projekt Dionizy mały G2 projekt Dionizy mały G2
Ocena:
5,0/5 (1 opinia)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Projekt Dionizy mały G2 - aranżacje wnętrz

więcej aranżacji

Rzut parteru

Dionizy mały G2 - Rzut parteru
Dionizy mały G2 - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 4,50 m²
2. Hol 13,81 m²
3. Kuchnia 19,82 m²
4. Spiżarnia 2,72 m²
5. Jadalnia 28,54 m²
6. Pokój dzienny 45,37 m²
7. Ogród zimowy 9,52 m²
8. Toaleta 2,85 m²
9. Gabinet 21,47 m²
10. Korytarz 27,50 m²
11. Łazienka 9,96 m²
12. Sypialnia 23,50 m²
13. Garderoba 7,65 m²
14. Pokój 16,81 m²
15. Pom. gospodarcze 14,04 m²
16. Garaż 42,25 m²

Rzut piętra

Dionizy mały G2 - Rzut piętra
Dionizy mały G2 - Rzut piętra.
1. Korytarz 3,15 m²
2. Pokój 13,10 m²
3. Łazienka 6,74 m²

Sytuacja

Dionizy mały G2 - Sytuacja
Dionizy mały G2 - Sytuacja.

Elewacja przednia

Dionizy mały G2 - Elewacja przednia
Dionizy mały G2 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Dionizy mały G2 - Elewacja tylna
Dionizy mały G2 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Dionizy mały G2 - Elewacja boczna
Dionizy mały G2 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Dionizy mały G2 - Elewacja boczna
Dionizy mały G2 - Elewacja boczna.

Opis projektu Dionizy mały G2

Projekt Dionizy mały to propozycja niezwykle przestrzennego domu o charakterze rezydencjonalnym. Zaprojektowana na rzucie litery T rozległa bryła o ciekawej rzeźbie czyni ten projekt bardzo atrakcyjnym wizualnie. Ten piętrowy dom jest doskonały dla 4-, 5-osobowej rodziny, która ceni sobie duże przestrzenie i pełne kondygnacje. Zaletą jest dołączony do budynku duży garaż na dwa samochody, który pomieści nie tylko samochód rodzinny, ale także auto sąsiadów. Proste daszki oraz ciekawe pergole to nowoczesne akcenty zawarte w projekcie. Szczególnie atrakcyjny jest dołączony do bocznej ściany balkon, z którego rozpościera się widok na okoliczną przyrodę. Tym, co wyróżnia się z projektu już na pierwszy rzut oka, jest rozległy taras, który będzie znakomitym miejscem wypoczynku w ciepłe, słoneczne dni. Duża powierzchnia pozwoli na organizację przyjęć w gronie znajomych. Dzięki rozległym przeszkleniom doświetlone zostaną wszystkie pomieszczenia dzienne. Oszczędny w detale dom cechuje subtelna elegancja. Białe, tynkowe ściany zostały ozdobione drewnianymi elementami architektonicznymi oraz szerokimi ramami okiennymi.

Tym, co zachwyca w projekcie domu, są duże przestrzenie. Dzięki rozległej formie możliwe było odseparowanie pomieszczeń dziennych od ogólnodostępnych. Pełna kondygnacja piętra umożliwi swobodne użytkowanie bez konieczności uważania na skosy. Pierwszym pomieszczeniem dostępnym po wejściu do środka jest przedsionek chroniący dom przed utratą ciepła. Obok zaplanowano WC dla gości oraz pomieszczenie techniczne przeznaczone na kotłownię i przechowalnię narzędzi. Za nim znajduje się przejście bezpośrednie do garażu, co ułatwi przenoszenie zakupów z samochodu do wnętrza domu. W dalszej części zaplanowano dodatkowy pokój, który sprawdzi się doskonale jako gabinet do pracy w domu. Po wielu godzinach spędzonych przy komputerze będzie można wyjść od razu na taras i zaczerpnąć świeżego powietrza. W tylnym skrzydle rozlokowano wszystkie pokoje nocne. Zaplanowano w tej części dwa obszerne pokoje sypialne oraz łazienkę i garderobę. Schody prowadzą na piętro, gdzie rozmieszczono dodatkową sypialnię oraz łazienkę i dużą garderobę na odzież. Część dzienną domu Dionizy mały zaplanowano w lewym skrzydle budynku. Znajduje się tu przestronny salon wypoczynkowy, jadalnia ze stołem dla całej rodziny oraz kuchnia z wygodną zabudową. Sąsiaduje z nią niewielka spiżarka na przetwory domowe oraz ogród zimowy, w którym można hodować nawet egzotyczne gatunki roślin.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną.

Wykończenie
Elewację wykonano z tynku strukturalnego oraz okładzin drewnianych. Schody wewnętrzne drewniane. Ślusarka okienna aluminiowa.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
496 tys. zł
Stan deweloperski
700,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Dionizy mały G2?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dionizy mały G2
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.