Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu Oleńka
Projekt Oleńka to propozycja niewielkiego i niedrogiego domu, idealnego dla czteroosobowej rodziny. Budynek zaprojektowano na planie zbliżonym do kwadratu, a przykryto dwuspadowym dachem o prostej konstrukcji. Jest to parterowy dom z użytkowym poddaszem, bez podpiwniczenia i bez garażu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom projekt okaże się niedrogi na etapie powstawania, a dzięki wykorzystaniu między innymi doskonałej izolacji termicznej będzie propozycją energooszczędną w codziennym użytkowaniu. W architekturze zewnętrznej projektu Oleńka zestawiono nowoczesne detale i materiały z tradycyjną formą budynku. W efekcie dom prezentuje się estetycznie, elegancko i zarazem nowocześnie. Zarówno na elewacji frontowej, jak i w części ogrodowej na poddaszu umieszczono balkony. Balkon zaplanowany w części ogrodowej jednocześnie tworzy podcień wsparty na słupie.
Wnętrze domu zaprojektowano z dużą starannością i dbałością o jak najlepsze wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Na parterze znajduje się część dzienna, w której króluje salon z kominkiem, jadalnią i otwartą kuchnią. Szerokie, przeszklone drzwi prowadzą na taras i ogród. Tuż przy pokoju dziennym wydzielono niewielkie wc, a obok – kotłownię. W przedsionku zaplanowano miejsce na pojemne szafy wnękowe. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka.
Technologia wykonania
- Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
- Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
- Strop - Teriva
- Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
- Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
Koszty budowy domu Oleńka
- Stan surowy zamknięty
- 95 tys. zł
- Stan deweloperski
- 149,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Oleńka! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Podoba nam się projekt Oleńka, mamy jednak zastrzeżenia co do lokalizacji kominka. Wolelibyśmy, aby został umieszczony na tyłach kuchni. Czy można przenieść kominek w projekcie?
Owszem, architekt podczas adaptacji, za zgodą autora, może zmienić lokalizację kominka. Usytuowanie go przy kuchni spowoduje częściowe zamknięcie tej ostatniej. Będzie przy tym wiązać się z koniecznością przeniesienia komina, który przebije dach w innym miejscu.