Rzut parteru
1. | Wiatrołap | 2,79 m² |
2. | Hol | 10,84 m² |
3. | Kuchnia | 10,01 m² |
4. | Pokój dzienny | 31,75 m² |
5. | Toaleta | 1,75 m² |
6. | Kotłownia | 7,58 m² |
7. | Garaż | 24,62 m² |
Rzut poddasza
1. | Korytarz | 4,34 m² |
2. | Sypialnia | 13,74 m² |
3. | Sypialnia | 9,64 m² |
4. | Sypialnia | 12,22 m² |
5. | Łazienka | 6,90 m² |
6. | Strych | 17,37 m² |
- 2300 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu E3 G1 Economic wersja A
Projekt E3 G1 ECONOMIC (wersja A) jest przykładem domu łączącego w sobie tradycyjną architekturę i nowoczesny wygląd. Dom składa się z parteru i poddasza użytkowego, poza tym zawiera dołączony do bocznej ściany jednostanowiskowy garaż. Bryłę zaprojektowaną na rzucie prostokąta przykrywa dwuspadowy stromy dach. Wejście do domu oraz wyjście na taras podkreślono niewielkimi prostymi daszkami. Do tylnej ściany budynku przylega obszerny taras, na którym można wypocząć w ciepłe, letnie dni. Można zorganizować na nim przyjęcie w gronie rodziny. Dom prezentuje się nowocześnie dzięki estetycznemu wykończeniu. Na elewacji zastosowano połączenie białego tynku z drewnianą okładziną, która wygląda bardzo elegancko. Duże przeszklenia od południa zapewniają dostęp światła słonecznego do wnętrza i piękne widoki na okolicę.
Dom E3 G1 ECONOMIC (wersja A) podzielono na strefy względem kondygnacji. Na parterze umieszczono pokoje dzienne, na poddaszu prywatne. Dzięki dobrze pomyślanemu rozkładowi pomieszczeń dom jest bardzo funkcjonalny. Do domu wchodzi się przez przedsionek chroniący dom przed chłodem. Obok wejścia zaplanowano toaletę dla gości, a po drugiej stronie pomieszczenie gospodarcze, przez które wchodzi się do garażu. Idąc dalej korytarzem, trafiamy do przestronnego salonu otwierającego się na jadalnię i kuchnię. W środkowej części stoi kominek, który dogrzewa dom w chłodniejsze dni. Na poddaszu zaplanowano cztery ustawne sypialnie, które można dowolnie urządzić. Z korytarza dostępna jest łazienka z wanną i kabiną prysznicową. Dom jest doskonałą propozycją dla osób lubiących przytulne wnętrza.
Technologia wykonania
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 189 tys. zł
- Stan deweloperski
- 300,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt E3 G1 Economic wersja A?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Aktualizacja dokumentacji
Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Centralny odkurzacz
Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dach prefabrykowany
Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.
Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.
-
Dodatkowy egzemplarz projektu
Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.
-
Dziennik budowy
-
GPWC
Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).
-
Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Oczyszczalnia ścieków
Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.
-
Ogrodzenie domu
Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.
-
Ogrzewanie kominkowe
Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.
-
Projekt instalacji fotowoltaicznej
Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.
-
Projekt instalacji solarnej
Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.
-
Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.
-
Projekt wentylacji mechanicznej
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.
-
Stacja uzdatniania wody
Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.
-
Szambo przydomowe
Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.
-
Tablica budowy
Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.
-
Wentylacja mechaniczna z GPWC
Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.
-
Zagospodarowanie działki
Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.
Architekt radzi
- Czy można tak zmienić projekt E3 G1 ECONOMIC (wersja A), aby było w nim ogrzewanie na ekogroszek?
W projektach gotowych najczęściej przewiduje się ogrzewanie gazowe, jednak kotłownia w tym przypadku jest na tyle duża, że bez problemu można wstawić do niej piec na paliwo stałe.
- Interesuje mnie projekt E3 G1 ECONOMIC (wersja A). Czy mogę oddzielić kuchnię od salonu?
Tak, istnieje możliwość wstawienia ścianki działowej i tym samym oddzielenia kuchni od salonu. Taką zmianę można wprowadzić na etapie adaptacji projektu do działki.
- Podoba mi się projekt domu E3 G1 ECONOMIC (wersja A). Chciałabym jednak zbudować balkon na prawej ścianie domu. Czy to możliwe?
Tak, istnieje możliwość zaprojektowania balkonu na etapie adaptacji. Do projektu dołączymy konieczne zgody na zmiany.
