Wizualizacja 1 domu House X10 - drewno HBE Wizualizacja 2 domu House X10 - drewno HBE Wizualizacja 3 domu House X10 - drewno HBE
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

House X10 - drewno HBE - Rzut parteru
House X10 - drewno HBE - Rzut parteru
powierzchnia 169,48 m²
1. Hall 20,51 m²
2. Garaż dwustanowiskowy 35,88 m²
3. Kotłownia 3,13 m²
4. Spiżarnia 2,63 m²
5. Łazienka 5,13 m²
6. Pokój gościnny / gabinet 9,38 m²
7. Kuchnia 16,83 m²
8. Pokój dzienny z jadalnią 41,30 m²
9. Przedsionek 4,63 m²
10. Pokój z aneksem kuchennym 15,83 m²
11. Sypialnia 10,17 m²
12. Łazienka 4,06 m²

Rzut poddasza

House X10 - drewno HBE - Rzut poddasza
House X10 - drewno HBE - Rzut poddasza
powierzchnia 90,57 m²
1. Komunikacja 13,30 m²
2. Antresola 14,49 m²
3. Sypialnia 11,21 m²
4. Garderoba 7,52 m²
5. Łazienka 6,84 m²
6. Łazienka 4,92 m²
7. Pokój 13,68 m²
8. Pokój 13,68 m²
9. Pralnia 4,89 m²

Sytuacja

House X10 - drewno HBE - Sytuacja
House X10 - drewno HBE - Sytuacja

Opis projektu House X10 - drewno HBE

House x10 – projekt domu dwulokalowego z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 259,99m², opracowany w technologii drewna klejonego HBE.

Życzeniem Inwestorów było zaprojektowanie domu z dwoma lokalami mieszkalnymi zapewniającymi odpowiednią dozę dyskrecji w użytkowaniu oraz posiadającego wyraźnie określoną stylistykę: nowocześnie wiejską z całą jej prostotą i materiałami: cegłą i drewnem, która z założenia ma być kontynuowana we wnętrzach. Pomysł przyszedł bardzo szybko: prosta bryła, litera T i przelot przez budynek na odizolowany ogród. Efektem prac jest HOUSE x10.

Bryła budynku założona została na odwróconej literze T, która z jednej strony tworzy otwarty dziedziniec wejściowy z wjazdem do parterowego garażu dwustanowiskowego, z drugiej, osłoniętej dwukondygnacyjną częścią mieszkalną, otwiera się na ogród. Kontynuacją układu przestrzennego jest stylistyka zewnętrzna: podłużna bryła główna – nowoczesna z elewacjami wykończonymi drewnem, bryła poprzeczna – wiejska z elewacjami wykończonymi cegłą pozyskaną z rozbiórki. Wszystko kryte dachem dwuspadowym z pokryciem dachówką ceglastoczerwoną tworzy oczekiwany efekt.

Punktem wyjścia dla zaplanowanego układu funkcjonalnego był, zgodnie z wymaganiami Inwestora, podział części mieszkalnej na dwa niezależne lokale: jeden dla młodej rodziny, drugi dla aktywnego seniora rodziny. Oba mieszkania miały funkcjonować niezależnie, zapewniając użytkownikom właściwy komfort oraz dyskrecję, przy jednoczesnym wydzieleniu ogólnej strefy wejściowej. Efektem prac jest budynek w części parterowej posiadający wydzielenie dwóch odrębnych stref mieszkaniowych z niezależnymi wejściami, w części poddasza stanowiący kontynuację powierzchni mieszkalnej rodzinnej i scalającej bryłę.

W “senioratce”, która zajmuje powierzchnię 34,59m², zaprojektowano przedsionek, pokój dzienny z aneksem kuchennym otwarty na ogród oraz sypialnię z łazienką. W bryle głównej zaplanowano parterowy garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniami pomocniczymi: kotłownią, spiżarnią; część wejściową z holem i pokojem do pracy oraz łazienką i dalej część dzienną stanowiącą dominantę domu: jednoprzestrzenny pokój dzienny z otwartą antresolą i kuchnią pod nią, wszystko otoczone z trzech stron ogrodem. 

Na poddaszu, które w całości przynależy do części rodzinnej, zaprojektowano sypialnię główną z garderobą i łazienką oraz dwa pokoje dla dzieci ze wspólną łazienką i towarzyszącą pralnią.

Jest to projekt, w którym po raz pierwszy wykorzystujemy z racji fascynacji Inwestora, technologię z drewna klejonego HBE umożliwiającej szybką realizację. Dla miłośników drewna we wnętrzach technologia ta otwiera pełny wachlarz możliwości jego wykorzystania poprzez pozostawienie ścian ” w stanie ekonomicznym surowo drewnianym” do nowoczesnego ciepłego wnętrza z odpowiednią dawką stali i drewna. 

Projekt domu House x10 dostępny jest również w technologii tradycyjnej murowanej – czas realizacji zamówienia wynosi 30 dni.

Technologia wykonania

  • Ściany: elementy ścienne z drewna klejonego HBE + izolacja termiczna 20cm.
  • Posadowienie: płyta fundamentowa.
  • Stropy: elementy stropowe z drewna klejonego HBE.
  • Dach: dachówka ceramiczna płaska.
  • Elewacje: płytki ceglane / deska elewacyjna.

Koszty budowy domu House X10 - drewno HBE

Stan surowy zamknięty
477,5 tys. zł
Stan deweloperski
587,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu House X10 - drewno HBE
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu House X10 - drewno HBE! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

projekt House X10.1 - murowany
  • House X10.1 - murowany
  • Pow. użytkowa:204,72 m²
  • Technologia:murowany
  • Garaż:dwustanowiskowy
  • Min. wymiary działki:24 x 30,5 m
5 600,00 zł

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł