symbol: TJK-567
projekt Koncept-46 projekt Koncept-46 projekt Koncept-46 projekt Koncept-46 projekt Koncept-46 projekt Koncept-46 projekt Koncept-46
Ocena:
4,6/5 (24 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Projekt Koncept-46 - aranżacje wnętrz

więcej aranżacji

Rzut parteru

Koncept-46 - Rzut parteru
Koncept-46 - Rzut parteru.
powierzchnia 124,86 m²
1. Wiatrołap 4,20 m²
2. Kuchnia 8,84 m²
3. Spiżarnia 1,59 m²
4. Salon/jadalnia 29,32 m²
5. Garderoba 7,62 m²
6. Sypialnia 2-os. 18,95 m²
7. Sypialnia 1-os. 14,00 m²
8. Łazienka 8,61 m²
9. Gabinet 11,20 m²
10. Komunikacja 4,86 m²
11. Komunikacja 2,87 m²
12. Łazienka 3,68 m²
13. Kotłownia/pralnia 9,12 m²
14. Garaż 33,32 m²
Taras 95,69 m²

Przekrój

Koncept-46 - Przekrój
Koncept-46 - Przekrój.

Przekrój

Koncept-46 - Przekrój
Koncept-46 - Przekrój.

Sytuacja

Koncept-46 - Sytuacja
Koncept-46 - Sytuacja.

Elewacja przednia

Koncept-46 - Elewacja przednia
Koncept-46 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Koncept-46 - Elewacja tylna
Koncept-46 - Elewacja tylna.

Elewacja lewa

Koncept-46 - Elewacja lewa
Koncept-46 - Elewacja lewa.

Elewacja prawa

Koncept-46 - Elewacja prawa
Koncept-46 - Elewacja prawa.

Opis projektu Koncept-46

Domy parterowe uchodzą za wygodniejsze od budynków dwukondygnacyjnych. Z reguły jednak wymagają więcej miejsca na działce. Projekty domów parterowych, które można zrealizować na wąskiej działce, należą do rzadkości. Koncept-46 tym bardziej więc zasługuje na uwagę. Przedstawia komfortowy dom parterowy, który może powstać na działce o szerokości 19,4 m. Jest to znakomita propozycja dla inwestorów, którzy chcieliby zbudować dom parterowy, ale dysponują działką, która ogranicza swobodę wyboru projektu. Ta propozycja spodoba się zwłaszcza tym rodzinom, które cenią nowoczesną stylistykę. Budynek wyróżnia się stonowaną kolorystyką elewacji. Interesujący efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu tynku o strukturze betonu, który uzupełniono ciemniejszym tynkiem silikonowym. Tę kompozycję zestawiono z elegancką płaską dachówką (ceramiczną bądź betonową), która pokrywa dach wielospadowy. Bryłę budynku urozmaicono trzema podcieniami. Jeden umieszczono przy bocznej ścianie garażu. Dzięki ażurowemu belkowaniu udało się tutaj utworzyć niezwykle interesującą dekorację strefy wejściowej. Od strony ogrodowej natomiast umieszczono zaciszny taras również osłonięty ażurowym belkowaniem. Prowadzą nań przeszklone drzwi. Duże przeszklenia w dziennej części pomieszczeń znakomicie doświetlają wnętrza, ułatwiając komunikację z ogrodem.

Projekt Koncept-46 zachwyca z zewnątrz, ale nie mniej interesujące są jego wnętrza. Pierwszym pomieszczeniem, w którym znajdziemy się po przekroczeniu jego progu, jest wiatrołap z dużą szafą. Po prawej stronie od strefy wejściowej zaprojektowano łazienkę, a także dużą kotłownię z piecem gazowym oraz z pralnią. Istnieje możliwość jej dostosowania do ogrzewania piecem na paliwo stałe. Dobrym momentem na podjęcie decyzji w tym zakresie będzie adaptacja projektu gotowego. Z kotłowni można wejść do dwustanowiskowego garażu.

We wnętrzu domu Koncept-46 udało się zachować wyraźny podział na część dzienną oraz prywatną. Ta pierwsza zajmuje frontową część budynku. Znajduje się tutaj przyjemny salon z jadalnią i kominkiem. W obrębie strefy dziennej będzie można zorganizować zarówno uroczystą kolację, jak i miło spędzić wieczór w cieple kominka czy podczas seansu filmowego. W pobliżu jadalni wydzielono kuchnię z przydatną spiżarnią. Dwa długie blaty robocze w kuchni ułatwią przygotowanie posiłków. W pobliżu salonu umieszczono jeden z pokoi (wstępnie przeznaczony na gabinet). Dwie pozostałe sypialnie znajdują się w głębi budynku, za garderobą i rodzinną łazienką. Jedna z nich została połączona z dodatkowym niewielkim tarasem, który tworzy dyskretną część wypoczynkową.

Technologia wykonania

 • Fundamenty: tradycyjne - na ławach fundamentowych.
 • Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian 20 cm/wełna mineralna 18 cm.
 • Strop: żelbetowy wylewany.
 • Dach: tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową.
 • Elewacja: tynk silikonowy + płyty betonowe.
 • Ogrzewanie: gazowe - piec kondensacyjny.
 • Wentylacja: mechaniczna z rekuperacją.

