symbol: TNM-193
projekt Dionizy G3 projekt Dionizy G3
Ocena:
4,5/5 (2 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Projekt Dionizy G3 - aranżacje wnętrz

więcej aranżacji

Rzut parteru

Dionizy G3 - Rzut parteru
Dionizy G3 - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 4,41 m²
2. Hol 37,79 m²
3. Kuchnia 18,08 m²
4. Spiżarnia 2,96 m²
5. Jadalnia 19,20 m²
6. Pokój kominkowy 27,50 m²
7. Salon 66,46 m²
8. Ogród zimowy 12,51 m²
9. Komunikacja 8,36 m²
10. Toaleta 2,33 m²
11. Łazienka 6,18 m²
12. Pokój 17,71 m²
13. Pokój 15,56 m²
14. Sypialnia 29,51 m²
15. Pokój kąpielowy 18,55 m²
16. Sauna 5,56 m²
17. Garderoba 7,26 m²
18. Pom. gospodarcze 4,69 m²
19. Garderoba 4,99 m²
20. Kotłownia 9,71 m²
21. Pom. gospodarcze 5,00 m²
22. Warsztat 8,43 m²
23. Pom. gospodarcze 7,53 m²
24. Garaż 50,79 m²

Rzut piętra

Dionizy G3 - Rzut piętra
Dionizy G3 - Rzut piętra.
1. Korytarz 4,33 m²
2. Sypialnia 15,89 m²
3. Pokój 11,28 m²
4. Łazienka 3,83 m²

Usytuowanie

Dionizy G3 - Usytuowanie
Dionizy G3 - Usytuowanie.

Elewacja przednia

Dionizy G3 - Elewacja przednia
Dionizy G3 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Dionizy G3 - Elewacja tylna
Dionizy G3 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Dionizy G3 - Elewacja boczna
Dionizy G3 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Dionizy G3 - Elewacja boczna
Dionizy G3 - Elewacja boczna.

Opis projektu Dionizy G3

Projekt Dionizy to propozycja rozległego domu, który może pełnić funkcję podmiejskiej rezydencji przeznaczonej dla rodziny 6-, 7-osobowej. Domy nowoczesne cechują się najczęściej kubicznymi kształtami. W tym projekcie dodano również dach o niskim kącie nachylenia oraz duże okna z poziomymi podziałami, przeszklone zadaszenia tarasu oraz stalowe detale architektoniczne. Elewację ozdobiono klinkierową kremową okładziną oraz drewnianymi panelami wykończeniowymi pasującymi do barwy dachu. Tym, na co zwrócą uwagę zmotoryzowani inwestorzy, jest duży garaż mieszczący trzy samochody.

Dom Dionizy sprawdzi się doskonale jako dom dwupokoleniowy. Układ pomieszczeń zawarty w projekcie pozwoli zlokalizować pokoje prywatne drugiej rodziny na poddaszu. Wydzielono tu dwa przestronne, ustawne pokoje oraz łazienkę. Z każdego pokoju można wyjść na taras z widokiem na okoliczną przyrodę. W projekcie zwraca uwagę duża ilość pomieszczeń gospodarczych, które pozwolą na wygodne użytkowanie domu na co dzień. Obok garażu wyznaczono pomieszczenia, w których można zaaranżować pralnię z suszarnią, kotłownię oraz schowek na narzędzia ogrodowe i samochodowe. W części prywatnej na parterze znajdują się dwie sypialnie, w tym jedna z własną garderobą oraz wejściem do okazałej łazienki, w której zlokalizowano pokój kąpielowy oraz saunę. Obok drugiej sypialni znajduje się kolejna łazienka. Poza tym wyznaczono także zaciszny pokój z wyjściem do ogrodu, który można wykorzystać jako gabinet do pracy w domu. W lewym skrzydle domu Dionizy rozlokowano strefę dzienną, która zawiera obszerny salon połączony z kącikiem wypoczynkowym oraz jadalnią zawierającą duży stół dla całej rodziny. Częściowo otwarta kuchnia sąsiaduje ze spiżarnią, w której można przechować artykuły spożywcze. Pomieszczeniem zwiększającym komfort tego luksusowego domu jest ogród zimowy łączący przestrzeń mieszkalną z otoczeniem domu.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowano w technologii murowej. Schody wewnętrzne drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką cementową lub ceramiczna.

Wykończenie
Elewację wykonano z tynku strukturalnego i okładzin drewnianych. Stolarka okienna drewniana.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
656,5 tys. zł
Stan deweloperski
927,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Dionizy G3?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Dionizy G3
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.