projekt EX 6 z wiatą Energo Plus projekt EX 6 z wiatą Energo Plus projekt EX 6 z wiatą Energo Plus projekt EX 6 z wiatą Energo Plus
Ocena:
4,4/5 (12 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

EX 6 z wiatą Energo Plus - Rzut parteru
EX 6 z wiatą Energo Plus - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 3,73 m²
2. Hol 8,63 m²
3. Kuchnia 10,32 m²
4. Spiżarnia 2,42 m²
5. Pokój dzienny 43,54 m²
6. Jadalnia 11,84 m²
7. Toaleta 2,53 m²
8. Korytarz 12,48 m²
9. Sypialnia 17,53 m²
10. Łazienka 4,64 m²
11. Garderoba 4,90 m²
12. Sypialnia 13,43 m²
13. Sypialnia 13,91 m²
14. Łazienka 6,24 m²
15. Garderoba 4,59 m²
16. Ogród zimowy 10,82 m²
17. Pom. gospodarcze 6,53 m²
18. Pom. gospodarcze 7,56 m²
19. Wiata samochodowa 33,74 m²

Sytuacja

EX 6 z wiatą Energo Plus - Sytuacja
EX 6 z wiatą Energo Plus - Sytuacja.

Przekrój

EX 6 z wiatą Energo Plus - Przekrój
EX 6 z wiatą Energo Plus - Przekrój.

Elewacja przednia

EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja przednia
EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja tylna
EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja boczna
EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja boczna
EX 6 z wiatą Energo Plus - Elewacja boczna.
projekt EX 6 z wiatą soft
Pow. użytkowa:158,86 m²
Technologia:murowany
Garaż:wiata garażowa
Min. wymiary działki:28,5 x 29,3 m

Opis projektu EX 6 z wiatą Energo Plus

Projekt EX6 to reprezentant domów nowoczesnych. Powyższa propozycja została przygotowana przez architektów z myślą o inwestorach chcących podkreślić w niebanalny sposób swój indywidualny styl. Projekt nawiązuje do najświeższych trendów w architekturze, pozostając jednak w zasięgu finansowym każdej osoby planującej wybudować dom. Ten modernistyczny, rozległy budynek z płaskim dachem wygląda niezwykle efektownie z każdej strony. Dodatkowo projekt jest kompromisem między funkcjonalnością, elastycznością rozwiązań przestrzennych oraz maksymalnym wykorzystaniem dostępnej powierzchni, co jest oznaką nowoczesności w architekturze. Projekt jednak cechuje minimalizm w nowatorskim wydaniu. W projekcie przewidziano szerokie podcienie, które chronią pomieszczenia przed wilgocią oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Frontowy podcień tworzy wiatę na dwa samochody osobowe, tylny zaś zadaszenie nad tarasem. Zaletą projektu jest duża powierzchnia przeszkleń, które zapewniają odpowiednią porcję światła słonecznego. Dom zaprojektowano jako wysoko energooszczędny, wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją. Przewidziano także w projekcie gruntową pompę ciepła oraz system solarny.

Projekt domu EX6 jest maksymalnie funkcjonalny. Zastosowano w nim wyraźny podział na strefy dzienną, nocną oraz gospodarczą. Po przejściu przez przedsionek chroniący przed utratą ciepła wchodzimy do przestronnego pokoju dziennego złożonego z jadalni oraz salonu wypoczynkowego. W centralnym punkcie umieszczono tu kominek, który stworzy przytulną atmosferę we wnętrzu. Zaletą tej części domu jest wydzielony za przeszkleniem ogród zimowy, w którym będziemy mogli hodować egzotyczne gatunki roślin. Z holu możemy wejść do otwartej kuchni sąsiadującej ze spiżarnią lub do pomieszczenia gospodarczego.

Po lewej stronie projektu EX6 za drzwiami suwanymi zlokalizowano część prywatną domu. Znajdują się tu trzy ustawne sypialnie, z których największa zawiera własną łazienkę oraz garderobę. Dla pozostałych mieszkańców jest dostępna łazienka, osobne WC oraz duża garderoba. Plusem jest także dostępne z wiaty pomieszczenie gospodarcze, które może służyć do przechowywania narzędzi do pielęgnacji ogrodu.

Technologia wykonania

 • Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy, ocieplenie 20 cm
 • Stropodach: stropodach pełny, ocieplenie wełna mineralna 30 cm
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina kamienna
 • Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa

 

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
310 tys. zł
Stan deweloperski
443,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt EX 6 z wiatą Energo Plus?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu EX 6 z wiatą Energo Plus
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.

Architekt radzi

Czy można zmienić ilość przeszkleń od strony ogrodu? Wykonanie tylu okien będzie na pewno bardzo kosztowne.

Oczywiście, nie będzie trudne zmniejszenie liczby okien oraz zamiana dużych przeszkleń na okna tradycyjne. Zmiany w stolarce otworowej wprowadzi do projektu architekt adaptujący. Takie modyfikacje z pewnością zmniejszą koszt realizacji.

Projekt domu EX 6 nie zawiera gabinetu. Czy można gdzieś go zaaranżować?

Dobrym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie gabinetu kosztem ogrodu zimowego, który ma powierzchnię wynoszącą 9,52 m2. Jeśli taka wielkość będzie niewystarczająca, można go powiększyć kosztem części salonu. Architekt adaptujący będzie musiał zamienić przesuwne przeszklenia na pełne ściany, zaprojektować drzwi, a także zmienić funkcjonalność pomieszczeń.

Projekt EX 6 zawiera wiatę garażową. Czy można ją zabudować, by powstał zamknięty garaż?

Oczywiście, można zabudować wiatę przewidzianą w projekcie. Należy także zaprojektować wygodną bramę garażową oraz wentylację w garażu zgodną z przepisami. Powyższe zmiany wprowadzi architekt adaptujący.