Wizualizacja 1 domu Endo 3 Wizualizacja 2 domu Endo 3
Ocena:
4,4/5 (75 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Aranżacje wnętrz

Rzut parteru

Endo 3 - Rzut parteru
Endo 3 - Rzut parteru
1. Wiatrołap 7,95 m²
2. Hol 8,45 m²
3. Salon 27,56 m²
4. Kuchnia + jadalnia 18,52 m²
5. Korytarz 10,29 m²
6. Pokój 14,86 m²
7. Pokój 15,21 m²
8. Łazienka 5,79 m²
9. Pokój 14,17 m²
10. Łazienka 2,86 m²
11. Kotłownia 6,43 m²

Rzut poddasza

Endo 3 - Rzut poddasza
Endo 3 - Rzut poddasza
1. Antresola 20,66 m² (40,08 m²)
2. Pokój 36,09 m² (74,81 m²)
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Sytuacja

Endo 3 - Sytuacja
Endo 3 - Sytuacja

Elewacje

Endo 3 - Elewacja przednia
Endo 3 - Elewacja przednia.
Endo 3 - Elewacja tylna
Endo 3 - Elewacja tylna.
Endo 3 - Elewacja lewa
Endo 3 - Elewacja lewa.
Endo 3 - Elewacja prawa
Endo 3 - Elewacja prawa.

Opis projektu Endo 3

Projekt Endo 3 przedstawia energooszczędny dom o prostej bryle z dwuspadowym dachem. Budynek został zaplanowany na rzucie w kształcie prostokąta. Urozmaicono go praktyczną wnęką wejściową i podcieniem prowadzącym na rozległy taras. W domu Endo 3 nie znajdziemy niepotrzebnych detali architektonicznych, które mogłyby skomplikować przebieg budowy oraz podnieść jej koszty. Dzięki temu projekt jest nietrudny i niedrogi w realizacji oraz późniejszej eksploatacji. Zachwyca przy tym elegancją proporcjonalnej bryły oraz starannym wykończeniem.

Nie mniej interesujące są wnętrza domu Endo 3. Układ pomieszczeń jest ciekawie zaplanowany i bardzo funkcjonalny. Tuż za progiem budynku znajdziemy wiatrołap, do którego przylega kotłownia. Dalej rozciąga się hol, który łączy się z komfortowym salonem. Poczucie przestronności potęguje tutaj otwarcie na drugą kondygnację. W pokoju dziennym wyznaczono miejsce na wygodny komplet wypoczynkowy oraz kominek pod schodami. Niewielka ścianka telewizyjna wyznacza granicę między salonem a holem, jadalnią i kuchnią.

Korytarz prowadzi z holu do prywatnej części wnętrz. Tutaj wydzielono łazienkę dla domowników i gości. Druga – rodzinna – łazienka znajduje się na końcu korytarza. Wokół niej rozmieszczono trzy sypialnie, w tym dwie z wyjściami na taras.

Poddasze to przede wszystkim antresola, która umożliwia niebanalną aranżację wnętrza. Z antresoli jest dostępny obszerny pokój.

Technologia wykonania

  • Dach: dachówka lub blachodachówka. 
  • Elewacje: tynk. 
  • Strop: żelbetowy. 
  • Ściany wewnętrzne: murowane. 
  • Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem.

Koszty budowy domu Endo 3

Stan surowy zamknięty
209,5 tys. zł
Stan deweloperski
338 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Endo 3
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Endo 3! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

autor: Archetyp

Architekt radzi

Jestem zainteresowana projektem Endo 3, ale bez użytkowego poddasza. Czy istnieje możliwość wykonania drewnianego stropu nad całą powierzchnią parteru bez zmian w konstrukcji budynku?

Zmiany dotyczące stropu mają charakter istotny, a strop stanowi część konstrukcji budynku. Tego rodzaju modyfikacje są możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji. Jeżeli jednak woli Pani wersję tego projektu bez poddasza, to wystarczy zamówić inny jego wariant, w którym architekt adaptujący nie będzie musiał wprowadzać tak istotnych zmian. W projekcie Endo (dostępnym w zakładce Warianty) nie ma poddasza użytkowego i nad parterem znajduje się strop drewniany. 

Jesteśmy zainteresowani projektem domu parterowego Endo 3. Odpowiada nam metrażem i rozmieszczeniem pomieszczeń. Jednak chcielibyśmy wprowadzić kilka zmian, które byłyby dla nas idealnym rozwiązaniem. A mianowicie zależy nam na częściowym podpiwniczeniu i przeniesieniu kotłowni do piwnicy. W miejscu, gdzie w projekcie znajduje się kotłownia i WC chcielibyśmy mieć łazienkę, a łazienkę (5,79 m2) zamienić na garderobę.

Zaplanowanie częściowego podpiwniczenia i przeniesienie tam kotłowni nie powinno stanowić problemu. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o kolejne zmiany - przeniesienie łazienki i utworzenie w jej miejscu garderoby. Modyfikacje zostaną wprowadzone przez architekta, który bedzie adaptował projekt do lokalnych warunków. Prosimy tylko pamiętać, że realizacja piwnicy podnosi koszty budowy domu nawet o 30 procent.