symbol: TJY-314
projekt Bob projekt Bob
Ocena:
4,8/5 (20 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Bob - Rzut parteru
Bob - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 2,26 m²
2. Hol 7,46 m²
3. Kuchnia 12,71 m²
4. Spiżarnia 2,46 m²
5. Pokój dzienny, jadalnia 33,09 m²
6. Łazienka 2,82 m²
7. Korytarz 6,83 m²
8. Sypialnia 16,50 m²
9. Sypialnia 12,09 m²
10. Sypialnia 12,09 m²
11. Łazienka 7,39 m²
12. Kotłownia 5,22 m²

Przekrój

Bob - Przekrój
Bob - Przekrój.

Sytuacja

Bob - Sytuacja
Bob - Sytuacja.

Elewacja przednia

Bob - Elewacja przednia
Bob - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Bob - Elewacja tylna
Bob - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Bob - Elewacja boczna
Bob - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Bob - Elewacja boczna
Bob - Elewacja boczna.
projekt Bob G1
Pow. użytkowa:118,85 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:23,2 x 24,3 m
projekt Bob II
Pow. użytkowa:112,06 m²
Technologia:murowany
Garaż:bez garażu
Min. wymiary działki:25,3 x 20,5 m
projekt Bob II G1
Pow. użytkowa:117,47 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:22,8 x 24,5 m

Opis projektu Bob

Projekt Bob to propozycja niewielkiego domu parterowego, którego prosta bryła o nieskomplikowanej konstrukcji pozwoli na szybką i niedrogą budowę. Rozkład pomieszczeń na jednym poziomie zapewni wygodę użytkowania na co dzień oraz dostęp do wszystkich niezbędnych pomieszczeń. Jasna, kremowa kolorystyka elewacji została ozdobiona kamienną okładziną wykończeniową oraz drewnianymi okiennicami. Duże przeszklenia bez podziałów oraz dach o małym kącie nachylenia to nowoczesne akcenty zawarte w projekcie. Wejście główne podkreśla niewielka wnęka oraz schody. Duży podcień tarasowy pozwala spędzić czas na świeżym powietrzu zarówno w słoneczne dni, jak i czasie deszczu.

Dom Bob kryje w sobie dobrze pomyślany układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowaną powierzchnię. Do wnętrza przechodzi się przez przedsionek, który chroni dom przed utratą ciepła. Hol prowadzący do pozostałych pomieszczeń łączy się z salonem wypoczynkowo-rekreacyjnym, jadalnią z dużym stołem oraz wygodną kuchnią z zabudową w kształcie litery L. Dużą zaletą projektu, na którą zwróci uwagę każda pani domu, jest zaplanowanie obok kuchni niewielkiej spiżarni, w której można przechować przetwory domowe. Kominek znajdujący się w salonie pozwoli stworzyć romantyczną atmosferę. Duże przeszklone drzwi balkonowe prowadzą na taras, który stanowi naturalne przedłużenie strefy dziennej domu. W prawej części projektu Bob zlokalizowano pomieszczenia prywatne domowników. Znajdują się tu trzy obszerne, wygodne sypialnie oraz dwie łazienki, które zapewnią komfortowe użytkowanie. Atutem jest także wydzielenie osobnego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię.

Technologia wykonania

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy firmy Ytong 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm
Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane, cegła wapienno-piaskowa 24 cm i 12 cm
Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm
Dach: konstrukcja drewniana, blachodachówka, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej

Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina drewniana i kamienna
Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
196 tys. zł
Stan deweloperski
291,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Bob?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
502 363 539

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Bob
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.

Architekt radzi

Czy można powiększyć wiatrołap, wyrównując go ze ścianą nośną między spiżarnią a sypialnią?

Oczywiście, powiększenie wiatrołapu wpłynie na zwiększenie komfortu podczas zdejmowania w nim obuwia i odzienia. Podana zmiana nie będzie skomplikowana. Przeniesienie ścianki działowej i drzwi można wykonać już na etapie budowy domu.

Czy istnieje możliwość zaprojektowania dachu kopertowego?

Projekt domu Bob zawiera dach dwuspadowy, który jest prostszy w realizacji. Jeśli Państwa warunki zabudowy wymagają budowy domu z dachem kopertowym, taką zmianę może wykonać architekt adaptujący. Należy jednak liczyć się z większym kosztem wykonania takiej konstrukcji.

W warunkach zabudowy mamy dach o nachyleniu kąta 35 stopni. Czy można projekt Bob przekształcić, by pasował do tych warunków?

Zmiana kąta nachylenia połaci będzie się wiązała z zaprojektowaniem od nowa konstrukcji dachu. Za autorską zgodą zmianę może wprowadzić architekt adaptujący. W przypadku budowy tak stromego dachu można pomyśleć o adaptacji poddasza.

Czy projekt zmieści się na działce o wymiarach 25 x 50 m z wjazdem od strony węższej?

Minimalna szerokość granicy działki z wjazdem dla tego projektu wynosi 20,5 m, więc projekt ten mieści się z pewnością na działce o podanych wyżej wymiarach.

Czy w tym projekcie można zmienić okno w kuchni, aby miało tradycyjny kształt, oraz zamiast wielkiego okna w sypialni zaprojektować normalne okno? Czy można zrezygnować z kominka?

Możliwe jest modyfikowanie projektu gotowego na etapie adaptacji projektu do konkretnej działki przy udziale lokalnego architekta adaptującego.
Wyrazimy autorskie pozwolenie na zmiany w stolarce otworowej, by móc wprowadzić zmiany w otworach okiennych i drzwiowych, oraz na zmianę usytuowania i ilości kominów, co umożliwi rezygnację z kominka.

Czy projekt Bob występuje w wersji z garażem i jako dom z poddaszem użytkowym?
Projekt ten ma dwa warianty: Bob G1 zawierający garaż jednostanowiskowy po prawej stronie budynku oraz Bob G2 z podwójnym garażem w tym samym miejscu. Niestety wszystkie te warianty są domami parterowymi. Kąt nachylenia dachu 15 stopni uniemożliwia adaptację poddasza, która wymagałaby daleko idących zmian konstrukcyjnych.