Wizualizacja 1 domu Dom gotowy MP3 Wizualizacja 2 domu Dom gotowy MP3
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Dom gotowy MP3 - Rzut parteru
Dom gotowy MP3 - Rzut parteru
1. Wiatrołap 4,95 m²
2. Garderoba 3,12 m²
3. Salon 39,44 m²
4. Kuchnia 20,25 m²
5. Spiżarnia 2,40 m²
6. Korytarz 13,05 m²
7. Toaleta 2,25 m²
8. Sypialnia 19,32 m²
9. Garderoba 3,90 m²
10. Sypialnia 13,44 m²
11. Kotłownia 3,00 m²
12. Sypialnia 14,40 m²
13. Sypialnia 14,85 m²
14. Łazienka 10,35 m²

Opis projektu Dom gotowy MP3

Projekt z budową za 395 tys. złotych! Gotowy w 2 miesiące! Sprawdź!

Praefa to skandynawska technologia ciepłych, zdrowych i ekologicznych ścian ceramicznych z keramzytu, czyli lekkiego kruszywa budowlanego. Keramzyt jest wypalany z oczyszczonej gliny w temperaturze 1200° C. W jego produkcji nie stosuje się żadnych dodatkowych domieszek, w trakcie wytwarzania keramzytu nie powstają też odpady. Podczas wypalania uzyskuje się materiał w formie porowatych brył pokrytych twardą ceramiczną powłoką. Uzyskane kruszywo jest niepalne, obojętne chemicznie, odporne na wodę, mróz, pleśń, grzyby, procesy gnilne czy na zagnieżdżanie się owadów i gryzoni. Wyróżnia się przy tym bardzo dobrymi parametrami cieplnymi i akustycznymi. Ściany z keramzytu zapewniają klimat charakterystyczny dla domów z cegły. Mają przy tym bardzo gładką powierzchnię, której nie trzeba tynkować, nie wymagają też sezonowania. Prefabrykaty są przygotowywane z dużą precyzją, co pozwala uniknąć wielu błędów wykonawczych i zminimalizować ryzyko pojawienia się mostków termicznych. Ściany jeszcze w fabryce są uzbrajane w przewody instalacji elektrycznej i bruzdy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Domy Praefa w standardzie posiadają również rozprowadzoną instalację domu inteligentnego, która umożliwia sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, nagłośnieniem oraz roletami i zasłonami.

Technologia Praefa, ze względu na bardzo wysoką jakość budulca (keramzytu), jest około dwa razy droższa od systemów tradycyjnych (murowania), jednak z uwagi na to, że konstrukcje są powtarzalne, cena zakupu domów wykonanych w tej technologii jest bardzo atrakcyjna. Ściany są objęte pięćdziesięcioletnim okresem gwarancyjnym. 

Dom gotowy MP3 przedstawia komfortowy budynek parterowy. To interesująca propozycja dla rodzin, które chciałyby zamieszkać w przestronnym domu z wyłącznie pełnowymiarowymi, ustawnymi pomieszczeniami. Nie mniej istotną zaletą tego budynku, podobnie jak innych domów gotowych wykonanych w technologii Praefa, jest tempo budowy. Jego montaż na placu budowy trwa zaledwie dwa miesiące, jest to więc znakomita propozycja dla rodzin, którym zależy na tym, aby jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu.

Bryła domu gotowego MP3 nie jest skomplikowana. Zaplanowano ją na rzucie w kształcie prostokąta i przekryto dachem czterospadowym. Dodatkowym zadaszeniem zaakcentowano strefę wejściową, a od strony ogrodowej zaplanowano uroczą pergolę. Klasyczna forma i elegancko wykończone elewacje sprawiają, że dom z łatwością wpasuje się w każde otoczenie. Do środka prowadzi wygodny wiatrołap, do którego przylega praktyczna garderoba. Wewnątrz domu MP3 zaproponowano funkcjonalny podział na strefę dzienną oraz nocną. Tę pierwszą tworzy obszerny salon z wyjściem na taras. W tym przypadku kuchnię zaplanowano jako oddzielne pomieszczenie, dostępne wprost z pokoju dziennego. Kuchnia jest duża i wygodna, dodatkowo uzupełniona o pojemną spiżarnię. W pobliżu strefy dziennej, dla wygody domowników oraz gości, wydzielono toaletę. Korytarz prowadzi z tego miejsca w głąb części prywatnej. W jej skład wchodzą cztery ustawne sypialnie oraz rodzinna łazienka. Największa sypialnia została wyposażona w garderobę. Na końcu korytarza wydzielono też niedużą kotłownię. W domu MP3 układ ścian działowych, a więc układ i wielkość pomieszczeń, można modyfikować.  

Koszty budowy domu Dom gotowy MP3

Stan surowy zamknięty
brak danych
Stan deweloperski
390 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dom gotowy MP3
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Dom gotowy MP3! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

projekt Dom gotowy MP1-G
 • Dom gotowy MP1-G
 • Pow. użytkowa:92,4 m²
 • Technologia:prefabrykaty
 • Garaż:jednostanowiskowy
 • Min. wymiary działki:b/d
zapytaj o cenę
projekt Dom gotowy MP1
 • Dom gotowy MP1
 • Pow. użytkowa:108,6 m²
 • Technologia:prefabrykaty
 • Garaż:bez garażu
 • Min. wymiary działki:23,38 x 21,04 m
zapytaj o cenę
projekt Dom gotowy MP2
 • Dom gotowy MP2
 • Pow. użytkowa:166 m²
 • Technologia:prefabrykaty
 • Garaż:bez garażu
 • Min. wymiary działki:b/d
zapytaj o cenę

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł
autor: Expobud