Wizualizacja 1 domu Dom gotowy MP2 Wizualizacja 2 domu Dom gotowy MP2 Wizualizacja 3 domu Dom gotowy MP2
Ocena:
4,5/5 (23 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Dom gotowy MP2 - Rzut parteru
Dom gotowy MP2 - Rzut parteru
1. Wiatrołap 2,50 m²
2. Salon 36,90 m²
3. Sypialnia 12,50 m²
4. Łazienka 5,50 m²
5. Kotłownia 2,40 m²
6. Sypialnia 11,10 m²
7. Sypialnia 10,20 m²

Rzut parteru

Dom gotowy MP2 - Rzut parteru
Dom gotowy MP2 - Rzut parteru

Opis projektu Dom gotowy MP2

Projekt z budową za 395 tys. złotych!

Praefa to skandynawska technologia ciepłych, zdrowych i ekologicznych ścian ceramicznych z keramzytu, czyli lekkiego kruszywa budowlanego. Keramzyt jest wypalany z oczyszczonej gliny w temperaturze 1200° C. W jego produkcji nie stosuje się żadnych dodatkowych domieszek, w trakcie wytwarzania keramzytu nie powstają też odpady. Podczas wypalania uzyskuje się materiał w formie porowatych brył pokrytych twardą ceramiczną powłoką. Uzyskane kruszywo jest niepalne, obojętne chemicznie, odporne na wodę, mróz, pleśń, grzyby, procesy gnilne czy na zagnieżdżanie się owadów i gryzoni. Wyróżnia się przy tym bardzo dobrymi parametrami cieplnymi i akustycznymi. Ściany z keramzytu zapewniają klimat charakterystyczny dla domów z cegły. Mają przy tym bardzo gładką powierzchnię, której nie trzeba tynkować, nie wymagają też sezonowania. Prefabrykaty są przygotowywane z dużą precyzją, co pozwala uniknąć wielu błędów wykonawczych i zminimalizować ryzyko pojawienia się mostków termicznych. Ściany jeszcze w fabryce są uzbrajane w przewody instalacji elektrycznej i bruzdy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Domy Praefa w standardzie posiadają również rozprowadzoną instalację domu inteligentnego, która umożliwia sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, nagłośnieniem oraz roletami i zasłonami.

Technologia Praefa, ze względu na bardzo wysoką jakość budulca (keramzytu), jest około dwa razy droższa od systemów tradycyjnych (murowania), jednak z uwagi na to, że konstrukcje są powtarzalne, cena zakupu domów wykonanych w tej technologii jest bardzo atrakcyjna. Ściany są objęte pięćdziesięcioletnim okresem gwarancyjnym. 

Dom gotowy MP2 to budynek dwulokalowy. Zaplanowano w nim dwa identyczne mieszkania w odbiciu lustrzanym. Jest to zatem znakomita propozycja dla dwóch rodzin, które chciałyby wspólnie sfinansować inwestycję i następnie zamieszkać w bardzo bliskim sąsiedztwie. Dodatkową zaletą tego budynku, charakterystyczną dla wszystkich domów gotowych wykonanych w technologii Praefa, jest tempo budowy. Ściany budynków z keramzytu powstają w fabryce, a ich montaż na placu budowy trwa zaledwie dwa miesiące. A zatem jest to wyjątkowo korzystna oferta dla rodzin, które jak najszybciej chciałyby wprowadzić się do nowego domu.

Dom MP2 zaplanowano na rzucie w kształcie prostokąta i przekryto dachem czterospadowym. Każde z wejść zaakcentowano dodatkowo wyodrębnionym daszkiem, a od strony ogrodowej przy każdym z wyjść na taras umieszczono po jednej stylowej pergoli.

Mieszkania zaprojektowane w domu MP2 nie są duże. Każde z nich liczy nieco ponad 80 m². Na tak niedużej powierzchni udało się jednak zaplanować zaskakująco funkcjonalny układ pomieszczeń. Do środka prowadzi wiatrołap, po którego opuszczeniu znajdziemy się w komfortowym salonie z aneksem kuchennym. Wokół pokoju dziennego rozplanowano wszystkie pozostałe pomieszczenia. Naokoło znajdują się trzy przytulne sypialnie, łazienka oraz kotłownia. Z salonu jest także dostępny taras, który tworzy atrakcyjne przedłużenie dziennej części pomieszczeń.

Koszty budowy domu Dom gotowy MP2

Stan surowy zamknięty
brak danych
Stan deweloperski
395 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dom gotowy MP2
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Dom gotowy MP2! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

projekt Dom gotowy MP1-G
 • Dom gotowy MP1-G
 • Pow. użytkowa:92,4 m²
 • Technologia:prefabrykaty
 • Garaż:jednostanowiskowy
 • Min. wymiary działki:b/d
zapytaj o cenę
projekt Dom gotowy MP1
 • Dom gotowy MP1
 • Pow. użytkowa:108,6 m²
 • Technologia:prefabrykaty
 • Garaż:bez garażu
 • Min. wymiary działki:23,38 x 21,04 m
zapytaj o cenę
projekt Dom gotowy MP3
 • Dom gotowy MP3
 • Pow. użytkowa:166 m²
 • Technologia:prefabrykaty
 • Garaż:bez garażu
 • Min. wymiary działki:b/d
zapytaj o cenę

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Kosztorys inwestorski
450,00 zł
autor: Expobud