Koszty budowy

Stan surowy zamknięty
261 tys. zł
Stan deweloperski
450 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Koncept-46?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Koncept-46
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Często inwestorzy chcieliby mieć dodatkowy egzemplarz projektu, aby w czasie ubiegania się o pozwolenie na budowę móc już planować budowę, czy przyglądać się aranżacji przyszłego wnętrza. Taki dodatkowy egzemplarz może być również przekazany ekipie budowlanej lub można go wykorzystywać do własnych szkiców.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek Instalacja ogrzewania podłogowego
  Instalacja ogrzewania podłogowego

  Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i oszczędnym sposobem na ogrzanie naszego domu. Za sprawą wielu zalet, jego montaż staje się coraz bardziej popularny i to zarówno jako samodzielny układ grzewczy, czy w połączeniu z innymi instalacjami grzewczymi (np. standardowymi grzejnikami w niektórych pomieszczeniach).

  Zalety wynikające z zastosowania ogrzewania podłogowego to przekazywanie ciepła poprzez promieniowanie, a nie jak – w przypadku tradycyjnych grzejników – poprzez ruchy konwekcyjne, co skutkuje równomiernym oddawaniem ciepła w całym pomieszczeniu. Projekt wykonawczy instalacji ogrzewania podłogowego obejmuje opis techniczny systemu, rysunki techniczne instalacji, a także zestawienie materiałów niezbędnych do wykonania instalacji.

 • dodatek Instalacja solarna do ogrzewania wody
  Instalacja solarna do ogrzewania wody

  Kolektory słoneczne są idealnym rozwiązaniem jako dodatkowe źródło energii służące do ogrzewania wody użytkowej poza sezonem grzewczym, czyli w okresie wiosenno-letnim, kiedy to ilość dostarczanego promieniowania słonecznego jest najwyższa. Średnio, na terenie Polski instalacja solarna może zaoszczędzić do 60% kosztów ogrzewania wody. Kolektory słoneczne są zatem tanim i efektywnym sposobem wykorzystania naturalnych źródeł energii w naszym domu. Projekt wykonawczy instalacji solarnej obejmuje opis techniczny systemu, schemat instalacji, specyfikację urządzeń, a także rozmieszczenie kolektorów na dachu.

 • dodatek Kominek z płaszczem wodnym
  Kominek z płaszczem wodnym

  Kominek z płaszczem wodnym jest w pełni zintegrowany z podstawowym systemem ogrzewania, a sterowanie odbywa się automatycznie. Odpowiedni sterownik kieruje obwodami w celu optymalnego gospodarowania energią z wszystkich źródeł ciepła, tak aby ich działania wzajemnie się uzupełniały. Projekt kominka z płaszczem wodnym obejmuje opis techniczny systemu, schemat instalacji i specyfikację urządzeń.

 • dodatek Kotłownia na paliwo stałe
  Kotłownia na paliwo stałe

  Opracowanie dodatkowe zawierające zmianę ogrzewania na paliwo stałe - eko groszek, pellety lub drewno opałowe. Pakiet dostępny dla większości projektów, gdzie wielkość kotłowni umożliwia zastosowanie pieca na paliwo stałe.

 • dodatek Projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła
  Projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła

  Proponujemy Państwu projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym w całym domu. Duże zalety takich rozwiązań to pokaźne oszczędności na kosztach eksploatacji, uniezależnienie od dostępności i cen gazu lub innych paliw stałych, bezobsługowe użytkowanie oraz brak konieczności posiadania w domu oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Jest to opracowanie dodatkowe, nie wchodzące w skład dokumentacji projektowej i może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji. Można zamówić je wraz z projektem lub na późniejszym etapie. Zawartość projektu instalacji pompy ciepła:

  • Dobór gruntowej pompy ciepła
  • Dobór kolektora gruntowego
  • Projekt ogrzewania podłogowego w całym domu
  • Dobór systemu regulacji
 • dodatek Projekt szamba
  Projekt szamba
 • dodatek Projekt w PDF
  Projekt w PDF

  Wraz z zakupem projektu możemy dostarczyć część architektoniczną projektu oraz rzut fundamentów w formacie PDF. Takie pliki mogą okazać się bardzo przydatne np. wyceniając część prac u wykonawców lub można je wydrukować jako dodatkowe egzemplarze, które z pewnością przydadzą się na budowie.

  Zawartość plików PDF:

  • rzuty kondygnacji,
  • rzut dachu i więźby dachowej,
  • przekroje budynku,
  • rysunki elewacji,
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej,
  • zestawienie więźby dachowej,
  • rzut fundamentów.
 • dodatek Szczegółowy kosztorys inwestorski
  Szczegółowy kosztorys inwestorski

  Kompletny kosztorys inwestorski jest kluczowym elementem w trakcie planowania i realizacji budowy domu. W skład kosztorysu wchodzą trzy pliki:

  • Pełen kosztorys inwestorski w pliku PDF
  • Przedmiar robót w pliku PDF
  • Kosztorys w pliku Excel - pozwalający dowolnie edytować i zmieniać pozycje kosztorysowe.

  Kosztorysy obejmują budowę budynku do stanu deweloperskiego. Przyjęliśmy średni poziom cen i materiałów dla całego kraju wg stawek Sekocenbudu na pierwszy kwartał 2014 roku.