Rzut parteru
Opis projektu Anabela
Projekt Anabela to właściwa propozycja dla osób potrafiących docenić niepowtarzalność i wyjątkowość tego budynku. Oryginalność i efektowność osiągnięto przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów realizacji. Zwarta bryła została przykryta namiotowym dachem. Budynek sprawia wrażenie małego, jednak w środku zawiera wszystko, co jest potrzebne czteroosobowej rodzinie. Wszystkie elementy projektu zostały starannie przemyślane, dlatego tworzą harmonię obiektu. Prosta forma została ocieplona drewnem, które kontrastuje z grafitowymi, tynkowymi elewacjami oraz szarym dachem. Szerokie podcienie stanowią doskonałą osłonę zarówno przed deszczem, jak i zbytnim nasłonecznieniem. Duże, nieregularne przeszklenia tworzą nowoczesny efekt wizualny. Zapewniają ponadto odpowiednią porcję światła słonecznego we wnętrzu domu.
Projekt Anabela został dokładnie przemyślany pod względem funkcjonalnym. Wszystkie pomieszczenia rozmieszczono w nim na jednym poziomie. Po przekroczeniu przedsionka wchodzimy do korytarza, z którego można wejść do następnych pomieszczeń. Pośrodku zlokalizowano duży stół, aranżując przestronną jadalnię. Po prawej stronie wydzielono dużą łazienkę z wanną i kabiną prysznicową. Ponadto znalazło się tu też pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię oraz schowek na paliwo. W tylnej części w projekcie zaplanowano trzy ustawne sypialnie, które można dowolnie zaaranżować. Pokój dzienny otwierający się na jadalnię będzie służył integracji członków rodziny. Zaletą tej części projektu jest duży salon. Przeszklenia zbliżają otaczającą dom naturę do jego wnętrza.
Zwartość bryły w projekcie Anabela, niewygórowany koszt realizacji oraz czystość formy architektonicznej to główne atuty tego domu. To cechy, które powinien posiadać każdy dom nowoczesny. Nietuzinkowy wygląd z pewnością przyciągnie niejednego inwestora. Ten projekt to przykład domu energooszczędnego.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne: murowane, jednowarstwowe, beton komórkowy 36,5 cm
- Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane,cegła wapienno-piaskowa 18 cm i 12 cm
- Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 28 cm
- Dach: konstrukcja drewniana, dachówka cementowa IBF, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej
- Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina drewniana
- Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, rolety zewnętrzne w systemie CleverBox firmy BeClever
- Okna połaciowe: świetliki dachowe firmy VELUX
- Otoczenie: płyty tarasowe firmy Libet, system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze orzech
Koszty budowy domu Anabela
- Stan surowy zamknięty
- 146,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 209,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Anabela! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- Anabela G1 MULTI-COMFORT
- Pow. użytkowa:89,57 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:19,2 x 24,1 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Architekt radzi
- Czy można zamówić projekt Anabela z garażem?
Niestety architekt nie zaprojektował jeszcze wersji z garażem. Możliwe jest jednak zaprojektowanie go na etapie adaptacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie dobudowanie go do prawej ściany budynku. Należy jednak pamiętać, że łazienka nie będzie już doświetlona naturalnym światłem.
- Czy można podpiwniczyć projekt domu Anabela?
Owszem, istnieje możliwość zaprojektowania częściowego lub całkowitego podpiwniczenia na etapie adaptacji projektu do działki. Należy jednak pamiętać, że znacznie zwiększy się koszt budowy domu.
- W projekcie znajdują się świetliki tunelowe. Co to jest?
Świetlik tunelowy to urządzenie umożliwiające wykorzystanie naturalnego światła do oświetlenia wnętrz. Dostarcza na odległość naturalne, dzienne światło do pomieszczeń, w których nie można zainstalować okien lub jest ich zbyt mało, za pomocą rur światłonośnych.