Wizualizacja 1 domu Anzio Termo Wizualizacja 2 domu Anzio Termo
Ocena:
4,5/5 (58 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Anzio Termo - Rzut parteru
Anzio Termo - Rzut parteru
powierzchnia 101,45 m²
1. Sień 3,51 m²
2. Kotłownia 2,69 m²
3. Hol 4,21 m²
4. Przedpokój 6,91 m²
5. Kuchnia 10,01 m²
6. Salon 26,27 m²
7. WC 1,97 m²
8. Sypialnia I 10,29 m²
9. Sypialnia II 12,14 m²
10. Łazienka 5,30 m²
11. Sypialnia III 7,87 m²
12. Sypialnia IV 10,26 m²

Sytuacja

Anzio Termo - Sytuacja
Anzio Termo - Sytuacja

Przekrój

Anzio Termo - Przekrój
Anzio Termo - Przekrój

Elewacje

Anzio Termo - Elewacja przednia
Anzio Termo - Elewacja przednia.
Anzio Termo - Elewacja tylna
Anzio Termo - Elewacja tylna.
Anzio Termo - Elewacja lewa
Anzio Termo - Elewacja lewa.
Anzio Termo - Elewacja prawa
Anzio Termo - Elewacja prawa.

Opis projektu Anzio Termo

Marzysz o eleganckim domu dla swojej rodziny – z wysmakowanym wykończeniem i nowoczesną formą? W takim razie projekt domu jednorodzinnego Anzio Termo jest właśnie dla Ciebie. Jest to przekryty czterospadowym dachem nowoczesny dom o dużych oknach. Konstrukcja jest dobrze wyważona stylistycznie – bez pretensjonalnych rozwiązań.

Gabaryty budynku odpowiadają przeciętnej polskiej rodzinie. Ten konkretny projekt przewidziano dla pięciu osób. Powierzchnia użytkowa wynosi 98,76 m², a więc dokładnie tyle, ile potrzeba do komfortowego użytkowania na co dzień.

Zgodnie zarówno ze współczesną estetyką, jak i względami praktycznymi jest do budynek parterowy z wszystkimi standardowymi elementami wyposażenia. Tak więc projekt domu jednorodzinnego Anzio Termo posiada 5 pokoi, 2 łazienki, kominek, pomieszczenia gospodarcze, wnęki na szafy i nade wszystko – bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Nieco większa w stosunku do innych projektów liczba ścian działowych nawiązuje do klasycznych tradycji architektonicznych i pozwala m.in. na prywatność podczas przyrządzania posiłków dla gości, ponieważ kuchnia tylko częściowo jest połączona z salonem. Równocześnie jest czymś w rodzaju aneksu pokoju dziennego. Ponadto ścianki działowe zawsze są przydatną powierzchnią nośną np. dla regałów lub innych elementów.

Gotowy projekt domu Anzio Termo jest optymalną wersją funkcjonalnego domu jednorodzinnego, którego koszty realizacji również mieszczą się w zdroworozsądkowych granicach dzięki prostocie konstrukcji oraz nieskomplikowanej bryle domu.

Technologia wykonania

Tech. bud. ścian: pustak ceramiczny 25 cm + izolacja 18 cm.
Tech. bud. dachu: kryty dachówką.

Koszty budowy domu Anzio Termo

Stan surowy zamknięty
178,5 tys. zł
Stan deweloperski
255 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90

Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Anzio Termo
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Pakiet GRATISÓW do projektu

Dedykowane gratisy do projektu Anzio Termo! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.

Warianty

projekt Ancona Termo
  • Ancona Termo
  • Pow. użytkowa:87,31 m²
  • Technologia:murowany
  • Garaż:bez garażu
  • Min. wymiary działki:17,61 x 21,71 m
2 950,00 zł

Podobne projekty

Dedykowane dodatki

Dodatkowy egzemplarz projektu
500,00 zł
Projekt ogrzewania kominkowego
500,00 zł
Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
500,00 zł
autor: Archigraph

Architekt radzi

Czy w projekcie przewidziano wejście na poddasze w celu przyszłych konserwacji i napraw lub użytkowania jako strych?

