Wizualizacja 1 domu Glen II G1 Leca® Dom Wizualizacja 2 domu Glen II G1 Leca® Dom Wizualizacja 3 domu Glen II G1 Leca® Dom Wizualizacja 4 domu Glen II G1 Leca® Dom
Ocena:
4,5/5 (8 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Glen II G1 Leca® Dom - Rzut parteru
Glen II G1 Leca® Dom - Rzut parteru
1. wiatrołap 3,22 m²
2. hol 6,29 m²
3. kuchnia 11,46 m²
4. spiżarnia 3,08 m²
5. pokój dzienny, jadalnia 37,91 m²
6. łazienka 2,47 m²
7. korytarz + garderoba 12,36 m²
8. sypialnia 12,81 m²
9. sypialnia 12,13 m²
10. sypialnia 12,13 m²
11. łazienka 6,86 m²
12. kotłownia 7,98 m²
13. garaż 19,63 m²

Sytuacja

Glen II G1 Leca® Dom - Sytuacja
Glen II G1 Leca® Dom - Sytuacja

Elewacje

Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja przednia
Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja przednia.
Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja tylna
Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja tylna.
Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja boczna
Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja boczna.
Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja boczna
Glen II G1 Leca® Dom - Elewacja boczna.

Opis projektu Glen II G1 Leca® Dom

Elegancki, stylowy, nowoczesny – tak w skrócie można opisać projekt jednorodzinnego domu Glen II G1 Leca® Dom. Projekt będzie idealną propozycją dla osób, które preferują rozkład wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Powyższy dom jest przykładem na to, że parterowe domy nie muszą być nudne. Na oryginalny wygląd tej propozycji składa się biała elewacja zewnętrzna ozdobiona drewnianą okładziną wykończeniową. Z przedniego lica ściany wychodzi jednostanowiskowy garaż, który ochroni samochód przed wpływem negatywnych czynników atmosferycznych. Strefę wejściową zaplanowano w podcieniu, który osłania wchodzących do środka mieszkańców przed deszczem. Od strony ogrodu zaplanowano narożny częściowo zadaszony taras, który będzie znakomity jako miejsce weekendowych spotkań na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Białe, tynkowe ściany połączono z drewnianą okładziną wykończeniową podkreślającą otwory okienne i drzwiowe. Duże przeszklenia doskonale doświetlają wnętrze domu.

Dzięki rozlokowaniu wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie dom Glen II G1 będzie znakomitą propozycją dla osób, które nie lubią skosów sufitowych czy codziennego wspinania się po schodach. W projekcie wyraźnie oddzielono strefę dzienną od nocnej, dzięki czemu zapewniono domownikom prywatność. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, w którym znajduje się wejście bezpośrednie do garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię z wyjściem na zewnątrz. Idąc prosto korytarzem, trafiamy do części nocnej, w której wydzielono trzy wygodne sypialnie oraz łazienkę. Z każdej sypialni można wyjść na zewnątrz, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Na część dzienną domu Glen II G1 składa się przestronny salon wypoczynkowy łączący się z jadalnią oraz częściowo otwartą kuchnią. Tym, co zadowoli każdą panią domu, jest sąsiadująca z kuchnią spiżarnia, w której można przechowywać przetwory domowe.

Technologia wykonania

 • Technologia i konstrukcja:
  Fundamenty: ławy, bloczki keramzytobetonowe bloczki Leca® BLOK fundamentowy 24 cm, ocieplenie Leca® KERAMZYT izolacyjny L
  Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, keramzytobetonowe Pustaki Leca® BLOK 24, ocieplenie wełna mineralna 20 cm
  Ściany wewnętrzne: murowane, keramzytobetonowe Pustaki Leca® BLOK 24, ścianki działowe keramzytobetonowe Pustaki Leca® BLOK 12 cm
  Podłoga na gruncie: płyta betonowa, na podłożu z Leca® KERAMZYTU impregnowanego
  Strop: strop gęstożebrowy Teriva
  Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej
  Izolacje termiczne i akustyczne: wełna mineralna, Leca® KERAMZYT
  Hydroizolacje: technologia Weber Deitermann
  Zaprawy, tynki, wylewki: gotowe zaprawy budowlane Weber
 • Rozwiązania instalacyjne:
  Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki
  Wentylacja: grawitacyjna
 • Wykończenie:
  Elewacje: tynk cienkowarstwowy silikatowo-silikonowy, okładzina drewniana
  Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa
  Inne: żaluzje zewnętrzne przesuwne

