Rzut parteru
Rzut poddasza
1. | sypialnia | 15,82 m² | (18,69 m²) |
2. | sypialnia | 16,03 m² | (18,62 m²) |
3. | strych/pokój | 7,67 m² | (10,98 m²) |
4. | pralnia/suszarnia | 9,61 m² | (13,14 m²) |
5. | łazienka | 8,90 m² | (11,60 m²) |
6. | holl/antersola | 16,90 m² | |
7. | sypialnia | 13,49 m² | (13,79 m²) |
8. | garderoba | 2,17 m² | (4,80 m²) |
powierzchnia pomieszczenia po podłodze
- 2632 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Rubin 2
Wariantowa wersja naszego popularnego projektu Rubin - tym razem zmniejszona, z jednostanowiskowym garażem. Dom przeznaczony jest dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Parterowa bryła z poddaszem użytkowym, składa się z części mieszkalnej i dobudowanego z boku garażu. Całość przekryta jest wielospadowym dachem, z dużymi lukarnami na każdej elewacji. Spokojna podmiejska architektura domu, z ciekawymi detalami, jak wykusze, ganki z kolumnami, czy łukowe okna, łączy się z funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem budynku. Szczególną atrakcją bryły jest duża lukarna frontowa z gankiem wejściowym i kolumnami, duży podcień ogrodowy, gdzie pod zadaszeniem można schronić się przed deszczem lub upalnym słońcem, oraz wielkie dwukondygnacyjne okno salonu, otwierające wnętrze na ogród. Wnętrze parteru to przede wszystkim otwarta przestrzeń dzienna, z salonem, jadalnią i holem. Salon częściowo otwarty jest na antresolę poddasza, dzięki czemu domownicy będą mogli cieszyć się zwiększoną przestrzenią pokoju dziennego. Na parterze zaplanowano też kuchnię, dodatkowy pokój - gabinet lub na przykład sypialnię gościnną, oraz kotłownię i garaż z zapleczem ogrodowym. Na poddaszu zmieszczono cztery sypialnie z garderobami i szafami wbudowanymi, dużą łazienkę i pralnię-suszarnię. Z holu - antresoli na poddaszu otwiera się imponujący widok na salon pod spodem i ogród ( przez wysokie okno ). Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu.
Technologia wykonania
Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm + styropian + tynk cienkowarstwowy
Strop - TERIVA
Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Pokrycie dachu - dachówka
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 296 tys. zł
- Stan deweloperski
- 458 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Rubin 2?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Pakiet instalacja solarna
Kolektory solarne dają bardzo duże oszczędności na ogrzewaniu ciepłej wody w domu. Przyjmuje się, że inwestycja w instalację solarną zwraca się po około 8-10 latach, a przeciętny okres bezawaryjnej eksploatacji systemu to 20 lat !
Dodatkową zachętę stanowi możliwość uzyskania dofinansowania z UE na wykonanie instalacji solarnej, lub z dopłat do kredytów bankowych z funduszu NFOSiGW - do programu przystąpiła większość banków w Polsce.
Pakiet wraz z projektem jest jednocześnie punktem wyjściowym do wykonania oferty na wykonanie gotowej instalacji.
-
Pakiet klimatyzacja w domu
Klimatyzacja w domu to pragnienie wielu osób, którym doskwierają letnie i wiosenne upały. Pakiet zawierający projekt klimatyzacji został przygotowany dla wnętrza budynku. Instalacja klimatyzacji w domu według naszego projektu przewiduje kilka jednostek wewnętrznych nawiewających powietrze oraz jednostki zewnętrzne. Całość zaprojektowana jest w zwielokrotnionym układzie „split” lub „multisplit”.
Projekt przewiduje obliczenia zapotrzebowania mocy klimatyzatorów dla schłodzenia danej kubatury przy uwzględnieniu naturalnego układu lokalizacji budynku względem stron świata – takiego jak na sytuacji projektu domu. Warto wspomnieć, że klimatyzacja w domu może służyć także do ogrzewania wnętrza w okresach przejściowych między zimą a latem, na jesień i wiosnę, gdy nie mamy włączonego centralnego ogrzewania.
-
Pakiet kosztorys inwestorski
Kosztorys inwestorski zawiera zestawienie kosztów budowy na poszczególnych etapach wykonywanych prac budowlanych z podziałem na szczegółowe elementy. Jest to opracowanie pośrednie pomiędzy kosztorysem prostym a pełnym. Kosztorys inwestorski stanowi odniesienie dla inwestora, pomaga oszacować koszty prac na budowie, a także przygotować wycenę materiałów budowlanych.
Kosztorys przygotowany w Pakiecie Kosztorys Inwestorski obejmuje przedmiar robót i wycenę budynku w oparciu o Katalogi Nakładów Rzeczowych. Uwzględnia koszt materiałów, robocizny, sprzętu i transportu. Podaje koszty budowy w rozbiciu na etapy:
- stan zerowy,
- stan surowy otwarty,
- stan surowy zamknięty,
- roboty wykończeniowe,
- roboty instalacyjne.