Przejście na poddasze przewidziane jest w przedpokoju. Wymiary włazu to 80 cm x 120 cm.

Jaki rodzaj ogrzewania jest przewidziany w projekcie Anzio? Czy można powiększyć kotłownię?

W projekcie przewidziano ogrzewanie gazowe. Aby zastosować inny rodzaj pieca, sugerujemy powiększenie powierzchni kotłowni lub przeniesienie jej do doprojektowanego podpiwniczenia. Można powiększyć kotłownię, rezygnując z korytarza prowadzącego do kuchni. Minusem takiego rozwiązania będzie możliwość przejścia do kuchni jedynie przez salon. Doprojektowując częściowe podpiwniczenie budynku na etapie adaptacji, pomieszczenia gospodarcze będzie można przenieść na kondygnację podziemną.

Czy jest możliwość, by projekt Anzio był z garażem?

Możliwe jest doprojektowanie garażu na etapie adaptacji przez lokalnego architekta za autorską zgodą wysyłaną na życzenie inwestora. Doprojektowanie garażu wiąże się ze zmianami w konstrukcji dachu. Garaż można w tym przypadku dorysować do prawej elewacji. Będzie się to jednak wiązało z zaciemnieniem łazienki między sypialniami.

Czy jest możliwość adaptacji poddasza?

Zmiana jest możliwa do wprowadzenia na etapie adaptacji za autorską zgodą dołączaną bezpłatnie do projektu. Należy zwrócić jednak uwagę na to, że w projekcie przewidziano strop drewniany, dlatego sugerujemy zmianę stropu na silniejszy. Adaptacja poddasza wymaga doświetlenia przez dodatkowe okna oraz doprojektowania schodów, co wykona lokalny architekt.

Co wchodzi w skład projektu i czy wymaga jakichś dodatkowych opracowań przed uzyskaniem pozwolenia na budowę?

Projekt domu Anzio zawiera kompletną dokumentację techniczną i jest wysyłany do inwestora w 4 egzemplarzach. Składa się z opisu architektoniczno-budowlanego oraz rysunków (elewacje, rzuty kondygnacji, rzut dachu, przekroje), opisu konstrukcji oraz rysunków (rzut fundamentów, rzut stropów i nadproży), projektu instalacji wewnętrznych oraz wykazu materiałów podstawowych niezbędnych do realizacji obiektu umożliwiającego wykonanie kosztorysu. Projekt jest gotowy, lecz wymaga adaptacji do konkretnej działki inwestora (osadzenie projektu na działce, doprojektowanie przyłączy).

Czy można wykonać projekt w formie szkieletowej?

Zmiana technologii jest jedną z najbardziej skomplikowanych zmian. Koszt takiej modyfikacji z pewnością przewyższy koszt samego gotowego projektu domu, ponieważ wymaga przerysowania niemal całego projektu. Inwestorom, którzy chcą budować dom w konkretnej technologii, odradzamy wykonywanie takiego typu zmian - najlepiej szukać domu zaprojektowanego już w danej technologii.

Czy jest możliwe częściowe podpiwniczenie domu pod kotłownią i kuchnią?
Podpiwniczenie domu, zarówno częściowe, jak i całkowite, jest możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji za autorską zgodą dołączaną bezpłatnie do projektu. Jest to zmiana konstrukcyjna wymagająca dorysowania dodatkowej kondygnacji w projekcie.
W jakiej technologii został wykonany projekt?
Projekt Anzio został wykonany w technologii murowanej - ściana zewnętrzna wykonana z pustaków ceramicznych Porotherm o szerokości 30 cm docieplonych 10-centymetrową warstwą wełny kamiennej. W projekcie przewidziano strop drewniany firmy Steico. Wszystkie te elementy mogą zostać zmienione przy realizacji z autorską zgodą architekta.
Jak umieścić ten dom na działce w sytuacji, gdy wjazd jest od strony zachodniej, aby pomieszczenia dzienne były możliwie najbardziej oświetlone?
W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wybór lustrzanego odbicia projektu, ponieważ wyjście na taras będzie wówczas znajdowało się od strony południowej, gdzie pomieszczenia dzienne będą lepiej doświetlone popołudniami.