Koszty budowy domu Glen II G1 Leca® Dom

Stan surowy zamknięty
239,5 tys. zł
Stan deweloperski
333 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Glen II G1 Leca® Dom
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Glen II G1 Leca® Dom! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Aktualizacja dokumentacji
250,00 zł
Centralny odkurzacz
200,00 zł
Dodatkowy egzemplarz projektu
150,00 zł
GPWC
150,00 zł
Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
150,00 zł
Kosztorys inwestorski
450,00 zł
Oczyszczalnia ścieków
150,00 zł
Ogrodzenie domu
250,00 zł
Ogrzewanie kominkowe
200,00 zł
Projekt instalacji fotowoltaicznej
200,00 zł
Projekt instalacji solarnej
200,00 zł
Projekt wentylacji mechanicznej
550,00 zł
Stacja uzdatniania wody
300,00 zł
Szambo przydomowe
100,00 zł
Tablica budowy
25,00 zł
Wentylacja mechaniczna z GPWC
700,00 zł
Zagospodarowanie działki
500,00 zł

Architekt radzi

Czy w projekcie Glen II G1 możliwe jest dobudowanie wiaty lub poszerzenie garażu, aby w efekcie uzyskać dwa stanowiska?

Dobudowanie wiaty przy garażu nie będzie stanowić problemu, natomiast zaprojektowanie większego garażu - na dwa samochody - wiązałoby się z koniecznością wprowadzenia modyfikacji w konstrukcji dachu, co podniosłoby koszty adaptacji. W tej drugiej sytuacji bardziej polecamy przyjrzenie się wariantom projektu. Glen III G2 jest zbliżonym budynkiem i posiada garaż dwustanowiskowy, więc być może okaże się lepszym wyborem niż Glen II G1.

Czy jest możliwe zabudowanie podcienia tarasowego?

Tak, jest to dobry sposób na powiększenie pokoju dziennego. Do projektu dołączymy wszystkie potrzebne zgody na wykonanie powyższej modyfikacji.

Czy można w pomieszczeniu nr 5 zlikwidować duże okna za stołem, zamieniając na mniejsze oraz zamienić drzwi balkonowe z lewej strony na okno?

Owszem, do projektu dołączymy standardową zgodę na zmiany w stolarce otworowej, która pozwoli na wykonanie powyższych zmian. Takie modyfikacje są jedynie zmianami kosmetycznymi.

Czy w domu można wstawić piec na paliwo stałe?

W projekcie przewidziano standardowe ogrzewanie gazowe, jednak powierzchnia kotłowni jest na tyle duża, że można w niej zaadaptować instalację z piecem na paliwo stałe.

Czy można zmienić dachówkę na blachodachówkę?

Konstrukcja dachu została przygotowana na cięższe pokrycie, jakim jest dachówka. Można zatem zastosować blachodachówkę bez konieczności wykonywania zmian w konstrukcji dachu.

Interesuje mnie projekt Glen II G1. Chciałbym dokonać pewnych zmian. Czy można strop betonowy zamienić na strop drewniany?

W projekcie zaplanowano strop gęstożebrowy z uwagi na fakt, że na strychu przewidziano wiele belek podtrzymujących dach. Zmiana stropu na drewniany wymagałaby zaprojektowania innych elementów nośnych wspierających konstrukcję dachu. Taka modyfikacja będzie trudna do wykonania.

Podoba mi się projekt domu Glen II G1, ale mam pytanie. Czy jest możliwość przerobienia tego projektu, tak aby wybudować go metodą szkieletowo-drewnianą?

Architekt nie zaprojektował tego domu w wariancie drewnianym. Istnieje możliwość budowy domu w technologii szkieletowej na podstawie tego projektu, należałoby się jednak wcześniej skonsultować z firmą, która buduje domy w tej technologii. Konieczne będzie przerysowanie tego projektu od nowa w preferowanej konstrukcji, co może wiązać się z wydaniem podobnej kwoty do ceny projektu gotowego.