projekt Dla Globtrotera 1 projekt Dla Globtrotera 1
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Projekt Dla Globtrotera 1 - aranżacje wnętrz

więcej aranżacji

Rzut parteru

Dla Globtrotera 1 - Rzut parteru
Dla Globtrotera 1 - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 8,68 m²
2. Hol 8,16 m²
3. Salon 26,82 m²
4. Kuchnia 12,84 m²
5. Sypialnia 12,13 m²
6. Łazienka 4,73 m²
7. Garaż 18,54 m²
8. Kotłownia 8,01 m²

Rzut poddasza

Dla Globtrotera 1 - Rzut poddasza
Dla Globtrotera 1 - Rzut poddasza.
1. Schody 5,67 m²
2. Komunikacja 11,35 m² (13,22 m²)
3. Sypialnia 11,52 m² (15,61 m²)
4. Sypialnia 12,07 m² (16,24 m²)
5. Pralnia + suszarnia 2,13 m² (3,44 m²)
6. Łazienka 4,52 m² (7,13 m²)
7. Sypialnia 15,16 m² (19,50 m²)
8. Łazienka 5,60 m² (8,24 m²)
9. Garderoba 3,88 m² (5,71 m²)
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Sytuacja

Dla Globtrotera 1 - Sytuacja
Dla Globtrotera 1 - Sytuacja.

Elewacje

Dla Globtrotera 1 - Elewacje
Dla Globtrotera 1 - Elewacje.
projekt Dla Globtrotera 2
Pow. użytkowa:153,27 m²
Technologia:murowany
Garaż:dwustanowiskowy
Min. wymiary działki:20 x 25,3 m

Opis projektu Dla Globtrotera 1

Projekt domu z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym, przeznaczony dla rodziny 4-6-osobowej. Dom z wejściem od strony południowej. Jeśli posiadają Państwo działkę, na którą wjazd znajduje się od strony południowej – warto przeanalizować układ funkcjonalny tego domu. Salon oraz jadalnia zostały zaprojektowane od strony południowo-zachodniej. Garaż oraz strefa gospodarcza domu od strony wschodniej.  Na parterze znajduje się salon z otwartą kuchnią, sypialnia z wyjściem do ogrodu (która może być również pokojem gościnnym lub pracownią), łazienka, garderoba, kotłownia i garaż. Garaż dostępny jest z wiatrołapu z przejściem przez garderobę. Na poddaszu zlokalizowano trzy sypialnie oraz antresolę z możliwością wykorzystania jej jako miejsca do pracy lub odpoczynku. Jedna z sypialni ma osobną łazienkę oraz garderobę.
Projekt  charakteryzuje się zwartą formą, precyzyjnie i ekonomicznie rozplanowaną funkcją pomieszczeń.

Bryła budynku w kolorze białym, na fragmentach (w tym na bramie wjazdowej do garażu) zastosowano naturalną okładzinę drewnianą. Pokrycie dachu z dachówki ceramicznej płaskiej w kolorze antracytowym. Konstrukcja ścian z bloczków sylikatowych. Konstrukcja dachu oraz daszków nad wejściem i tarasami – drewniana. Wysokość ścianki kolankowej 1 metr. W projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne struktury budynku (wszystkie przegrody zewnętrzne: ściany, dach, podłogi na gruncie, okna, spełniają standardy termoizolacyjności wymagane przepisami na rok 2021).

Technologia wykonania

 • Ściany: dwuwarstwowe: bloczek silikatowy + styropian.
 • Elewacje: tynk, drewno.
 • Stropy: żelbetowe.
 • Schody: żelbetowe.
 • Dach: ceramiczna dachówka, blacha stalowa.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
221 tys. zł
Stan deweloperski
351 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Dla Globtrotera 1?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dla Globtrotera 1
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek Instalacja odzysku szarej wody
  Instalacja odzysku szarej wody

  Szara woda to woda wytwarzana w trakcie mycia naczyń, prania, kąpieli, prysznica, wolna od fekaliów oraz silnych środków chemicznych. Instalacja odzysku szarej wody umożliwia powtórne wykorzystanie wody z powyższych procesów do spłukiwania toalet oraz podlewania ogródka (szarą wodą nie należy podlewać roślin jadalnych). W przeciętnym gospodarstwie domowym woda do spłukiwania toalet stanowi ok. 30% całkowitego zużycia wody z systemu wodociągów. Przy pomocy instalacji odzysku szarej wody zużycie wody w gospodarstwie domowym zmniejsza się zatem o ok. 30%. Instalacja odzysku szarej wody zbiera szarą wodę z całego domu oraz gromadzi w zbiorniku. Nadmiar wody odprowadzany jest do kanalizacji. Woda zebrana w napowietrzanym zbiorniku uzdatniana jest biologicznie (organiczne części ulegają rozkładowi w wyniku działania bakterii). Następnie woda jest uzdatniana przy pomocy filtra i magazynowana w zbiorniku wody szarej skąd jest przepompowywana systemem przewodów instalacyjnych do urządzeń odbiorczych (WC, pisuar, zawór do podlewania ogródka). Jeżeli nastąpi większe zapotrzebowanie na wodę od ilości wody zmagazynowanej w zbiorniku, zbiornik zostanie zasilony automatycznie wodą z wodociągu.

