Rzut parteru
Opis projektu APS 289
Projekt APS 289 to propozycja nowoczesnego, pięknego i komfortowego domu z poddaszem użytkowym. Jego powierzchnia wynosi 123,5 m². Z pełną wygodą będzie mogła zamieszkać w nim cztero- lub nawet sześcioosobowa rodzina. Elewacja budynku została wykończona nowoczesnymi materiałami – tynkiem mineralnym, eleganckimi płytkami klinkierowymi i okładziną drewnianą, ocieplającą jego dość surowy wygląd. Obiekt został ozdobiony kilkoma wyrazistymi elementami architektonicznymi. Nad strefą wejściową widzimy balkon i efektowną lukarnę. Natomiast bok budynku wyróżniono wykuszem i balkonem, zaprojektowanymi w jednej linii. Niezwykle ciekawie prezentuje się również taras, umieszczony na podwyższeniu i osłonięty stylową pergolą. Dom idealnie wpisze się zarówno w podmiejski, jak i miejski krajobraz.
Idealny układ pomieszczeń na parterze
Miejscem spotkań i wypoczynku domowników jest obszerny salon. Zaplanowano w nim kącik telewizyjny, umieszczoną w wykuszu jadalnię oraz kominek, który ociepla domową atmosferę i może być dodatkowym źródłem ogrzewania. Z salonem łączy się otwarta kuchnia, która ma zaplanowany bardzo praktyczny układ. Dodatkową zaletą projektu jest spiżarnia na zakupy i domowe zapasy. Pozostałą część parteru zajmują pomieszczenia uzupełniające. Należą do nich łazienka, ogólnodostępna garderoba oraz dodatkowy pokój, który – w zależności od potrzeb rodziny – można przeznaczyć na gabinet, sypialnię dla gości, bawialnię lub domową biblioteczkę. Za garażem umieszczono kotłownię z dodatkowym wyjściem na ogród. Dzięki temu pomieszczenie może służyć również jako składzik na sprzęty ogrodowe, narzędzia i inne przedmioty.
Taras – zewnętrzna przestrzeń relaksu
Taras dostępny jest nie tylko z salonu, ale również z sąsiedniego pokoju. Z boku, od strony jadalni zaprojektowano dodatkowy taras, ale możliwe jest połączeniu obu przestrzeni, o ile działka na to pozwoli. Taras to idealne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Odnajdą się tutaj zarówno osoby, szukające błogiego wypoczynku, jak i te, które wolą przebywać w szerokim gronie przyjaciół.
Sypialnie i garderoba na poddaszu
Poddasze przeznaczone jej do wyłącznego użytku domowników. Zaplanowano tutaj trzy ustawne sypialnie oraz rodzinną łazienkę z wanną. Co więcej, dwa mniejsze pokoje posiadają dostęp do wspólnego balkonu, a sypialnia główna do osobnego.
Strych – dodatkowa przestrzeń
Nad garażem budynku zaplanowano strych, który można przeznaczyć na dodatkowe dwa pomieszczenia. Architekt proponuje przeznaczyć jeden z nich na garderobę, a drugi na pokój.
Technologia wykonania
- Ściany: bloczki z betonu komórkowego + ocieplenie.
- Stropy: parter - typu „TERIVA”, poddasze - drewniany.
- Dach: drewniany.
- Pokrycie: dachówka lub blacha.
- Ocieplenie poddasza: wełna mineralna.
- Tynk: mineralny.
Koszty budowy
- Stan surowy zamknięty
- 189 tys. zł
- Stan deweloperski
- brak danych
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt APS 289?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.