Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu D213
Polecamy Państwu projekt domu w szkielecie drewnianym. D213 został opracowany w technologii, która, od lat popularna w Skandynawii czy Kanadzie, powoli zdobywa popularność również na polskim rynku. Projekt wyróżnia się klasycznie elegancką bryłą o prostej konstrukcji ze stropem gęstożebrowym oraz nieskomplikowanym dachem dwuspadowym. Niebanalnym urozmaiceniem tej formy jest zaokrąglony wykusz, który w interesujący sposób powiększa pokój dzienny. Nieznacznie wydłużona z dwóch stron połać dachu tworzy praktyczne zadaszenie nad strefą wejściową oraz wyjściem na taras. Ponadczasowy kształt domu D213 oraz utrzymane w jasnych, stonowanych kolorach elewacje sprawiają, że budynek z łatwością wkomponuje się w każdy rodzaj otoczenia.
Jednym z charakterystycznych elementów domu D213 jest przeszklony wiatrołap, który prowadzi do holu. Tutaj, w pobliżu strefy wejściowej, znajdziemy pomieszczenie pomocnicze (pralnię) oraz łazienkę. Na parterze zaplanowano również dodatkowy pokój, a pod klatką schodową - spiżarnię, która jest pomieszczeniem przechodnim prowadzącym do garażu. W tym ostatnim wygodnie zaparkują dwa samochody. Bramę do garażu usytuowano po przeciwnej stronie niż wiatrołap. Ten zabieg może zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej; na takich posesjach salon i wjazd znajdowałyby się od bardziej nasłonecznionej strony, a główne wejście – z tyłu budynku. Na tyłach garażu umieszczono dużą kotłownię z wyjściem do ogrodu.
Najważniejszym pomieszczeniem na parterze jest reprezentacyjny salon z kominkiem, jadalnią w wykuszu oraz wyjściem na przyjemny taras. Do pokoju dziennego przylega wygodna kuchnia. Na poddaszu znajdują się trzy ustawne sypialnie i ogólnodostępna łazienka. Nad garażem natomiast pozostawiono strych.
Technologia wykonania
- ściany zewnętrzne: szkielet drewnianye z ociepleniem i licówką.
- fundament: ławy fundamentowe
- ściany wewnętrzne: murowane
- strop: gęstożebrowy
- dach: blachodachówka
- elewacje: tynk cienkowarstwowy i na fragmentach drewno oraz kamień.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 270,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 327 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt D213?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.