 • dodatek Kolektory słoneczne
  Kolektory słoneczne

  Oferowane opracowanie obejmuje instalację kolektorów słonecznych służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w półroczu ciepłym (od kwietnia do października). Kolektory słoneczne montowane są na dachu budynku, na połaciach dachowych skierowanych na południe. Przed zamówieniem dokumentacji należy zwrócić uwagę na możliwość zorientowania kolektorów słonecznych w kierunku południowy na danej działce. W kotłowni dodatkowo zostanie umieszczony zasobnik wody. Może być jeden zasobnik wody z dwiema grzałkami. Do grzałek w zasobniku podłączone są wtedy dwa źródła ciepła (np. kocioł gazowy i instalacja solarna).

 • dodatek Kominek z płaszczem wodnym - w cenie projektu
  Kominek z płaszczem wodnym - w cenie projektu

  Głównym źródłem ciepła w tym projekcie jest kocioł gazowy. Kominek z płaszczem wodnym może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Zintegrowana instalacja ogrzewania jest wówczas sterowana automatycznie. Urządzenie sterujące kieruje działaniem obu źródeł ciepła, tak aby wzajemnie się uzupełniały. Gdy spada temperatura na płaszczu wodnym, automatyczny sterownik włącza pracę kotła. Gdy temperatura w kominku wzrasta, praca kotła zostaje zatrzymana. W przypadku zamiany kotła gazowego na kocioł na paliwo stałe, współpraca kominka i kotła w układzie automatycznym staje się ekonomicznie nieuzasadniona.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Kotłownia na paliwo stałe
  Kotłownia na paliwo stałe

  Kotłownia na paliwo stałe jest rozwiązaniem dla Inwestorów, którzy nie mają bezpośrednio przy swojej działce dostępu do sieci gazowej. Paliwo stałe to produkty w formie ciała stałego, pochodzenia naturalnego lub sztucznego, które umożliwiają wytwarzanie energii cieplnej w procesie spalania. Przed podjęciem decyzji o wyborze ogrzewania budynku przy pomocy kotła na paliwo stałe, należy sprawdzić, czy miejscowe uwarunkowania prawne dopuszczają ten sposób ogrzewania budynków i czy na danym terenie nie ma zakazu używania danego rodzaju paliwa stałego do ogrzewania domu. Informujemy, że w przypadku zamówienia opracowania kotłowni na paliwo stałe na naszej stronie internetowej, opracowanie będzie zawierało dobór kotła na drewno, pellet i ekogroszek.

 • dodatek Ogrzewanie podłogowe
  Ogrzewanie podłogowe

  Oferowane opracowanie obejmuje ogrzewanie podłogowe współpracujące z kondensacyjnym kotłem gazowym.

 • dodatek Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym
  Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym

  Oferowane opracowanie obejmuje instalację powietrznej pompy ciepła (powietrze-woda) zasilającej ogrzewanie podłogowe. Powietrzna pompa ciepła jako źródło ciepła używa powietrza zewnętrznego a następnie instalacja wewnętrzna doprowadza uzyskane ciepło do obiegu grzewczego oraz instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy zastosowaniu instalacji pompy ciepła połączonej z ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć w budynku umieszczenie drugiego źródła ciepła (np. pieca gazowego, kominka z płaszczem wodnym). W porównaniu do innych źródeł ciepła, pompę ciepła cechuje bezobsługowe użytkowanie, uniezależnienie od gazu i paliw stałych.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)
  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

  Wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła stosuje się zamiast wentylacji grawitacyjnej. Zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną skutkuje usunięciem przewodów wentylacji grawitacyjnej oraz zastąpienie ich instalacją wentylacji mechanicznej.

  Przy pomocy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zyskujemy:
  Stałą wymianę powietrza niezależną od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, przyczyniającą się do poprawy mikroklimatu wnętrza. Prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej w dużej mierze uzależnione jest bowiem od czynników atmosferycznych (temperatury powietrza zewnętrznego, siły wiatru).
  Odzysk ciepła z powietrza zużytego wywiewanego na zewnątrz budynku. W ten sposób zmniejszają się straty ciepła oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania domu.
  Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zachodzi przy pomocy rekuperatora. Rekuperator wyposażony jest w dwa wentylatory: nawiewny i wywiewny oraz w wymiennik ciepła. Powietrze zewnętrzne dociera najpierw do rekuperatora, a z niego siecią przewodów do pomieszczeń. Następnie zużyte powietrze wyciągane jest przewodami z pomieszczeń do rekuperatora, a z niego usuwane na zewnątrz. W rekuperatorze następuje wymiana ciepła: powietrze wywiewane ogrzewa powietrze świeże. Do pomieszczeń dociera powietrze ogrzane, a na zewnątrz jest usuwane zimne.