Rzut parteru
Poddasze do adaptacji - przykładowa aranżacja 48,26 m2 (120,49 m2)
Opis projektu Fidel
Projekty domów z poddaszem do adaptacji posiadają tę przewagami nad innymi ofertami, że umożliwiają powiększenie powierzchni mieszkalnej bez konieczności dokonywania dużych zmian w projekcie. Aby poddasze nadawało się do zamieszkania, wystarczy kilka drobnych korekt wykonanych podczas adaptacji projektu. Finansowanie budowy takiego domu można przy tym rozłożyć na etapy; najpierw wykończyć parter, a poddaszem zająć się dopiero wówczas, gdy zajdzie taka potrzeba. Projekt Fidel przedstawia właśnie dom z poddaszem do adaptacji. W tym przypadku komplet pomieszczeń mieszkalnych zaplanowano na parterze, ale u góry pozostawiano strych, który również można zaadaptować na cele mieszkalne. Połacie dachu są nachylone pod kątem 35 stopni, a ścianka kolankowa mierzy 51 cm. Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań na poddaszu udało się wygospodarować sporą przestrzeń, która z powodzeniem może na przykład pełnić funkcję pracowni, pokoju hobby czy zostać podzielona na dodatkowe sypialnie. Dom zaprojektowano w technologii murowanej, jego konstrukcja jest stosunkowo prosta. Urozmaicają ją dwa praktyczne podcienie, a wieńczy elegancki dach wielospadowy. Dom wyróżnia się doskonałymi proporcjami, jego bryła jest zgrabna i może zostać zrealizowana również na stosunkowo wąskiej działce (minimalna szerokość to 19 m). Zależnie od tego, w jaki sposób dom zostanie wykończony, może ostatecznie prezentować się bardzo tradycyjnie lub wpisywać się w aktualnie modne trendy.
W domu Fidel pierwszym pomieszczeniem, w którym znajdziemy się po przekroczeniu progu, jest wiatrołap. Stąd jest dostępna duża kotłownia z wyjściem na zewnątrz. W projekcie zaplanowano dwa rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe (biomasę). W gestii właścicieli pozostaje wybór jednego z nich. Pozostałą powierzchnię parteru zajmują pomieszczenia mieszkalne, które udało się funkcjonalnie podzielić na część prywatną oraz dzienną. Ta pierwsza rozciąga się po prawej stronie. W jej skład wchodzą trzy wygodne sypialnie. Największa z nich została wyposażona w garderobę. Pomiędzy pokojami zaprojektowano rodzinną łazienkę z miejscem na wannę, kabinę prysznicową oraz pralkę. Korytarz po stronie prywatnej części wnętrz to jednocześnie najlepsza lokalizacja na schody na poddasze.
W domu Fidel w ciągu dnia domownicy mogą wspólnie spędzać czas w niemałym, znakomicie oświetlonym salonie. Pokój dzienny został wyposażony w kominek, posiada również wyjście na częściowo zadaszony taras. Od strony frontowej natomiast przylega do niego wygodna kuchnia ze spiżarnią. W kuchni zaproponowano montaż wyspy, która przyda się podczas prac kuchennych, a z drugiej strony wyznaczy wyraźną granicę pomiędzy reprezentacyjnym salonem, a bardziej roboczą strefą przygotowywania posiłków.
Technologia wykonania
- Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
- Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
- Ściany wewnętrzne: z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
- Strop: żelbetowy-wylewany.
- Więźba dachowa: drewniana.
- Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa.
- Ogrzewanie: gazowe lub na paliwo stałe.
Koszty budowy domu Fidel
- Stan surowy zamknięty
- 167 tys. zł
- Stan deweloperski
- 239 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Fidel! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- Figo
- Pow. użytkowa:120,32 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:22,04 x 20,54 m
- Figaro
- Pow. użytkowa:125,48 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:24,09 x 20,78 m