrz bardzo mi się podoba, jednak zamieniłbym "wole oka" na zwykłe lukarny. Czy jest to możliwe?

Owszem, do projektu dołączymy zgodę na zmianę konstrukcji dachu oraz na modyfikacje w stolarce otworowej. Wprowadzi je architekt na etapie adaptacji. Należy jednak pamiętać, że "wole oka" dodają całości oryginalnego charakteru, po rezygnacji z nich dom może wyglądać zupełnie inaczej.