Rzut parteru
Rzut poddasza
- 2295 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2295 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2295 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2295 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
- 2295 zł
- Dodaj do schowka
- Pokaż projekt
- Zamów
Opis projektu Calvados
Calvados to uroczy, przytulny i ekonomiczny mały domek, który może zostać zrealizowany przy dofinansowaniu z programu Mieszkanie dla młodych. Jego główna zaleta polega na optymalnym połączeniu funkcjonalności układu użytkowego, zaplanowanego z myślą o potrzebach czteroosobowej rodziny z wysmakowaną prostotą formy. Budynek został zaprojektowany na rzucie w kształcie prostokąta i przekryty dachem dwuspadowym. W tym przypadku zrezygnowano z wszelkich architektonicznych ozdobników w stylu lukarn czy wykuszy, co będzie miało korzystny wpływ na koszty oraz tempo realizacji projektu. Dom Calvados, dzięki swej ponadczasowej architekturze oraz bardzo estetycznemu sposobowi wykończenia, będzie się doskonale komponował z każdym otoczeniem. Na uwagę zasługuje sposób, w jaki zaakcentowano strefy wejściowe; główne wejście oraz wyjście na taras zostały elegancko podkreślone przez obramowania z płyt kamiennych.
Jednym z atutów projektu Calvados jest wbudowany w bryłę jednostanowiskowy garaż, który wygodnie skomunikowano z częścią mieszkalną. Na tyłach garażu znajduje się pomieszczenie gospodarcze z piecem gazowym. Z garażu dostaniemy się do wiatrołapu, gdzie wyznaczono miejsce na przydatną szafę. Naprzeciwko z kolei, pod schodami, udało się umieścić w.c. Pozostałą część dolnej kondygnacji zajmuje wygodny pokój dzienny z jadalnią, kominkiem oraz kuchnią. Ta ostatnia została wyposażona w spiżarnię. Od strony ogrodowej salon otwiera się na przyjemny taras, niezastąpiony podczas letnich wieczorów.
Udając się na poddasze domu Calvados, trafimy do prywatnej części wnętrz. Tutaj na domowników czekają trzy wygodne sypialnie, w tym jedna z wydzieloną garderobą. Przy pokojach umieszczono również dużą, rodzinną łazienkę.
Technologia wykonania
Ściany budynku zaprojektowano z betonu komórkowego lub w innej technologii w ramach adaptacji. Strop gęstożebrowy, więźba drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną lub cementową. Inne pokrycia w ramach adaptacji. Elewacje tynkowane, elementy fasad okładane płytką kamienną lub ceramiczną.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 140 tys. zł
- Stan deweloperski
- 223 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Calvados?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.