Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu Diona
Jeśli szukają Państwo domu łatwego w budowie, to projekt domu Diona będzie doskonałą propozycją. Prosta architektura i nieskomplikowane rozwiązania sprawią, że ten dom będzie można szybko zrealizować. Budynek składa się z bryły zaprojektowanej na rzucie prostokąta przykrytej dwuspadowym dachem. Wejście główne zaplanowano na ścianie szczytowej. Podkreślone zostało niedużym balkonem z widokiem na okolicę. Na przeciwnej ścianie, od strony ogrodu, zaprojektowano drugi, większy balkon. Zaletą projektu jest przylegający do bocznej i tylnej ściany taras wypoczynkowy, na którym można wypocząć w słoneczne dni, wsłuchując się w śpiew ptaków. Budynek prezentuje się elegancko dzięki dobrze zaplanowanemu połączeniu materiałów wykończeniowych. Gustownie zestawiono ze sobą biały tynk oraz drewnianą okładzinę wykończeniową. Szerokie opaski okienne podkreślają duże przeszklenia, które zapewniają odpowiednie doświetlenie światłem słonecznym.
Dom Diona dzieli się na dwie kondygnacje – parter oraz poddasze. Na dole zaplanowano wszystkie pokoje dzienne, zaś na górze nocne. Do wnętrza domu przechodzi się przez wiatrołap chroniący dom przed utratą ciepła. Po prawej stronie umieszczono dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na biuro czy pokój gościnny. W dalszej części znajduje się pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na zewnątrz oraz łazienka dla gości. Pozostała część parteru to przestronny salon wypoczynkowy łączący się z jadalnią oraz częściowo zamkniętą kuchnią z wygodną zabudową. Na poddaszu rozmieszczono trzy wygodne sypialnie, które można dowolnie urządzić. Pomiędzy nimi zaplanowano również schowek, łazienkę oraz pralnię.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm).
- Ścianki wewnętrze działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków.
- Ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
- Strop gęstożebrowy Teriva.
- Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
- Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową.
- Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne.
- Dachówka cementowa lub ceramiczna.
- Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Koszty budowy domu Diona
- Stan surowy zamknięty
- 190 tys. zł
- Stan deweloperski
- 298,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Diona! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- Diona Bis
- Z garażem
- Pow. użytkowa:132,77 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:20,75 x 17,54 m
- Diona Mała
- Pow. użytkowa:124,14 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,94 x 16,94 m
- Diona Mała Bis
- Pow. użytkowa:113,32 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:20,54 x 17,04 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy w projekcie Diona można podnieść ściankę kolankową o ok. 110-120 cm?
Tak, taką zmianę może wprowadzić architekt, który będzie wykonywał adaptację projektu. Prosimy jednak pamiętać, że podniesienie ścianki kolankowej wpłynie nie tylko na funkjconalność pomieszczeń na poddaszu, ale również na wygląd zewnętrzny budynku. Duża zmiana może negatywnie odbić się na proporcjach bryły.
- Czy w projekcie Diona można zmienić ogrzewanie z gazowego na paliwo stałe?
Pomieszczenie gospodarcze, w którym zaplanowano piec gazowy, ma 8,1 m2. To wystarczająca powierzchnia, aby można było zamontować kocioł na paliwo stałe. Ponadto kotłownia posiada wyjście na zewnątrz, co ułatwi wnoszenie paliwa. Zmiana rodzaju ogrzewania nie będzie więc stanowić problemu. Modyfikację wprowadzi architekt podczas adaptacji.