symbol: TRA-661
projekt Leonardo G2 projekt Leonardo G2
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Leonardo G2 - Rzut parteru
Leonardo G2 - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 3,15 m²
2. Hol + schody 17,48 m²
3. Kuchnia 12,66 m²
4. Spiżarnia 3,21 m²
5. Jadalnia 12,74 m²
6. Pokój dzienny 29,48 m²
7. Gabinet 10,70 m²
8. Łazienka 3,53 m²
9. Kotłownia 7,29 m²
10. Garaż 40,64 m²

Rzut piętra

Leonardo G2 - Rzut piętra
Leonardo G2 - Rzut piętra.
1. Pokój rodzinny 25,67 m²
2. Sypialnia 18,60 m²
3. Łazienka 6,90 m²
4. Garderoba 4,87 m²
5. Pokój 18,90 m²
6. Pokój 18,86 m²
7. Pokój rekreacyjny 18,64 m²
8. Łazienka 10,95 m²

Przekrój

Leonardo G2 - Przekrój
Leonardo G2 - Przekrój.

Sytuacja

Leonardo G2 - Sytuacja
Leonardo G2 - Sytuacja.

Elewacja przednia

Leonardo G2 - Elewacja przednia
Leonardo G2 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Leonardo G2 - Elewacja tylna
Leonardo G2 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Leonardo G2 - Elewacja boczna
Leonardo G2 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Leonardo G2 - Elewacja boczna
Leonardo G2 - Elewacja boczna.

Opis projektu Leonardo G2

Projekt Leonardo G2 to doskonała propozycja domu dla osób, które preferują nowoczesne rozwiązania. Ten piętrowy budynek zawierający dwie pełne kondygnacje zapewni swobodę użytkowania oraz możliwość aranżacji wnętrza. Ciekawy kształt bryły sprawia, że dom zawiera dużą ilość zakątków, które można wykorzystać jako różnego rodzaju schowki. Duże przeszklenia, narożne okna bez podziałów oraz dach o niskim kącie nachylenia to współczesne akcenty zawarte w projekcie. Obszerne balkony zorientowane od strony południowo-wschodniej pozwolą napawać się naturalnym źródłem światła. Biała, tynkowana elewacja połączona z klinkierową okładziną oraz drewnianymi panelami wykończeniowymi dodają domowi elegancji oraz pełnego wdzięku wyglądu. Garaż na dwa samochody w bryle zapewni ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dom Leonardo G2 zachwyca różnorodnością pomieszczeń oraz dobrze pomyślanym układem wnętrza. W projekcie oprócz garażu umieszczono pomieszczenia gospodarcze takie jak kotłownia oraz schowek na narzędzia samochodowe i ogrodowe. Przez przedsionek można wejść zarówno do wnętrza domu, jak i pomieszczeń pomocniczych. Obok wejścia zlokalizowano niewielką łazienkę dla gości. Rozległy hol łączy się z głównym, reprezentacyjnym pokojem, na który składa się przestronny salon wypoczynkowy, jadalnia rozlokowana w wykuszu oraz wygodna kuchnia. Z kuchnią sąsiaduje spiżarnia, w której można pomieścić przetwory domowe oraz inne artykuły spożywcze. Na parterze znajduje się także dodatkowy pokój, który sprawdzi się doskonale jako zaciszny gabinet do pracy w domu.

Przestronne poddasze domu Leonardo G2 zawiera pomieszczenia prywatne domowników. Znajdują się tu trzy przestronne sypialnie, w tym jedna z własną garderobą oraz łazienką. Powierzchnia drugiej łazienki pozwoli na zaaranżowanie w niej sauny. Tym, co zwiększa komfort domu Leonardo G2, jest obszerny pokój rekreacyjny, który można wykorzystać na stworzenie siłowni, sali fitness czy też własnego domowego kina.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowano w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym.

Schody wewnętrzne drewniane.

Dach o konstrukcji drewnianej pokryto dachówką ceramiczną lub cementową.

Wykończenie

Elewacje wykończono tynkiem mineralnym, okładziną drewnianą i kamienną.

Stolarka okienna drewniana lub PCV.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
417,5 tys. zł
Stan deweloperski
590 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Leonardo G2?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Leonardo G2
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.

Architekt radzi

Mam działkę o szerokości 25 m. Czy usunięcie wykuszu w jadalni wystarczy, by wybudować ten dom na mojej działce?

Wykusz wychodzi z elewacji budynku na odległość 90 cm. Po jego usunięciu z projektu dom będzie miał szerokość 17,90 m, więc po uwzględnieniu minimalnych odległości od granic działki dom ten będzie można wybudować na działce o szerokości 24,90 m, zatem zmieści się na Pana działce. Należy jednak pamiętać, że po usunięciu wykuszu zmniejszy się również powierzchnia pokoju rodzinnego na piętrze. 

Jaki przewidziano w projekcie system ogrzewania?

Projekt domu Leonardo G2 przewiduje ogrzewanie gazowe z piecem umieszczonym w pomieszczeniu gospodarczym w garażu. Możliwe jest powiększenie kotłowni, przestawiając ścianki działowe w garażu, i zaadaptowanie w niej innego rodzaju pieca.

Czy można na piętrze wydzielić dodatkowy pokój przeznaczony na biblioteczkę w obecnym pokoju rodzinnym?

Oczywiście! Zmianę tę można zrealizować nawet dopiero na etapie budowy, wstawiając ściankę działową oraz drzwi. Wadą wprowadzonej zmiany będzie brak dostępu do światła dziennego w korytarzu.