W skład Pakietu Kosztorys Inwestorski wchodzą poniższe elementy:
- kosztorys inwestorski części budowlanej,
- kosztorys inwestorski części instalacyjnej,
- kosztorys ofertowy części budowlanej,
- kosztorys ofertowy części instalacyjnej.
Ze względu na zmieniające się ceny kosztorys jest aktualizowany co pół roku. Ceny podawane w kosztorysie są kwotami netto.
-
Pakiet kotłownia na paliwo stałe
Pakiet kotłownia na paliwo stałe umożliwia adaptację w projekcie domu z kotłem na gaz ziemny innego, alternatywnego źródła energii. Projekt kotłowni na paliwo stałe to rozwiązanie, które okaże się przydatne zwłaszcza wtedy, gdy na działce inwestora nie ma dostępu do gazu, a paliwo stałe jest najtańszym dostępnym źródłem energii. W projekcie znajduje się kompletny projekt kotłowni z kolektorami, dobranym piecem, wyliczeniami dla instalacji c.o. Piec na paliwo stałe może być zasilany ekogroszkiem, peletami, węglem lub drewnem.
Pakiet może być zastosowany w tych projektach, które spełniają wymagania dotyczące wielkości pomieszczenia kotłowni.
-
Pakiet odkurzacz centralny
Pakiet Odkurzacz Centralny zawiera projekt instalacji odkurzania centralnego wykorzystującej niezawodne urządzenia dostosowane do konkretnego projektu domu. System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej, sieci przewodów ukrytych w ścianach oraz gniazd ssących zamontowanych na ścianach pomieszczeń, do których podłączane są długie węże zakończone szczotkami o długości 9 m, które umożliwiają dotarcie do wszystkich zakątków pomieszczenia. Możliwe jest także zamontowanie tzw. automatycznych szufelek, czyli montowanych przy podłodze szczelinowych gniazd ssawnych pozwalających na wmiatanie zanieczyszczeń do instalacji.
Przewaga centralnego odkurzania nad odkurzaniem przy użyciu sprzętu przenośnego polega na wyeliminowaniu cyrkulacji zanieczyszczonego powietrza. Zassane przez odkurzacz powietrze jest filtrowane i wyrzucane na zewnątrz budynku, zatem powietrze, które pozostaje w pomieszczeniu, jest czyste i pozbawione pyłków oraz alergenów. Jednostkę centralną montuje się w pomieszczeniu gospodarczym oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych, z tego względu główną zaletą odkurzacza centralnego jest brak hałasu podczas użytkowania. Poza tym korzystanie z niego jest wygodniejsze, ponieważ w instalacji nie ma plączących się pod nogami kabli i nie trzeba ciągnąć za sobą ciężkiego urządzenia.
-
Pakiet ogrzewanie podłogowe
Pakiet ogrzewanie podłogowe składa się z kompletnego projektu centralnego ogrzewania podłogowego wodnego. Zawarto w nim obliczenia dotyczące zapotrzebowania ciepła dla poszczególnych posadzek, dobór orurowań i ilości pętli dla domu oraz zestawienie materiałowe. W projekcie instalacji przygotowanej dla konkretnego projektu domu dobrano także odpowiedni kocioł c.o. pracujący w przedziale temperatur właściwych dla ogrzewania podłogowego. Projekt ogrzewania podłogowego jest jednocześnie punktem wyjściowym do przygotowania oferty na wykonanie instalacji.
Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie zapewniające poczucie komfortu cieplnego mieszkańcom domu. Głównym atutem jest fakt, że ciepło jest oddawane równomiernie w całym pomieszczeniu i nie ucieka do góry. Instalacja nie zajmuje miejsca, przez co pokój staje się bardziej ustawny. Brak tradycyjnego, szpecącego pokój grzejnika wpływa także na estetykę wnętrza.
-
Pakiet pompa ciepła
Pakiet pompa ciepła zawiera projekt instalacji pompy ciepła połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego. W projekcie znajdują się stosowne obliczenia, dobór pompy ciepła, instalacja c.o. dostosowana do źródła ciepła oraz zestawienia materiałowe. W projekcie uwzględniono teoretyczne warunki klimatyczne i terenowe, które należy dostosować do konkretnej lokalizacji. Projekt jest punktem wyjściowym do przygotowania oferty na wykonanie gotowej instalacji.
Pompa ciepła jest urządzeniem wykorzystywanym do ogrzewania budynków, które podnosi temperaturę niską do wyższej. Ciepło pobierane jest z powietrza, gruntu lub zbiornika wodnego, a zatem pompa ciepła jest ekologicznym i obecnie najtańszym źródłem energii, dającym niezależność od dostaw gazu, oleju czy paliwa stałego. Ocenia się, że inwestycja w instalację pompy ciepła zwraca się po 10–11 latach, zaś okres bezawaryjnej eksploatacji to 20–22 lata.
-
Pakiet płaszcz wodny
Pakiet płaszcz wodny składa się z projektu instalacji płaszcza wodnego połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego. Projekt może być punktem wyjściowym do przygotowania oferty na wykonanie gotowej instalacji.
