Wizualizacja 1 domu Paros 2G Wizualizacja 2 domu Paros 2G
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Paros 2G - Rzut parteru
Paros 2G - Rzut parteru
1. Wiatrołap 4,59 m²
2. Hol 3,03 m²
3. Kuchnia 11,71 m²
4. Salon 35,75 m²
5. Korytarz 13,73 m²
6. Sypialnia 15,56 m²
7. Garderoba 4,70 m²
8. Łazienka 11,58 m²
9. Pokój 12,56 m²
10. Pokój 12,56 m²
11. WC 3,14 m²
12. Kotłownia 10,14 m²
13. Garaż 37,63 m²

Sytuacja

Paros 2G - Sytuacja
Paros 2G - Sytuacja

Elewacje

Paros 2G - Elewacja przednia
Paros 2G - Elewacja przednia.
Paros 2G - Elewacja tylna
Paros 2G - Elewacja tylna.
Paros 2G - Elewacja lewa
Paros 2G - Elewacja lewa.
Paros 2G - Elewacja prawa
Paros 2G - Elewacja prawa.

Opis projektu Paros 2G

Paros jest parterowym domem przeznaczonym dla 4-6-osobowej rodziny. Przestronne wnętrza połączone w przemyślany układ funkcjonalny zapewnią wysoki komfort życia Domowników, ale również optymalizację kosztów realizacyjnych.

Wejście do domu zorganizowano tak, by przestronny wiatrołap zapewniał dostęp nie tylko do części mieszkalnej, ale również do części technicznej budynku. Na część tę składa się wygodny, dwustanowiskowy garaż i przestronna kotłownia. Z wiatrołapu poprzez otwarty hol uzyskujemy dostęp do kuchni, którą zlokalizowano tak, by jak najbardziej skrócić dojście z zakupami do blatu roboczego, a z okna zapewnić widok na podjazd posesji. Kuchnia otwarta jest na strefę dzienną złożoną z powierzchni przeznaczonej na jadalnię i przestronnego salonu, z którego urządzono wyjście na taras, w większości osłonięty przez podcień.
Strefy dzienna i nocna rozdzielone są korytarzem, w którym umieszczono wygodne szafy na rzeczy Domowników. Zabieg ten spowodował wyraźne rozgraniczenie stref i zapewnienie komfortu Użytkowników każdej z nich z osobna. Z korytarza, tuż przy wejściu zapewniono dostęp do małej, podręcznej toalety. Duża sypialnia Gospodarzy, łatwo dostępna z salonu i korytarza, wyposażona jest w osobną garderobę oraz bezpośredni dostęp do tarasu. Oddzielenie sypialni od pozostałych pokoi przestronną łazienką zapewnia większą dozę intymności.

Uzupełnieniem domu są dwa symetryczne, wygodne pokoje dla najmłodszych Domowników. Ale Paros ma o wiele więcej zalet. Są nimi duże możliwości adaptacyjne. I tak, Ci Użytkownicy, którzy woleliby mieć oddzieloną kuchnię od salonu wystarczy, że zrealizują ściankę działową pomiędzy tymi strefami, bez konieczności zmian konstrukcyjnych. Taka decyzja może być podjęta nawet na etapie budowy, już po wejściu do gotowych wnętrz, kiedy łatwiej jest ocenić przestronność i funkcjonalność przestrzeni. Podręczna toaleta może być uzupełniona o dodatkowy prysznic albo pozbawiona urządzeń może stanowić dodatkowy schowek. Z kolei zamknięcie korytarza tuż przy sypialni Gospodarzy pozwoli jeszcze bardziej wyciszyć strefę nocną. Przy okazji, dodatkowym atutem może być zagospodarowanie tak powstałego przedłużenia korytarza w dodatkową szafę. W ten prosty sposób powiększa się przestrzeń składowania. Natomiast pokoje przeznaczone dla pociech, z uwagi na dostępną powierzchnię z powodzeniem pomieszczą po dwa łóżka, gdyby zaszła taka konieczność, bez straty na funkcjonalności i przestrzeni użytkowej każdego z nich. W każdej chwili również salon można wyposażyć w kominek, w zależności od preferowanego miejsca.

Naszą rolą jako architektów, jest zapewnienie Użytkownikom wygody codziennego życia, projektując funkcjonalnie i ekonomicznie. Efektem działania jest taki dom jak Paros. Jednak to od Was, Drodzy Domownicy, zależy zapewnienie w nim odpowiedniego klimatu. My już wykonaliśmy swoją pracę, teraz pora na Was :)

Technologia wykonania

  • Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy gr. 24cm + styropian.
  • Strop: płyta żelbetowa.
  • Schody: nie dotyczy.
  • Dach: wielospadowy, nachylenie 27°, pokrycie z dachówki ceramicznej.
  • Ścianka kolankowa: nie dotyczy.

Koszty budowy domu Paros 2G

Stan surowy zamknięty
284 tys. zł
Stan deweloperski
372,5 tys. zł
3400 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Paros 2G
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Paros 2G! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł
autor: Dom to Dom