Wizualizacja 1 domu Jaskółka 6 z garażem 2-st. Wizualizacja 2 domu Jaskółka 6 z garażem 2-st.
Ocena:
4,7/5 (30 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Rzut parteru
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Rzut parteru
powierzchnia 108,60 m²
1. Wiatrołap 7,00 m²
2. Salon + jadalnia 30,80 m²
3. Kuchnia 10,00 m²
4. Spiżarnia 2,80 m²
5. Pokój 9,80 m²
6. Garderoba 2,20 m²
7. Łazienka 4,50 m²
8. Garaż 33,50 m²
9. Kotłownia 8,00 m²

Rzut poddasza

Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Rzut poddasza
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Rzut poddasza
powierzchnia 86,60 m²
1. Korytarz 3,90 m²
2. Pokój 12,40 m² (14,80 m²)
3. Pokój 14,20 m² (17,80 m²)
4. Pokój 16,50 m² (21,40 m²)
5. Łazienka 7,30 m² (10,10 m²)
6. Strych 32,30 m² (42,30 m²)
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Sytuacja

Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Sytuacja
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Sytuacja

Przekrój

Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Przekrój
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Przekrój

Elewacje

Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja przednia
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja przednia.
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja tylna
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja tylna.
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja lewa
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja lewa.
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja prawa
Jaskółka 6 z garażem 2-st. - Elewacja prawa.

Opis projektu Jaskółka 6 z garażem 2-st.

Projekt Jaskółka 6 z garażem 2-st. to parterowy dom z z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem wpisanym w bryłę budynku. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 121,4 m². Został zaprojektowany z myślą o cztero- lub nawet pięcioosobowej rodzinie. Zwarta bryła budynku została przekryta dwuspadowym dachem o bardzo prostej konstrukcji drewnianej.

Projekt domu z garażem o powierzchni 33,50 m²

Na parterze zaprojektowano wiatrołap, salon z jadalnią, kuchnię, praktyczną spiżarnię, pokój (który może pełnić funkcje gabinetu, pomieszczenia rekreacyjnego lub gościnnego), garderobę, łazienkę, kotłownię oraz garaż o powierzchni 33,50 m². To właśnie to ostatnie pomieszczenie sprawia, że nasze auta są bezpieczne i chronione, nie tylko przed innymi ludźmi, ale również różnymi zjawiskami pogodowymi. Przez wiatrołap można wygodnie przemieszczać się między wnętrzem budynku a przestrzenią garażową. Bliskie umieszczenie kotłowni doceni wielu inwestorów. Znajduje się tam kocioł na paliwo stałe – ekogroszek, opcjonalnie zaprojektowano również instalację gazu z piecem gazowym.

Strefa nocna na poddaszu – trzy wygodne pokoje!

Na poddaszu zaprojektowano w pełni wygodną strefę nocną. Znajdujące się tam pomieszczenia to: korytarz, trzy pokoje (o powierzchni 12,40 m², 14,20 m² oraz 16,50 m²), łazienka oraz strych – aż 32,30 m² powierzchni! Duże pokoje sprzyjają wygodnemu odpoczynkowi oraz rozwijaniu pasji w skupieniu i ciszy, których nie zakłócą inni domownicy.

Jedną z największych zalet projektu jest również taras w kształcie litery L. To idealne miejsce, jeżeli chcemy spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu natury. Kształt tarasu ulatwia rodzicom obserwowanie dzieci podczas zabawy. To również świetne miejsce, by urządzić niewielkie przyjęcie, zaprosić znajomych na grilla, poczytać ulubioną książkę lub odpocząć po całym dniu obowiązków. Jedno jest pewne: taras jest udogodnieniem o którym może pomarzyć większość właścicieli mieszkań w mieście, dlatego ten projekt stanowi wyjątkową alternatywę dla jego zakupu.

Projekt, który wpisze się w każdy krajobraz

Projekt domu Jaskółka 6 z garażem 2-st. jest rozwiązaniem niewątpliwie wyjątkowym. Tradycyjna forma, połączona z nowoczesną estetyką oraz modnymi elementami (np. elewacyjna okładzina drewniana czy szlachetna dachówka ceramiczna) sprawiają, że jest to projekt, który wpisze się w każdy krajobraz. Pasuje zarówno do miejskich, jak i wiejskich okolic. Dom docenią osoby, które szukają niebanalnych rozwiązań, które będą świetne prezentować się przez wiele lat.

Technologia wykonania

  • Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6.
  • Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15cm.
  • Do ocieplenia budynku zaprojektowano użycie styropianu grafitowego gr. 15 cm, o współczynniku „lambda” nie przekraczającym 0,035 W(mK) i „oporze cieplnym” nie mniejszym niż Rd – 4,0 m2k/W. Zastosowanie materiałów budowlanych (ocieplenie ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi zewnętrznych) użytych w projekcie odpowiada nowym wymaganiom obowiązującym od stycznia 2021 roku (WT2021).
  • Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej.
  • Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm.
  • Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20. Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C24, więźba dachowa krokwiowo-jętkowa.
  • Budynek, w wersji podstawowej, jest zaprojektowany z pomieszczeniem kotłowni wyposażonej w kocioł ekologiczny na paliwo stałe, biomasę (granulat drzewny – pellet) i spełnia wszystkie wymagania dotyczące WT2021.
  • Istnieje możliwość zamówienia dokumentacji projektowej w wersji ogrzewania gazowego ze wspomaganiem instalacją solarną lub ogrzewania nowoczesną pompa ciepła typu powietrze – woda i ogrzewaniem podłogowym.
  • Standard energetyczny budynku, w każdej wersji ogrzewania jest w pełni spełniający wymagania WT2021, przegrody spełniają wymagania dla standardu NF40.
  • Projekt pod względem konstrukcyjnym spełnia normy zgodne z Eurokodami.

Koszty budowy domu Jaskółka 6 z garażem 2-st.

Stan surowy zamknięty
199,5 tys. zł
Stan deweloperski
325,5 tys. zł
3499 zł 2999 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Jaskółka 6 z garażem 2-st.
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Jaskółka 6 z garażem 2-st.! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Dodatkowy egzemplarz projektu
500,00 zł
Kosztorys inwestorski
350,00 zł