Kominek z płaszczem wodnym to coraz częściej wybierany sposób ogrzewania domu ze względu na to, że jest jednym z najtańszych wśród dostępnych obecnie źródeł energii, daje niezależność od dostaw gazu, oleju czy paliwa stałego i jest ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania domu. Instalacja składa się z płaszcza wodnego, który otulając palenisko, odbiera z niego ciepło i ogrzewa wodę, jaka jest kierowana następnie do instalacji grzewczej. Kominek z płaszczem wodnym jest alternatywą na obniżenie kosztów ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Instalację można połączyć z ogrzewaniem grzejnikowym, podłogowym, może ona także służyć do przygotowania ciepłej wody.
-
Pakiet wentylacja i kominek
Projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego jest sprzedawany w pakiecie "Wentylacja i Kominek". Do zamówionego projektu dodawany jest w dwóch dodatkowych teczkach. Projekt taki składa się z: rzutów rozprowadzenia instalacji wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego, opisu technicznego i obliczeń, oraz specyfikacji materiałowej.
-
Pakiet wersja elektroniczna projektu
Pakiet Wersja Elektroniczna Projektu będzie przydatny dla inwestorów, którzy po złożeniu wszystkich drukowanych egzemplarzy projektu chcą zaplanować prace budowlane, uzgodnić szczegóły współpracy z wykonawcami czy zaprojektować wnętrze z architektem. Elektroniczna wersja projektu składa się z nieedytowalnych plików przedstawiających rzuty kondygnacji:
- rzut fundamentów,
- rzut piwnicy (jeśli występuje w projekcie),
- rzut parteru,
- rzut stropu nad parterem,
- rzut poddasza lub piętra (jeśli występuje w projekcie),
- rzut więźby dachowej,
- rzut dachu,
- przekroje,
- elewacje budynku,
- wykaz stolarki okiennej i drzwiowej.
Poza tym w Pakiecie Wersja Elektroniczna Projektu znajdują się edytowalne pliki, które okażą się pomocne w chwili, gdy konieczne będzie wprowadzenie zmian w projekcie na etapie adaptacji lub przy projektowaniu wnętrz. Edytowalne pliki przedstawiają:
- rzut parteru,
- rzut poddasza lub piętra (jeśli występuje w projekcie),
- elewacje budynku,
- przekrój.
-
Projekty altan i grillów ogrodowych
Proponujemy Państwu wspaniałe uzupełnienie domowego ogrodu: projekty ogrodowych altan będących idealnym miejscem wypoczynku i rodzinnego biesiadowania. Altana z grillem lub kominkiem zewnętrznym stanowi doskonałe przedłużenie domowego tarasu. Altana może być umieszczona w dowolnym miejscu ogródka. Zgodnie z obowiązującym prawem nie potrzeba na nią pozwolenia na budowę - wystarczy zgłoszenie.
O więcej szczegółów zapytaj naszych doradców.
-
Projekty ogrodzeń
Każdy piękny dom potrzebuje pięknego ogrodzenia podkreślającego urok posesji. Prezentujemy Państwu cztery zróżnicowane projekty ogrodzeń, które z łatwością można dopasować do każdego stylu domu.
Pakiet projekty ogrodzenia to cztery typy projektów technicznych ogrodzeń zewnętrznych dla posesji, które można wykorzystać do swojego domu:
- ogrodzenie murowane - z klinkierowymi słupkami i podmurówką, z metalowymi przęsłami parkanu, bramą i furtką,
- ogrodzenie murowane - z klinkierowymi słupkami i podmurówką oraz z wypełnieniem przęseł ze sztachet drewnianych na metalowej konstrukcji,
- ogrodzenie nowoczesne - z betonowymi fragmentami pełnymi słupkami, podmurówką i ścianami) oraz metalowymi przęsłami o nowoczesnym wzorze,
- ogrodzenie klasyczne - z murowanymi słupkami i podmurówką, tynkowanymi, z metalowymi ozdobnymi przęsłami.
W każdym projekcie uwzględniono:
- powtarzalne przęsła ogrodzeniowe,
- moduł furtki z domofonem i skrzynką na listy,
- moduł bramy wjazdowej na posesję (w dwóch wersjach: z bramą przesuwną i rozwieraną),
- moduł narożnika z wiatą śmietnikową (z wariantowymi daszkami: czterospadowym lub dwuspadowym),
- moduł przęsła z szafkami przyłączeniowymi: energetyczną i gazową,
- powtarzalne przęsła ogrodzenia bocznego i tylnego w dwóch wersjach: z podmurówką i bez podmurówki.
Projekty zawierają w sobie część architektoniczną i konstrukcyjną oraz zestawienia materiałowe.
-
Świadectwo energetyczne
Wprowadziliśmy usługę w postaci wykonywania świadectwa energetycznego, czyli obliczenia strat ciepła i zapotrzebowania na energię pierwotną i końcową dla wybudowanego już domu. Nasz audytor sprawdza, na ile projekt uległ zmianie podczas realizacji, dodatkowo przy wykonaniu świadectwa bierze pod uwagę dokładną lokalizację i orientację wybudowanego domu względem stron świata.