Wizualizacja 1 domu Dom przy Przyjaznej 2 Wizualizacja 2 domu Dom przy Przyjaznej 2
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Dom przy Przyjaznej 2 - Rzut parteru
Dom przy Przyjaznej 2 - Rzut parteru
powierzchnia 52,60 m²
1. Wiatrołap 2,80 m²
2. Kotłownia + pralnia 5,80 m²
3. Garaż 32,40 m²
4. Łazienka 3,80 m²
5. Hall 2,30 m²
6. Pokój 9,20 m²
7. Pokój dzienny 24,50 m²
8. Kuchnia 9,00 m²
9. Spiżarnia 1,00 m²

Rzut poddasza

Dom przy Przyjaznej 2 - Rzut poddasza
Dom przy Przyjaznej 2 - Rzut poddasza
powierzchnia 72,90 m²
powierzchnia po podłodze 90,10 m²
10. Hall + schody 9,00 m² (9,00 m²)
11. Łazienka 5,60 m² (6,80 m²)
12. Garderoba 2,30 m² (3,80 m²)
13. Pokój 16,90 m² (21,00 m²)
14. Łazienka 4,30 m² (5,80 m²)
15. Pokój 10,80 m² (12,70 m²)
16. Pokój 14,80 m² (16,40 m²)
17. Pokój 11,30 m² (13,20 m²)
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Sytuacja

Dom przy Przyjaznej 2 - Sytuacja
Dom przy Przyjaznej 2 - Sytuacja

Przekrój

Dom przy Przyjaznej 2 - Przekrój
Dom przy Przyjaznej 2 - Przekrój

Elewacje

Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja przednia
Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja przednia.
Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja tylna
Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja tylna.
Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja lewa
Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja lewa.
Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja prawa
Dom przy Przyjaznej 2 - Elewacja prawa.

Opis projektu Dom przy Przyjaznej 2

Dom przy Przyjaznej 2 to funkcjonalność, ekonomia i niepowtarzalny klimat w jednej bryle. Jest idealny dla 5-, 6-osobowej rodziny szukającej domu parterowego z poddaszem użytkowym oraz garażem dobudowanym do bryły domu. Projekt zwraca uwagę połączeniem stylu, elegancji oraz wygody. Prosta bryła domu urozmaicona została spiczastym dachem o dużym kącie nachylenia, balkonem umieszczonym nad drzwiami frontowymi, ozdobnymi kolumnami podkreślającymi wejście, przeszklonym wykuszem oraz zgrabnymi lukarnami. Jasna kolorystyka połączona z szarymi opaskami okiennymi oraz drewniane elementy wiązarów dachowych dodają domowi wdzięku i uroku. Tym, co czyni Dom przy Przyjaznej 2 nowoczesnym, są duże przeszklenia oraz stalowe balustrady balkonów.

Na pomieszczenia gospodarcze składa się duży, dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie przeznaczone na kotłownię pozwalające na przechowywanie opału. Do wnętrza domu prowadzi sień sąsiadująca z niewielką garderobą porządkującą garderobę wierzchnią domowników. Koło wejścia zlokalizowano niewielką łazienkę dla gości. Hol główny łączy się z dużym salonem, jadalnią rozmieszczoną w przeszklonym wykuszu, z którego można podziwiać okoliczne widoki, oraz aneksem kuchennym. Zaletą Domu na Przyjaznej 2, która zadowoli każdą panią domu, jest niewielka spiżarnia w sąsiedztwie kuchni. Na parterze znajduje się także dodatkowy pokój, który można wykorzystać na gabinet lub domową biblioteczkę.

Poddasze stanowiące część prywatną domu składa się z trzech sypialni dla dzieci oraz jednej dla rodziców połączonej z własną garderobą oraz łazienką. Wspólna łazienka dostępna dla wszystkich mieszkańców poddasza pozwoli stworzyć własne domowe spa.

Dom na Przyjaznej 2 spodoba się wszystkim zwolennikom praktycznych rozwiązań, którzy szukają dużego, eleganckiego domu pozwalającego swobodnie mieszkać dużej rodzinie.

Technologia wykonania

  • ściany: pustak ceramiczny 25 cm, styropian 15 cm
  • ściany nośne: pustak ceramiczny 25cm
  • strop: monolityczny żelbetowy
  • dach: kąt nachylenia 42
  • pokrycie - dachówka

Koszty budowy domu Dom przy Przyjaznej 2

Stan surowy zamknięty
209,5 tys. zł
Stan deweloperski
342 tys. zł
3040 zł 2736 zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dom przy Przyjaznej 2
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Dom przy Przyjaznej 2! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł

Architekt radzi

Czy można zrobić piwnicę w tym domu?

Możliwe jest doprojektowanie częściowego lub całkowitego podpiwniczenia pod domem. Do projektu dołączymy zgodę na podpiwniczenie budynku, która umożliwi architektowi adaptującemu wprowadzenie tej modyfikacji. Należy pamiętać o konieczności zaprojektowania przejścia do piwnicy. Sugerujemy zaadaptować je w miejscu obecnej łazienki pod schodami, natomiast łazienkę przenieść w miejsce obecnej kotłowni, która będzie po modyfikacji znajdowała się w piwnicy.

Czy można zmienić wymiary zewnętrzne w części mieszkalnej, wprowadzić zmiany w konstrukcji dachu oraz zmienić strop nad poddaszem?

Projekt Dom przy Przyjaznej 2 zakłada, że funkcję stropu nad poddaszem pełnią poprzeczne belki stanowiące element konstrukcji dachu obite płytami kartonowo-gipsowymi. Wymiana stropu wymagać będzie istotnych zmian w konstrukcji dachu i doprojektowania ścian nośnych na poddaszu w zależności od rodzaju planowanego stropu. Zarówno modyfikacja stropu, jak i konstrukcji dachu oraz wymiarów zewnętrznych budynku są zmianami konstrukcyjnymi, wymagają wobec tego naniesienia w projekcie przez osobę z uprawnieniami. Powyższe zmiany są możliwe do wprowadzenia, jednak należy pamiętać o tym, że wpłyną na koszt przy adaptacji.

Czy w projekcie można powiększyć garaż, powiększyć pomieszczenie gospodarcze kosztem miejsca na kabinę prysznicową w łazience, na poddaszu z łazienki zrobić pralnię, a łazienkę zaadaptować w sypialni nr 15?

Powyższe zmiany są możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji przez lokalnego architekta adaptującego. Najbardziej pracochłonną zmianą jest powiększenie garażu, ponieważ wymusza ona zmiany w konstrukcji dachu nad garażem. Pozostałe zmiany dotyczą zmian w funkcjonalności pomieszczeń i położenia ścianek działowych. Tego typu modyfikacje są zmianami nieistotnymi i wprowadzić je można nawet na etapie budowy. Należy pamiętać, że przeniesienie łazienki będzie wymagało zmian w instalacjach wewnętrznych.