symbol: TLZ-192
projekt Glen G1 projekt Glen G1 projekt Glen G1
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Glen G1 - Rzut parteru
Glen G1 - Rzut parteru.
1. wiatrołap 3,22 m²
2. hol 7,66 m²
3. kuchnia 11,46 m²
4. spiżarnia 3,08 m²
5. pokój dzienny, jadalnia 40,72 m²
6. łazienka 2,47 m²
7. korytarz 9,94 m²
8. sypialnia 12,13 m²
9. sypialnia 12,13 m²
10. sypialnia 12,04 m²
11. łazienka 6,86 m²
12. kotłownia 6,64 m²
13. garaż 19,77 m²

Przekrój

Glen G1 - Przekrój
Glen G1 - Przekrój.

Sytuacja

Glen G1 - Sytuacja
Glen G1 - Sytuacja.

Elewacja przednia

Glen G1 - Elewacja przednia
Glen G1 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Glen G1 - Elewacja tylna
Glen G1 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Glen G1 - Elewacja boczna
Glen G1 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Glen G1 - Elewacja boczna
Glen G1 - Elewacja boczna.
projekt Glen
Pow. użytkowa:148,3 m²
Technologia:murowany
Garaż:bez garażu
Min. wymiary działki:28,1 x 20,2 m
projekt Glen II G1 Leca® Dom
Pow. użytkowa:120,72 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:25,7 x 20,3 m
projekt Glen III
Pow. użytkowa:139,77 m²
Technologia:murowany
Garaż:bez garażu
Min. wymiary działki:28,1 x 20,2 m
projekt Glen III G2
Pow. użytkowa:122,07 m²
Technologia:murowany
Garaż:dwustanowiskowy
Min. wymiary działki:25,6 x 21,9 m
projekt Glen IV G1
Pow. użytkowa:122,23 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:25,7 x 20,5 m
projekt Glen V G1
Pow. użytkowa:120,72 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:28,3 x 21 m

Opis projektu Glen G1

Elegancja i wdzięk – to cechy, które wyróżniają projekt Glen G1 spośród innych propozycji domów jednorodzinnych. Projekt olśniewa nie tylko ciekawymi kształtami, ale także gustownie dobranymi detalami architektonicznymi. Oprócz stylowego wyglądu dom oferuje także funkcjonalny układ pomieszczeń rozmieszczonych na jednym poziomie. Wejście główne do budynku zostało umieszczone we wnęce, przez co zaakcentowana została brama wjazdowa do jednostanowiskowego garażu wysuniętego z lica frontowej ściany. Narożny taras został umieszczony w podcieniu, który umożliwia wypoczynek na świeżym powietrzu zarówno w ciepłe, słoneczne dni, jak i w czasie deszczu. Biała, tynkowa elewacja kontrastująca z czarną barwą dachu została połączona z drewnianą okładziną wykończeniową dodającą budynkowi przytulnego charakteru. Duże przeszklenia bez podziałów doskonale doświetlają pokoje dzienne.

Projekt Glen G1 to doskonała propozycja dla 3-, 4-osobowej rodziny, która marzy o przytulnych, stylowych przestrzeniach. W projekcie oddzielono część dzienną od nocnej, dzięki czemu zapewniono prywatność oraz spokojny sen domownikom. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek chroniący dom przed utratą ciepła oraz wilgocią, z którego można wejść bezpośrednio do garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię z wyjściem na zewnątrz. Obok wejścia zaplanowano niewielką łazienkę dla gości. Hol główny łączy się z salonem wypoczynkowym połączonym z częścią jadalnianą. Czarującą strefą jest obszerny taras dostępny z salonu. Można tu zaaranżować letnią jadalnię na świeżym powietrzu. Częściowo otwarta kuchnia sąsiaduje ze spiżarnią doskonałą do przechowywania przetworów domowych oraz innych produktów spożywczych. Po prawej stronie w projekcie Glen G1 rozmieszczono trzy sypialnie dostępne z holu oddzielonego grubą ścianą od salonu. Z wszystkich sypialni można wyjść do ogrodu, co pozwoli zaczerpnąć tchu zaraz po przebudzeniu.

Technologia wykonania

 • Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną lub cementową.
 • Elewacje wykończono tynkiem mineralnym i okładziną drewnianą i klinkierową, cokół kamienny. Stolarka okienna drewniana lub PCV.

 

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
241,5 tys. zł
Stan deweloperski
336 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Glen G1?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Glen G1
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.

Architekt radzi

Obawiam się, że mój samochód nie zmieści się w zaprojektowanym garażu. Czy można w razie konieczności go wydłużyć?

Oczywiście. Do projektu dołączymy zgodę na wydłużenie garażu. Zmiana ta nie będzie trudna do wprowadzenia, ponieważ dach nad garażem zostanie wydłużony wzdłuż kalenicy. Razem z garażem powiększony zostanie podcień nad gankiem, ponieważ jest przykryty tym samym dachem.

W sieni nie ma miejsca na szafę. Czy można zaprojektować wejście do obecnej spiżarni od wiatrołapu i zaadaptować w niej garderobę?

Ściana dzieląca wiatrołap i spiżarnię jest ścianą nośną, jednak doprojektowując nadproże, można zastosować dodatkowe drzwi do nowej garderoby. Zmianę tę wprowadzi lokalny architekt adaptujący na etapie adaptacji.

Czy projekt jest dostępny w wersji szkieletowej?

Niestety projekt Glen G1 został przygotowany jedynie w wersji murowanej. Odradzamy zmianę technologii, gdyż taką modyfikację gotowego projektu trudno nazwać wprowadzeniem zmian. Porównać ją można raczej do przygotowania projektu indywidualnego.